Ladies European Tour & Sunshine Ladies Tour – Joburg Ladies Open, Johannesburg, JAR (1. – 4.3.2023, +1 hodina)

Sobota – finálové kolo
V dobře obsazeném turnaji skončila Klára Davidson Silková v Top 10, obsadila skvělé 4. místo (-9). Ve finálovém kole zahrála  73 ran, se třemi birdie a třemi bogey. Pozici dělí s Jihoafričankou Kierou Lord a Dánkou Nicole Broch Estrup. Za umístění obdrží 11.200 Eur a posunula se na 15. místo žebříčku Race to Costa del Sol.

Zvítězila Angličanka Lily May  Humpreys (-12) s odměnou 45.000 Eur. Na druhém místě společně skončily Španělka Pelaez a Švédka Moa Folke (-10)

Sára Kousková obsadila dělené 49. místo (+5) s odměnou 1.365 Eur

Pátek – 3. kolon
Klára Davidson Spilková pokračuje ve skvěle vyrovnaném výkonu, který jí udržuje na předních místech výsledovky. Dnes hrála eagle, tři birdie a dvě bogey, 70 ran, tři pod parem. S celkovým skore -9 půjde do sobotního finále ze třetího místa, se ztrátou tří úderů na vedoucí hráčku. Tou je sedmadvacetiletá Švédka Moa Folke (-12). Na druhém místě je Dánka Nicole Broch Estrup (-10).
Druhá Češka ve hře Sára Kousková hrála dnešní osmnáctku v paru, 73 ran. Získala pět pozic a je na 43. místě (+2), které dělí s Emmou Spitz, Laurou Holmey a Momoko Kobori.

Čtvrtek – 2. kolo
Klára Davidson Spilková odehrála skvělé kolo s šesti birdie a dvěma bogey, 69 ran, čtyři pod par.  S celkovým skore -6 je na vynikajícím druhém místě, dva údery za vedoucí Dankou Nicole Broch Estrup (-8). Pozici dělí se Švédkou Linneou Johansson a Angličankou Lily May Humpreys.

Druhá Češka v pořadí Sára Kousková dnes došla v paru a se skore +2 na 48. místě prošla cutem do dalších

Středa – 1. kolo
Po prvním kole je z českých hráček nejlépe umístěna Klára Davidson Spilková. Hrála pět birdie a tři bogey, 71 ran, dvě pod par. Je na děleném 12. místě (-2).
Ostatním Češkám se v úvodním kole nedařilo. Sára Kousková má ve skorkartě zapsané tři birdie a pět bogey, 75 ran, dvě nad par. Postavila se na dělené 65. místo (+2). Na 88. místě je Šideri Váňová, 76 ran (+3).
Další české vlaječky jsou až v druhé stovce pořadí výsledkové listiny. Jana Melichová figuruje na 120. místě (+6), Tereza Melecká na předposledním, 130. místě (+8).

Úvod
Nejlepší české golfistky se v Johannesburgu účastní pátého turnaje jihoafrické Sunshine Ladies Tour 2023.
Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Šideri Váňová budou ve středu na startu Joburg Ladies Open 2023.