06.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

European Challenge Tour – Prague Golf Challenge, Praha (5. – 8.7.2018)

Neděle – finálové kolo 
Zvítězil Angličan Ben Stow (-18). Bohatýrským závěrem s jedním eagle, šesti birdie a jediným bogey, 65 ranami,  zvítězil o ránu před Švýcarem Girrbachem (-17). Je to Angličanovo první vítězství na Challenge Tour. Z rukou promotéra Petra Dědka obdržel šek na 29.600 Eur. V žebříčku Road to Al Khaimah se posunul na 16. místo.
Třetí místo (-16) dělí Němec Florian Fritsch a Francouz Sciot-Seiegrist.

Stanislav Matuš dosáhl zatím svého nejlepšího výsledku v prvním ročníku Challenge Tour. Získal odměnu 3.453 Eur a nastoupil na 130. místo žebříčku.  Zároveň dosáhl nejlepšího umístění českého hráče posledních let. Lepší umístění měl na Challenge pouze Jirka Janda v devadesátých letech minulého století.

Pátek – 2. kolo
Z českých hráčů postoupil do víkendových kol pouze Stanislav Matuš. V druhém kole se zlepšil o ránu, hrál pět birdie a jedno bogey, 68 ran čtyři pod par. Je na skvělém 10. místě (-7).

Cutem neprošel vítěz z Kunětické Hory Korejec Im Kyu Kim. Vypadl i vítěz předchozího turnaje Made in Denmark a lídr žebříčku  Joachim B. Hansen.

Překvapením je i kolaps českého hráče Petra Niče, vítěze několika lokálních profesionálních turnajů. Na Zbraslavi skončil na posledním místě výsledkové listiny.

Čtvrtek -1. kolo

Z českých hráčů se zatím nejlépe předvedl Stanislav Matuš. Výkonem 69 ran, složeným z pěti birdie a dvou bogey, se usadil na 32. místě (-3).
V poslední době stále lépe hrající Dan Suchan došel první kolo jeden úder pod parem, 71 ran a je aktuálně na 71. pozici (-1).
Filip Mrůzek došel kolo v paru, 72 ran a je na 86. pozici (E).

V druhé stovce pořadí jsou Ondřej Lieser a Aleš Kořínek, kteří hráli 73 úderů, jeden nad par. Petr Gál a amatér Benák hráli shodně 75 úderů a jsou také daleko od sté pozice.

Na aktuálním dně tabulky bohužel leží pět českých vlajek. Patří Petru Dědkovi, Petrovi Ničovi, Cyrilovi Sukovi, Ondřejovi Melicharovi a Ondřejovi Lysému.

Úvod

Díky pozvánkám promotéra Relmost se turnaje účastní čtrnáct českých hráčů. Jsou to profesionálové Jan Cafourek, Petr Dědek jr., Petr Gál, Aleš Kořínek, Filip Mrůzek, Petr Nič, Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra Daniel Suchan a Cyril Suk. Dalších čtyři hráči jsou amatéři Gordon Brixi, Ondřej Lisý, Ondřej Melichar a David Benák.
Patnáctý Čech Stanislav Matuš startuje na svoji loni uhranou řádnou kartu.

Dějiště turnaje, hřiště Prague City Golf Club v Praze Zbraslavi má par 72 a  délku 6.543 metrů.

Dotace turnaje je 185.000 Eur. Loni zvítězil Angličan Garrick Porteous.

Leaderboard