LPGA – ISPS Handa Vic Open, Barwon Heads, Victoria, Austrálie
(6. – 9.2.2019, +10 hodin)

Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Po dvou skvostných kolech šest a jeden úder pod par, porazil Spilkovou brutální vítr na Beach Course, kde startovala z 10. odpaliště. Ve třetím kole  ohýbal vlajky a měnil dráhu míčů. Spilkovou podmínky zaskočily. V první devítce hrála na prvních pěti jamkách čtyři bogey, v druhé devítce další tři bogey a jediné birdie, celkem 78 ran, šest nad par.
Sice hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček, mezi 35 hráček druhého cutu se už však nevešla.

Spilková se nyní přesune o 700 kilometrů na severozápad do Adelaide, kde se příští týden účastní ženského Mistrovství Austrálie  – ISPS Handa Women’s Australian Open.

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo začínala Spilková na desátém odpališti obtíženějšího Beach Course. První devítku se dvěma birdie a jedním bogey hrála jednu pod par, druhou s jedním birdie a jedním bogey v paru. Celkem 71 ran, ránu pod parem. Ustoupila na 20. místo (-7).
Česká hráčka hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček do sobotního kola. Po něm bude proveden další cut pro 35 nejlepších pro nedělní finále.

Čtvrtek – 1.kolo
08:25 – Spilková zahájila svoji účast na ISPS Handa v australském Barwon Heads senzačně.
Po šesti jamkách v paru začala na hřišti Creek Course sázet jenom berdíky a do 16. jamky  byla šest ran pod parem. Poslední dvě jamky dohrála poklidně v paru. S výsledkem 67 ran je aktuálně v Top 10 na 5. místě probíhajícího kola.

Úvod
Po úspěšném začátku sezóny na Floridě s umístěním v Top 10, odehraje Klára Spilková druhý turnaj sezóny v Austrálii.
Světová špička tuto akci vynechává. Z aktuální první desítky hrají pouze domácí hráčka Minjee Lee a Korejka Jeong Eun Lee6. Dále budou na startu Inbee Park, Nomura, Tavatanakit, S.Lewis, Lin.