Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Nejlepší česká amatérka Sára Kousková dosáhla kariérního maxima ve světovém amatérském žebříčku WAGR, aktuálně jí patří 37. místo. Mezi amatéry je nejlepší znovu Jiří Zuska (139.). Profesionálům nadále s přehledem vládnou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 

CPATT – finále Czech Pro-Am Teaching Tour, Black Bridge Resort (4.10.2021)

Pondělí

Šampionem CPATT roku 2021 a šampionem desetiletí CPATT se stal Petr Nič.

Turnaj finále CPATT 2021 v kategorii Pro vyhrál Marek Toman v rozehrávce s Květoslavem Strachotou.
Nejlepším amatérem se stal Martin Hájek.
Kategorii Aprentice ovládl Petr Novák.
Nejlepší družstvem se stala dvojice Pro-Am Petr Skopový a Karel Zajíček.

Pořadatelé Jan Juhaniak a Jiří Moučka obdrželi od hráčů za deset let práce pro CPATT výsledek tajné sbírky, vouchery na pobyt u moře.

V tradiční Tombole bylo ve prospěch Viktorie Mužíkové vybráno 15.400 Kč. Viktorii přišel popřát Carlos Vémola.

Výsledky

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA – ShopRite Classic by Acer, Galloway, New Jersey, USA (1. – 3.10.2021, -6 hodin)

Leaderboard

Sobota – 2.kolo
00:05- Klára Spilková hrála v druhém kole tři birdie, pět bogey a jedno double bogey, 76. ran. S celkovým skore se vzdálila šest ran od hranice cutu a do nedělního finále nepostoupila. Přerušila tak úspěšnou sérii posledních dvou turnajů  Cambia a Walmart, ve kterých skončila na 38. a 12. místě.

Pátek – 1. kolo
První kolo dohrála Spilková v paru, 71 ran a patří jí za to 70. místo a naděje na postup do nedělního finále. Hrála pět birdie, tři bogey a jedno double bogey.

Úvod

Česká profesionálka Klára Spilková bude hrát devátý turnaj svého kalendáře v LPGA. Minulý měsíc absolvovala během dvou týdnů dva úspěšné turnaje Cambia a Walmart. Třetí víkend v řadě nastoupí v ShopRite Classic v Galloway.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA – Walmart NW Arkansas Championship presented by P&G, Rogers, Arkansas, USA (24. – 26.9.2021, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Poslední den hrála Spilková tři birdie a dvě bogey, 70 ran, jednu pod par. V takto kvalitně obsazeném turnaji se umístila senzačně v první dvacítce, na 19. místě (-9) a získala odměnu 24,630 dolarů.

Sobota – 2. kolo
Spilková prožívá pohádku, pokračuje ve fantastickém výkonu a skvostném umístění na turnaji plném nejlepších hráček světa. V první devítce hrála dvě birdie a v půlce kola byla dvě pod. Bogey na desítce a double bogey na dvanáctce srazily skore na plus jedna, pak ale přišly birdie na patnáctce a eagle na poslední jamce, které srovnaly skore na 69, dvě pod.

Pátek – 1. kolo
Klára Spilková začala fantasticky. Eagle, pět birdie a jediné bogey, 65 ran, šest pod par, nejlepší kolo kariéry v LPGA.
Česká hráčka se postavila do Top 10 na 5. místo.

Po úspěšném Cambia Portland v Oregonu se Spilková přesunula přes 3.000 Km na jihovýchod do Arkansasu. V půlmilionovém Rogers se hraje tříkolový Walmart NW Arkansas Championship.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Rekordní kolo roku i tour: 62 v Berouně!

Učící profesionál Vít Šimek zahrál v ideálních podmínkách 62 ran, 10 pod par, což je také vůbec nejlepší skóre letošní sezony na českých hřištích.

Šimek vyhrál v Berouně o nevídaných sedm ran. O druhé místo se na 69 (-3) dělili Petr Nič a Marek Toman, který rovněž ovládl kategorii týmů spolu se Zdeňkem Chaloupkem, druhým mezi amatéry. Z nich byl nejlepší Adam Batuna (41 bodů), o dva body lepší než Chaloupek i třetí Tomáš Volejník.

Nearest to pin zahráli na šestce profesionál Petr Nič.

Výsledky

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour – Tipsport Czech Ladies Open, Beroun (25. – 27.6.2021)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Thajka Atthaya Thitikul zvítězila berdíkem na poslední jamce (-15). Španělka Nuria Iturrioz mohla vyrovnat skore a vynutit si rozehrávku, putt od birdie však neproměnila (-14).
Třetí místo obsadila Němka Leonie Harm (-13).

Češka Sára Kousková, amatérka, proměnila na 18. jamce putt do birdie a získala parádní 17. místo mezi evropskou elitou. Amatérka Tereza Koželuhová obsadila 33. místo (-4). Profesionálka Kristýna Napoleaová skončila na 40. místě (-2), Jana Melichová na 51. místě

Sobota – 2. kolo
Česká amatérka Sára Kousková úspěšně plní roli favorizované Češky. Dnešní čtyři birdie a jediné bogey, 69 ran, tři pod par vynesly studentku umění University of Texas z 36. místa na 20. pozici (-5). Je nejlépe postavenou Češkou ve startovním poli. Cutem prošly další tři naše hráčky: Kristýna Napoleaová (-3), amatérky Tereza Koželuhová (-2) a Jana Melichová (E).

Pátek – 1. kolo
Vinou ranního zpoždění kvůli počasí které odsunulo start na 10. hodinu a odpoledního přerušení z důvodu bouřky, kdy poslední flight byl posunut na 18. hodinu, zůstalo první kolo pro tmu nedohráno. Bude se dohrávat v sobotu od 7:45.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA – Meijer LPGA Classic for Simply Give, Grand Rapids, Michigan, USA
(17. – 20.6.2021, -6 hodin

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Dvě kola jako den a noc. V prvním kole hrála Spilková 70 ran, v druhém kole o šest ran víc. Dvě birdie a šest bogey daly výsledek 76 ran, čtyři nad par, pět úderů za hranicí cutu. Česká hráčka do víkendových kol nepostoupila.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z jedničky odpaliště mezi prvními brzy ráno. Uvedla se dobrým výkonem. V první devítce hrála čisté tři birdie a jedno přidala ještě na 10. jamce. Pak přišly dvě bogey a kolo uzavřela na skore 70 ran, dvě pod par. Je na 49. místě (-2).

Úvod

Klára Spilková hraje letos čtvrtý turnaj LPGA. Účastní se Meijer LPGA Classic v michiganském Grand Rapids. Loni byl turnaj zrušen. Spilková tento turnaj hrála naposledy v roce 2019, kdy neprošla cutem.

Hraje se na hřišti Blythefield Country Clubu s parem 72 a délkou 6.069 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Leaderboar

Czech Pro-Am Teaching Tour  – Mistrovství ČR, Beroun (14. – 15.6.2021)

Úterý – finálové kolo
Loňský titul Mistra republiky české PGA obhájil Petr Nič (-8). Cestu mu zkřížil skvostný výkon Jiřího Němečka v posledním kole, který zahrál osm birdie, bogey a double boey., 67 ran, pět pod (také -8). Na rozjetého Niče by ani tento výkon nestačil, kdyby na poslední jamce nezahrál trojputt. Pokřikující hráči na vedlejší sedmé jamce Niče vyrušili. Třetí rána na greenu, pár metrů od vlajky ležící míč, jasný putt do vítězného birdie. Místo toho spotřeboval další tří údery na zasunutí do jamky a přišla rozehrávka. V té už byl Nič přesnější a rozehrávku vyhrál na první jamce.
Za druhým Němečkem se na třetím místě umístil Marek Toman (-7).

Pondělí – 1. kolo
V úvodním kole byl nejlepší obhájce loňského titulu Petr Nič (-6). Zapsal eagle, šest birdie a dvě bogey, 66 ran.
Do druhého kola bude vstupovat s náskokem tří ran. Na druhé pozici jsou společně Jiří Němeček s pěti birdie a dvěma bogey a Marek Toman, oba 69 ran (-3).
Čtvrtou pozici dělí veteráni Jan Juhaniak a Petr Štrougal, kteří umí ve svém věku lehce zahrát dvě pod par.
Petr Nič už má za sebou vítězství na předchozím, květnovém turnaji na Albatrossu.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Leaderboard

LPGA – Mediheal Championship, Daly City, Kalifornie, USA  (10. – 13.6.2021, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
Ve finálovém kole hrála Spilková 74 ran s dvěma birdie a čtyřmi bogey, dvě nad par a obsadila konečné 70. místo (+8) s odměnou 2.999 dolarů.

Sobota – 3. kolo
Spilkové se nedařilo ani ve třetím kole. Nadějný začátek se dvěma birdie na prvních čtyřech jamkách přerušily dvě bogey na šesté a deváté jamce, první devítku došla v paru. Tři bogey v druhé devítce však srazily skore kola na 75 ran, tři nad par.
S celkovým skore +6 je česká hráčka na 73. místě.

Pátek – 2. kolo
Spilkové se v druhém kole nedařilo. Startovala z desítky a hned začala bogey. Následovalo šest parů, než padlo první a bohužel i poslední birdie. Na 10. jamce začala katastrofa v podobě druhé devítky pouze s bogey. Byly čtyři. Druhé kolo 76 ran, čtyři nad. S celkovým  skore +3 je Spilková na 58. místě, a postupuje do víkendových kol.

Čtvrtek -1. kolo
Klára Spilková zahájila třemi birdie a dvěma bogey, 71 ranami, jednou pod par. Výsledek jí zařadil do první dvacítky na 14. místo (-1). Pozici sdílí s Daniele Kang, Lucy Li, Amy Yang a a Lexi Thompson.

Úvod
Po třítýdenní přestávce nastupuje Klára Spilková do turnaje LPGA. Naposledy hrála Pure Silk Championship ve Virginii, kde neprošla cutem. Mediheal je třináctým turnajem letošního kalendáře LPGA.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Klára Kuchařová, Pátek 28. května 2021

V národním šampionátu NCAA DI Women’s Championship se Kousková individuálně umístila na děleném patnáctém místě po kolech 74, 70, 72 a 74 (+2).

Její tým Texas Longhorns byl mezi osmi nejlepšími po čtyřkolové kvalifikaci na rány, v prvním kole jamkovek pak podlehl následným šampionkám z University of Mississippi podílem 2:3. Kousková však zvládla pro svůj tým vybojovat bod po výhře 2&1 nad Julií Johnson.

Sára Kousková v TOP 15 na univerzitním šampionátu

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.