Leaderboard

Sobota – finálové kolo
Klára Spilková dosáhla dalšího zářivého mezníku své kariéry profesionální golfistky. V posledním kole zahrála zopakovala 67 ran z třetího kola a skončila svoji účast na Lotte Championship nejlepším výkonem své hráčské historie. Na prvních deseti jamkách hrála čistých pět birdie, na jedenáctce a dvanáctce přišla dvě bogey, které vyrovnala dvěma birdie na šestnácte a sedmnáctce. Výsledkem 69,68,67,67 (-17) překonala svoje doposud nejlepší skore -9 v LPGA na loňském Gainbridge a absolutně nejlepší skore -16 z German Open v roce 2014  na Ladies European Tour.
Česká profesionálka obsadila mezi světovou elitou 12. místo a získala odměnu 31.197 dolarů, zhruba 675.000 korun. V žebříčku Race to CME Globe postoupila na 12. místo, ve finančním žebříčku je na 78. místě.

Pátek – 3. kolo
Spilková hraje na Lotte Championship životní golf. V první devítce třetího kola hrála eagle, dvě birdie a jedno bogey, tři pod. V druhé devítce hrála dvě birdie, dvě pod. Ve třetím kole zaznamenala výsledek 67 ran, pět pod par. Sestupné skore 69,68,67, se součtem -12 za tři kola zahrála Spilková na LPGA poprvé v kariéře. Do finálového kola vstoupí z 16. místa, které sdílí například s Inbee Park nebo  Brooke Henderson.

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková pokračuje ve fantastickém výkonu. V druhém kole snížila skore ještě o ránu, zapsala 68 ran. Startovala z desítky a první devítku zahrála bezchybně s třemi birdie. V druhé devítce hrála tři birdie a jedno bogey. S celkovým skore -7 je na 20. místě, které dělí s dalšími čtrnácti hráčkami, mezi kterými jsou Danielle Kang, Jessica Korda a Inbee Park.

Středa – 1. kolo
Spilková začala skvěle. Na sedmnácti jamkách zahrála čtyři birdie. Na osmnáctce přišlo jediné bogey, které upravilo výsledné skore na 69 ran. České hráčce přineslo 27. pozici (-3), kterou sdílí s dalšími dvaceti hráčkami.

Úvod

Spilková se na Havaji poprvé letos účastní akce LPGA – čtyřkolového Lotte Championship.Turnaj je skvěle obsazen. Spolu se Spilkovou se na Havaj vypravila téměř kompletní první desítka žebříčku:  Inbee Park, Sei Young Kim, Nelly Korda, Kang, Henderson, Thompson, Hyo Joo Kim, Hataoka, Minjee Lee. Chybí světová jednička Jin Young Ko.
Dále hrají Lydia Ko, Kupcho, Woods, Iturrioz, Ernst, Jessica Korda, Lee6, obě Jutanugarn.

Turnaje se uskuteční v Kapolei Golf Clubu na ostrově Oahu. Hřiště má par 72 a délku 5.849 metrů.
Loni byl turnaj zrušen, obhájkyní je předloňská vítězka Brooke Henderson (-16). Spilková zde předloni obsadila dělené 32. místo (-3).
Dotace odměn je 2 miliony dolarů, zhruba 44 milionu korun. Pro vítězku je určeno 300.000, v přepočtu asi 6,5 milionu korun.

Do prvního kola vyjde ve čtvrtek Spilková ve 21:01 našeho času z jedničky odpaliště.

Turnaj vysílá český Golfchannel od čtvrtka do neděle vždy od 01:00 v noci.