27.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

IGF – Espirito Santo Trophy, Mistrovství světa družstev žen, Maynooth, Irsko (29.8. – 1.9.2018)

Leaderboard:    Týmy    Jednotlivci

Sára Kousková

Sára Kousková

Pátek – poslední kolo
V posledním kole, které Češky hrály na hřišti Montgomerie s parem 72,  byla nejlepší hráčkou opět Sára Kousková. Přinesla výsledek 73, se třemi birdie a a čtyřmi bogey, jednu ránu nad par a umístila s v soutěži jednotlivců na konečném 46. místě (+4).
Druhou Češkou v pořadí je Kateřina Vlašínová na 78. místě (+10). V posledním kole jí potkalo jedno triple bogey, čtyři bogey a pět birdie. Účast na mistrovství uzavřela výsledkem 74, dvěma ranami nad parem a je na 78. místě (+10).
Hana Ryšková se s mistrovstvím rozloučila výsledkem 77 se dvěma double bogey jedním bogey a jedním birdie.  S celkový skore +15 skončila na 102. pozici.
Z našich hráček byla na mistrovství jednoznačně nejlepší Sára Kousková. Třikrát zahrála nejlepší výsledek, po čtyři kola nezahrála hůře než bogey a její výsledek se ani jednou neškrtal.

Pátek – 3. kolo
Ve třetím kole, hraném na hřišti O´ Meara s parem 73, zahrála z Češek nejlépe Kateřina Vlašínová. Přinesla zatím nejlepší český výsledek na mistrovství, 72 ran, složený ze čtyř birdie, jednoho bogey a jednoho double bogey. Po třech kolech je na  97. místě (+8).
Sára Kousková hrála dvě birdie a čtyři bogey, 75 ran, dvě nad par a je nejlépe umístěnou Češkou na 35. pozici (+3).
Dnes se škrtalo 77, čtyři nad par Hanky Ryškové. Poskládala je ze dvou birdie a šesti bogey. Je na 97. místě (+11).

Čtvrtek – 2. kolo
Druhý hrací den se pro České hráčky uskutečnil na hřišti Montgomerie s parem 72.  Nejlepší Češkou je opět Sára Kousková. Hrála dvě birdie a tři bogey, 73 ran, jednu nad par. V dohrávaném kole je na 40. místě (+1).

Hana Ryšková přinesla dvě birdie a pět bogey, 75 ran, tři nad par. S celkovým skore +7 je na aktuálním 97. místě.

Dnes se škrtá skore 77 Kateřiny Vlašínové. Šest bogey a jediné birdie daly výsledek 77 ran, pět nad par a hráčka se odsunula do druhé stovky pořadí, na 118. místo (+9).

Středa – 1. kolo
České hráčky mají za sebou první kolo na hřišti O´Meara s parem 73.  Nejlépe z našich hráček je umístěna Sára Kousková. Hrála dvě opačné devítky. První se čtyřmi birdie, čtyři rány pod par, druhou se čtyřmi bogey, čtyři nad par.  Celkem došla v paru, za 73 úderů a usadila se na 20. místě.

Úvod
Espirito Santo Trophy je nejvyšší amatérskou soutěží na světě, pořádané IGF – Mezinárodní golfovou federací. Amatérské Mistrovství světa družstev žen se koná každé dva roky na jednom ze čtyř světadílů. Letos je po předloňské Americe na řadě Evropa. Uskuteční se v irském Maynoothu, nedaleko Dublinu. Tradičně se hraje střídavě na dvou hřištích. Letošním dějištěm budou hřiště Montgomerie a O´Meara golfového clubu Carton House.

Formát mistrovství se nemění. Tříčlenné týmy hrají čtyři dny po 18 jamkách. Každý den se týmu započítávají dva nelepši výsledky.

Česká republika vyslala do Irska Sáru Kouskovou, Hanu Ryškovou a Kateřinu Vlašínovou. Kapitánem je Petr Šavrda, koučem Staffan Johansson. Ženský tým čeká těžká úloha, obhájit skvělé 17. místo z mexického Cancúnu před dvěma lety. Nejlepší umístění českého týmu v historii účasti na Mistrovství světa tehdy uhrál tým ve složení Frýdlová, Vlašínová, Vlčková.