WGM a PGAC – WGM  Czech Open, Beroun (15. – 18.8.2018)

Sobota – finálové kolo
Pátý ročník WGM Czech Open podruhé vyhrál Filip Mrůzek (-22). V posledním kole hrál 68 úderů. Závěr ovšem udělal napínavým, když na posledním greenu přetáhl, míč skončil ve vodě, Po příhře k vlajce  putoval do bogey. Pokud by nedal a Cruz v závěsu by put proměnil, šli by do rozehrávky. Mrůzkův put byl úspěšný, zatímco Cruz neproměnil svůj sedmdesáti centimetrový put a bylo jasno, zůstal druhý (-21) . Titul a odměna 200.000 korun patří českému hráči.Další pozice: 5. Cafourek (-9), Dostál, Sedláček, Zvarík (-7), 11. Švajlen, Páleník, Siakala (-6), 19. Šimek. Tintěra  (-5), 21. Nič, Phillips (-3), 28. Ajster, Němeček (+1), 30. M.Příhoda (+2), 35. Dědek (+4), 40. Velenský, Schovánek (+6), 50. Ráža (+12). 

Měření sil mezi profesionály a amatéry vyznělo jasně pro profesionál. S výjimkou Brixiho  na 4. místě se  amatéři neprosadil.

Konečné výsledky

Úvod
Čtyřkolový turnaj pro profesionály a amatéry se popáté koná v Berouně. Je určen především pro české hráče a plní úkol společného turnaje pro profesionální a amatérské golfisty.

Pro profesionály je to národní turnaj s nejvyšším Prize Money. Výše odměn je 600.000 Kč, ze kterých vítěz obdrží rovných 200.000. Pro amatéry je to možnost měření sil s profesionálními hráči, které má navíc vyšší hodnocení amatérů pro světový žebříček WAGR.

Turnajové pole tvoří 164 hráčů. S výjimkou Matuše a Liesera, kteří hrají Challenge Tour a Pro Golf Tour se účastní celá česká profesionální špička. Mrůzek, Cafourek, Kořínek, Příhoda, Nič, Tintěra, Siakala nebo Šebrle. Ze Slovenska přijeli Zvarík, Švajlen, z Maďarska Palanszki, Lugosi, z Itálie Elli.
Z amatérů budou hrát  Brixi, Strýček, Lisý, Ráža, Miler, Vymazal nebo Angličan Lawrence.

Po druhém kole bude proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa.

Hřiště Golf Clubu Beroun má par 72 a délku 6.078 metrů.Loni zvítězil Petr Nič rekordním skore -18.

Pozor, v Berouně uvidíte nevídané. Vzhledem k vedrům jsou pro tento turnaj profesionálů povoleny krátké kalhoty.

Leaderboard