Od Ivan Paggio

LPGA – Gainbridge LPGA at Boca Rio, Boca Raton, Florida, USA
(23. – 26.1.2020, -6 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Česká profesionální golfistka Klára Spilková vstoupila do světové elity. V turnaji LPGA na Floridě, za účasti nejlepších hráček světa se umístila v Top 10, na 8. místě (-9). Pozici sdílí s Jessicou Korda a Japonkou Yui Kawamoto.

Je první českou hráčkou, která se na turnaji LPGA probojovala do Top 10. Získala odměnu 45.563 dolarů (1,04 milionu korun), druhou nejvyšší v kariéře po vítězství na LET v Maroku 2017. Na finančním žebříčku LPGA se postavila na 17. místo.

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková pokračuje v impozantním výkonu. Ve třetím kole zopakovala pět birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par.
Zařadila se na skvělé 8. místo, které dělí s Jessicou Korda a Brooke Henderson.

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková odehrála fantastické druhé kolo. V první devítce dvě birdie, v druhé devítce tři birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par. Zaujala 13. místo, které dělí s Nelly Korda a Brooke Henderson (-4). Spilková dnes potřetí vyrovnala svůj zatím nejlepší výsledek na LPGA.

Čtvrtek – 1. kolo
Úvodní kolo bylo pro prudký déšť přerušeno a pro tmu nedohráno. Dvanáct hráček dohrává v pátek ráno.

Spilková kolo dohrála. Do prvního turnaje své desáté profesionální sezóny vstoupila bezpečně. Začínala na desátém odpališti. V první devítce hrála jedno birdie, v druhé devítce jedno bogey a skončila s výsledkem 72 ran, v paru. V přerušeném kole je na 27. místě (E).

 

První turnaj Kláry Spilkové na LPGA 2020, je premiérový Gainbridge LPGA at Boca Rio v Boca Raton na Floridě. Začíná ve čtvrtek.

Hraje se 72 jamek, čtyři kola a startuje 108 hráček.

Obsazení je v plné síle. Na startu budou Hataoka, Henderson, Inbee Park, Ciganda, Thompson, obě sestry Korda, obě sestry Jutanugarn, D.Kang, Reid, Pressel a čerstvá vítězka z Orlanda Gaby Lopez.

Hřiště Boca Rio GC má par 72 a délku 6.127 metrů.

Prize Money  turnaje je 2 miliony dolarů.