Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Golf.cz

LET – VP Bank Swiss Ladies Open, Ennetsee, Švýcarsko (15. – 17.9.2023)

Neděle – finálové kolo
Sára Kousková obsadila 30. místo (-2) a získala odměnu 2.540 Eur. Druhou Češkou v pořadí je Kristýna Napoleaová, která dosáhla na 37. pozici (E) a odměnu 1.995 Eur. Jen o dránu dále skončila  na 43. místě Jana Melichová s odměnou 1.500 Eur.
Čtvrtou naší hráčkou je Tereza Melecká. Obsadila 54. Místo (+3) a odváží si z Emetsee 1.032 Eur.

Sobota – 2. kolo
Z Češek je nejvýše Sára Kousková na 24. místě (-2). Zopakovala výkon 70 ran a pokročila o tři příčky. Na 33. pozici (-1) je Jana Melichová po kole s výsledkem 71 ran.
Kristýna Napoleaová měla špatný den. Kolo s pěti bogey a  jediným birdie ji z Top 10 vyhnalo na  48. místo (+2).
Na 56. místě je Tereza Melecká  (+2).
Tereza Koželuhová neprošla cutem.

Pátek – 1. kolo
V úvodním kole zazářila nejlepším českým výkonem Kristýna Napoleaová. Hrála čtyři birdie a jedno bogey 68 ran, tři pod par. Je v Top 10 na 9. místě.
Sára Kousková a Jana Melichová hrála 70 ran a dělí 27. pozici (-1).
Tereza Melecká hrála 73 ran a zaujala 46. místo (+2).
Nedařilo se Tereze Koželuhové, se skore 78 obsadila 99. místo.

České profesionálky Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Koželuhová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká se účastní švýcarského ženského mistrovství v Emetsee.

Hraje se hřišti Emetsee s parem 71 a délkou 5.715 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Golf.cz

LET -Big Green Egg Open, Hilversum, Nizozemí (8. – 10.9.2023)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Klára Davidson Spilková zakončila turnaj skvělým výsledkem, který ji vynesl na konečné 15. místo (-6) s odměnou 5.025 Eur a udržela si postavení v první desítce žebříčku Ladies European Tour Race to Costa del Sol.  Druhou Češkou v pořadí je Jana Melichová. Skončila na 36. místě (-2) s odměnou 2.460 Eur. Sára Kousková skončila na 42. místě (E) s odměnou 1717,50 Eur.

Tereza Melecká neprošla cutem.

Sobota – 2. kolo
Druhé kolo bylo pro tmu přerušeno. České hráčky mají odehraný planý počet jamek. Nejvýše na výsledovce je Jana Melichová. Zahrála skvostných 67 ran, pět pod par a je na aktuálním 27. místě (-2).
O ránu dále jsou společně na průběžné 33. pozici (-1)  Klára Davidson Spilková a Sára Kousková.

Pátek – 1. kolo
Z českých hráček zahájila nejlépe Klára Davidson Spilková. Hrála pět birdie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par a postavila se na 21. místo.
Sára Kousková a Jana Melichová zahrály shodně 75 ran, tři nad par a dělí 75. pozici (+3).
Tereza Melecká přespí na 89. pozici (+4).

Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká se v holandském Hilversumu účastní turnaje Big Green Egg Open.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

převzato: GOLF.CZ

DPWT, LPGA, LET, – ISPS Handa World Invitational, Galgorm a Castlerock, Severní Irsko (17.  – 20.8.2023, -1 hodina)

 Leaderboard ženy

Pátek – 2. kolo ženy
Česká republika nebude mít ve víkendových kole ISPS Handa zastoupení. Žádná z českých hráček neprošla cutem.
Jana Melichová, Sára Kousková ani Kristýna Napoleaová nezahrály ve dvou kolech pod par a  na ISPS Handa skončily.

Čtvrtek – 1. kolo ženy
Z českých hráček je nejvýše Sára Kousková na 81. místě (+3). Na hřišti Galgorm hrála tři birdie, čtyři bogey a jedno double bogey. Zítra bude na hřišti Castlerock s parem 73 bojovat o cut, který je aktuálně na hodnotě +1.
Kristina Napoleaová a Jana Melichová hrály na hřišti Galgorm shodně 78 ran (+5).

Společný formát  mužů a žen pro tři světové túry se hraje potřetí. Ženy LPGA, LET a muži DP World Tour odehrají společný, čtyřkolový turnaj na dvou hřištích. Budou vyhlášeni mužský a ženský šampion.

Po třech týdnech turnajové pauzy na Ladies European Tour vstoupí česká golfistka Sára Kousková ve čtvrtek do kombinovaného turnaje LET a LPGA. Severoirská hřiště Galgorm a Castlerock Golf Club hostí prestižní ISPS Handa World Invitational, jenž se bude hrát s dotací 1,5 mil. USD.

O turnaji v Irsku. „Moc se na něj těším. Obě hřiště jsou naprosto odlišná. Jedno je parkové, druhé linksové. Obě spojuje jejich fantastická kvalita. V Irsku se mnou není výjimečně Kuba Mejzlík, který si plní povinnosti na mistrovství Evropy v pozemním hokeji v Německu, takže to bude malinko jiné. Na bagu ho ale zastoupí můj trenér Pavel Nič jr., který má své letité zkušenosti a vlastně se moc těším, že bude mít možnost vidět mne v akci i na zahraničním turnaji. Kvalitně jsme si první dny v Irsku zatrénovali a věřím, že se to projeví i na hřišti. Posledních pár týdnů mne učí být trpělivou, takže na sebe rozhodně nechci tlačit. Každopádně pro dobrý výsledek a pocit ze hry jsme jako celý tým udělali maximum. A s tím, i zdravým sebevědomím, chci do turnaje vstoupit.“

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

převzato Golf.cz

LPGA & LET – Freed Group Womens Scottish Open by Trust Golf, Ayrshire, Skotsko
(2.-6.8.2023, -1 hodina)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Davidson Spilkové se nedařilo. Ani ve čtvrtém kole se Klára Davidson Spilková nedostala pod par. Hrála jediné birdie a čtyři bogey 75 ran. Jediná česká hráčka, která prošla cutem skončila na posledním, 74. místě s celkovým skore  +16.

Sobota – 3. kolo
Klára Davidson Spilková si prožila černý den, hrála třetí kolo za 83 ran. Jsou v tom jedno birdie, šest bogey a tři double bogey.

Pátek – 2. kolo
Ze tří českých hráček postoupila do víkendových kol jako jediná Klára Davidson Spilková. Kristýna Napoleaová a Jana Melichová zůstaly za hranici cutu a turnaj pro ně skončil.
Davidson Spilková je po druhém kole na 53. místě (+2). 

Čtvrtek – 1.kolo
Z Češek nejlépe zahájila  Klára Davidson Spilková. Čtyři birdie a čtyři bogey daly kolo v paru, 72 ran a  je na 25. místě (E).
Kristýna Napoleaová a Jana Melichová hrály shodně 76 ran, čtyři nad par a nachází se  na 92. pozici (+4).

Úvod

Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová se účastní otevřeného mistrovství Skotska v Ayrshire, které je zařazeno do kalendáře LPGA a LET.

Hraje se na hřišti Dundonald Links s parem 72 a délkou 6.020 metrů.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA  & LET – Amundi Evian Championship, Evian les Bains, Francie (27. – 30.7.2023)
Pátek – 2. kolo
Letošní Evian Kláře Davidson Spilkové nevyšel. Již první kolo dvě nad par naznačilo, že v druhém bude muset bojovat o cut. Zlepšení však nenastalo, naopak. Začala double bogey na první jamce, následovalo bogey na jamce č.4 a další double bogey na pětce. Bogey na deváté jamce znamenalo skore po první devítce šest ran nad parem. V druhé devítce Davidson Spilková dřela, ale spásné berdíky už nepřicházely, přišlo další bogey a pak už jenom pary.
Druhé kolo výsledkem 78 ran pohřbilo naděje Kláry Davidson Spilkové na postup v oblíbeném turnaji. S celkovým skore +9 je příliš daleko za hranicí cutu +3 a do víkendových kol nepostoupila.
Čtvrtek – 1. kolo
Jediná česká hráčka v poli Klára Davidson Spilková začala čtyřmi birdie a šesti bogey, 73 ranami, dvěma nad par.
Výsledek jí zařadil na dělené 83. místo.
Vede Jihoafričanka Paula Reto (-7) před čtveřicí  Lydia Ko, Wichanee Meechai, Celine Boutier a Alison Lee se skore -5.
Nelly Korda zahrála v úvodním kole 70 ran, jednu pod par a je na děleném 35. místě.
Od Monika Tauchen,
První z vrcholů letošní sezony má před sebou česká profesionálka Klára Davidson Spilková. Od čtvrtka do neděle ji jako jedinou českou hráčku čeká turnaj kategorie major ve francouzském Évian-les-Bains, jeden z pěti nejvýznamnějších podniků, které jsou i štědře dotovány. Letošní finanční prémie činí 6,5 milionu amerických dolarů, z nichž si rovný milion odkrojí jeho vítězka.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

převzato Golf.cz

LET – La Sella Open, Alicante, Španělsko (20. – 23.7.2023)

Leaderboard

České profesionálky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová, Jana Melichová, Tereza Melecká a Tereza Koželuhová se ve Španělsku účastní turnaje La Sella Open s vysokou dotací odměn jeden milion dolarů.

Hrají se 4 kola na hřišti  La Sella Golf s parem 72 a délce 5.656 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour – Tipsport Czech Ladies Open, Beroun (23. – 25.6.2023)
Neděle – finálové kolo
S náskokem čtyř úderů zvítězila dvaadvacetiletá Indka Diksha Dagar (-13). Získala druhý titul na LET a odměnu 45.000 Eur.
Sobota – 2. kolo
České barvy jsou v druhém kole úspěšné. V první dvacítce jsou čtyři české hráčky: Sára Kousková a obhájkyně Jana Melichová na 8. místě (-3), amatérka Denisa Vodičková na 15. místě (-2) a naše jednička Klára Davidson Spilková  na aktuální 20. pozici(-1).
Cutem prošly ještě  Kateřina Vlašínová na 27. místě (E) a Patricie Macková na 43. místě (+1).

Pátek – 1. kolo

Naše jednička Klára Davidson Spilková začala slabším výkonem 76 ran. Je na 61. místě, které sdílí se Sárou Kouskovou,  Kristýnou Napoleaovou a nejmladší startující, teprve šestnáctiletou Miriam Barcalovou (+3).

Úvod

Největší událost ženského golfu u nás, šestý ročník  Tipsport Czech Ladies Open se uskuteční od pátku 23. do neděle 25. června 2023.

Po  obrovském loňském úspěchu Jany Melichové, která tento turnaj vyhrála jsou očekávání od českých hráček vysoké. Na startu jich bude patnáct v čele s naší jedničkou Kládou Davidson Spilkovou, Sárou Kouskovou, obhájkyní Janou Melichovou a čerstvou vítězkou German Masters Kristýnou Napoleonovou.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

převzato Golf.cz

LET – Amundi German Masters, Berlín
(15. – 18.6.2023)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Kristýna Napoleaová se brilantním výkonem dostala do čela výsledovky a v play-off vybojovala své první vítězství na LET s Angličankou Carou Gainer. Získala odměnu 45.000 Eur. Kristýno blahopřejeme !

Nejlepší kolo dne, 66 ran zahrála na závěr předchozího matného výkonu naše nejlepší hráčka Klára Davidson Spilková. Díky sedmi birdie a jednomu bogey vyskočila z 64. místa  na konečnou 35. pozici (E).Sára Kousková obsadila 53. místo (+4).

 

Sobota-  3.kolo,

T1. Kristýna Napoleaová -13 (68, 66, 69) T35. Sára Kousková E (73, 72, 71) 64. Klára Davidson Spilková +6 (78, 70, 74)

Pátek – 2. kolo
Kristýna Napoleaová se v druhém kole zlepšila o dva údery, hrála osm birdie a dvě bogey, 66 ran,  šest pod par. Posunula se na druhou pozici, jeden úder za vedoucí Švédku Johanou Gustavsson (-11).

Do víkendových kol postoupily ještě Češky Sára Kousková z 38. místa(+1) a Klára Davidson Spilková z 58. místa.
Za hranicí cutu zůstaly Melichová, Melecká a Váňová.

Čtvrtek – 1. kolo
Příjemným překvapením je skvělý výsledek Kristýny Napoleaové. Hrála pět birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par. Je nejvýše postavenou Češkou v pořadí.  Je v Top 10 na 5. místě (-4).
Sára Kousková a Jana Melichová hrály shodně 73 ran, jednu nad a sdílí 45. místo (+1).
Tereza Melecká je v deváté desítce pořadí (+3).
Černý den prožila naše nejlepší hráčka Klára Davidson Spilková. Hrála tři birdie, čtyři bogey , jedno double bogey a jedno triple bogey, 78 ran, šest nad. Výsledek jí postavil do druhé stovky  pořadí.
Poslední českou hráčkou na výsledovce je Tereza Koželuhová. Hrála ještě o ránu více než Davidson Spilková, 79 ran.

Úvod

Německého Amundi Masters se účastní české profesionálky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká, Tereza Koželuhová a Kristýna Napoleaová.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European open – Helsingborg Open, Allerum, Švédsko (2. – 4.6. 2023)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Klára Davidson Spilková pokračuje v úspěšné sérii. Zazářila v posledním kole nejnižším skore turnaje 66 ran. Hrála eagle, pět birdie a jedno bogey. Na posledních šesti jamkách hrála eagle a čtyři birdie, šest ran pod par a vyhoupla se na konečné 4.místo (-8). Získala odměnu 13.500 Eur.
Druhá Češka v turnaji Kristýna Napoleaová obsadila 61. místo (+6).s odměnou 945 Eur.

Sobota – 2. kolo
Klára Davidson Spilková si v druhém kole polepšila Hrála od dvě ráy méně, 70 a postoupila o deset příček na 12. místo (-2).
Kristýna Napoleaová si naopak pohoršila o čtyři rány, hrála 73 a klesla na 56. místo, přesně na hranici cutu (+4). Obě hráčky postoupily do sobotního finále.
Šideri Váňová se skore +13 neprošla cutem.

Pátek – 1. kolo
Úvodní kolo ovládly Španělka  Pelaez Trivino, domácí Hedwall a Jihoafričanka Nicole Garcia. Všechny tři hrály 68 ran, čtyři pod par. Vedou o ránu před dvojicí Iturrioz, Parker (-3). Chiara Noja  odstoupila.
Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová zahájily v paru, 72 ran a sdílí 22. místo.
Třetí Česka v turnaji Šideri Váňová úvod pokazila, hrála 81 ran a je v druhé stovce pořadí.

Úvod
Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová hrají Helsingborg Open ve Švédku.Davidson Spilková vstupuje do turnaje ze 4. místa žebříčku Race to Costa del Sol a z 10. místa finančního žebříčku LET.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Převzato GOlf.cz

LET – Belgian Ladies Open, Wanze, Belgie (26. – 28.5.2023)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Sára Kousková a Jana Melichová  skončily se stejným skore -3 a dělí  konečné 16. místo. Obě hrály v posledním kole 68 ran. Kousková s pěti birdie a jediným bogey, Melichová se sedmi birdie a dvěma bogey. Obě skončila na děleném 16. místě.

Sobota – 2. kolo
Janě Melichové se druhé kolo nevydařilo. Hrála 75 ran a klesla o 22. pozic na 38. místo, které kromě dalších třinácti hráček dělí s druhou Češkou ve hře Sárou Kouskovou (obě +1).
Tereza Koželuhová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká neprošly cutem.

Pátek – 1. kolo
Z českých hráček dnes zahrála nejlépe Jana Melichová. V první devítce se trápila. Na prvních pěti jamkách hrála tři bogey, než přišlo první birdie na devítce. Od 14. do 16. jamky zahrála tři birdie v řadě, které upravily skore na konečných 71 ran. Výsledek zařadil českou hráčku do první dvacítky, na 16. místo (-2).
Sáta Kousková dnes přinesla dvě birdie, jedno bogey a jedno double bogey na šesté jamce. S výsledkem 73 ran, jednu nad par zaujala 52. místo.

Úvod

České profesionálky Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna  Napoleaová se v belgickém Wanze účastní Belgian Ladies Open, turnaje série Ladies European Tour.

Dějiště turnaje hřiště Naxhelet Golf Clubu má par 72 a délku 5.854 metrů. Loni zvítězila Linn  Grant (-15), která neobhajuje, hraje jamkovku LPGA v Las Vegas.

Suma odměn pro nejlepší hráčky je  300.000 Eur.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Převzato Golf.cz

Ladies European Tour –  Aramco Team Series by Public Investment Fund, Palm Beach, Florida (19. – 22.5.2023, -6 hodin)

Týmy    Jednotlivci

Neděle – finálové kolo jednotlivců
Česká účast na Aramco Team Series na Floridě byla velmi úspěšná. Tři z pěti hráček prošly cutem a dvě  skončily v Top 10 individuální soutěže.

Klára Davidson Spilková úspěšně odehrála skvěle obsazený turnaj, ve kterém obsadila fantastické 2. místo (-1). V posledním kole hrála tři birdie, tři bogey a jedno double begy, 74 ran, dvě nad par. Za umístění si z Palm Beach odváží odměnu 41.655 dolarů a posun na 4. místo žebříčku Race to Costa del Sol.

Do nejlepší desítky se vešla ještě Sára Kousková, obsadila 10. místo (+4) s odměnou 9.719 dolarů. Obě hráčky za sebou nechaly mnoho velkých jmen na velmi obtížném hřišti, které pustilo celkovým výsledkem pod par pouze dvě hráčky z pole 65, které prošly cutem.
Cutem prošla ještě Tereza Melecká, která obsadila 55. místo a získala 1.604 dolarů.

Sobota – 2. kolo nedohráno
Poté, co bylo v sobotu ráno kvůli zpoždění prvního dne způsobenému blesky dohráno první kolo, se rozběhlo kolo druhé, ale přibližně ve 20 hodin místního času byla hra kvůli špatnému světlu přerušena.

V soutěži jednotlivců stále vede Španělka Nuria Iturrioz. Přerušila na 14. jamce se skore -5. Na druhém místě je skotská hráčka Louise Duncan (-4).
Na 3. pozici jsou Klára Davidson Spilková a další Španělka Carlota Ciganda, obě s plným počtem jamek (-3). Spilková odehrála druhé kolo v paru, 72 ran s pěti birdie, jedním bogey a dvěma double bogey.
Sára Kousková přerušila na 16. jamce. Aktuálně je na dělené 17. pozici (+3).
V zóně možného postupu je Tereza Melecká s plným počtem jamek (+10). Hranice cutu vystoupala v průběhu kolo do aktuální nebývalé výše +9 a může se ještě měnit.

Pátek – 1. kolo nedohráno
V prvním kole, bouřkou na dvě hodiny přerušeném jsou dvě Češky v první dvacítce aktuálního pořadí. Klára Davidson Spilková úvod odehrála skvěle. Čtyři birdie a jediné bogey daly výsledek 69, tři rány pod par, který hráčku zařadil na průběžnou třetí, dělenou pozici.
Druhou Češkou v pořadí je Sára Kousková na děleném 13. místě. Přinesla jeden eagle, jedno birdie a tři bogey, 72 ran, v paru.

Po březnovém Aramco Ladies v Singapuru se jedná o druhý z pěti týmových turnajů v roce 2023.

Hraje 108 hráček z 25 zemí, např. Lydia Ko, Kyriacou, Nuutinen, Thompson, Grant, Pace, Noja,  Roussin, De Roey, Pelaez, Cowan, Babnik, Garcia, Carta, Spitz, Dimmock, Skarpnord, Füunfstück.
Hraje pět českých hráček: Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a  Kristýna Napoleaová, která postoupila z čekačky náhradnic za odhlášenou Jessicu Korda.

Hrají se na hřišti Trump International ve West Palm Beach s parem 72 a délku 5.974 metrů

Suma odměn je 1 milion dolarů, z toho polovina pro soutěž týmů a polovina  pro soutěž jednotlivců. V posledním Aramco Team Series v březnu

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour – Jabra Ladies Open, Evian les Bains, Francie (11. – 13.5.2023)
Sobota – finálové kolo
Klára Davidson Spilková si nechala svůj nejlepší výkon na závěr. Ze 45. místa přelétla o 31 příček na konečnou 17. pozici (+1). Ve finále hrála pět birdie a jediné bogey, 67 ran, čtyři pod par. Za umístění získala odměnu 4.875 Eur. V žebříčku a v žebříčku Race to CME Globe postoupila do Top 10 na 9. místo.
Druhou Češkou v konečném pořadí je Jana Melichová na 52. místě (+8). O ránu dále se Sára Kousková umístila na 56. pozici (+9). Kristýna Napoleaová obsadila 57. místo (+10).
Pátek – 2. kolo
Do sobotního finále prostoupily čtyři Češky. Sára Kousková z 31. místa (+3), Kristýna Napoleaová a Klára Davidson Spilková z děleného  48. místa (+5) a Jana Melichová z 62. místa (+6).
Za hranicí cutu zůstaly Tereza Koželuhová (+8) a Tereza  Melecká (+9).
Čtvrtek – 1. kolo
18:20 – první kolo probíhá
Z českých hráček začala nejlépe Sára Kousková. Zapsala šest birdie, jedno bogey a dvě double bogey, 70 ran, jednu pod par. V dohrávaném kole je v Top 10 na průběžném 4. místě.
Do turnaje vykročila špatnou nohou naše jednička Klára Davidson Spilková. Startovala z 15. jamky, na které zahrála bogey. Na pátá jamce zahrála double bogey, na desáté jamce přišlo první a poslední birdie. Následovaly čtyři bogey, z toho tři v řadě od patnáctky do sedmnáctky. Celkem 77 ran (+6)  a je v druhé stovce pořadí.

Hrají se tři kola na hřišti Evian Resort GC s parem 71 a délkou 5.928 metrů. Hráčky startují z 6. a 15. odpaliště.
Obhajuje Finka Tia Koivisto.

Dotace odměn je 300.000 Eur.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

převzato Golf.cz

LET Access Series – Terre Blanche Ladies Open, Tourettes, Francie (13. – 15.4.2023)

Leaderboard

Sobota – 2. finálové kolo
Turnaj zkrácený na 2. kola senzačně vyhrála ve tříčlenné rozehrávce čtrnáctiletá francouzská amatérka Louise Uma Landgraf (-1).

Francouzky na domácí půdě dominovaly, do první desítky se jich vešlo sedm.

Z českých hráček skončila nejvýše Sára Kousková na dělené 20. pozici (+5). Tereza Koželuhová a Šideri Váňová společně obsadily dělené 42. místo (+9).

Pátek – dohrávka 1. kola
První kolo dohrála z Češek nejlépe Sára Kousková, 75 ran a je na 26. místě (+3). Na 35. pozici je Tereza Koželuhová (+4). Šideri Váňova zaujala 52. místo (+5).

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním, přerušeném kole je aktuálně nejlépe umístěná Češka Tereza Koželuhová na průběžném 16. místě (+1), která přerušila na 6. jamce.. O ránu dále je na 22. místě Sára Kousková (+2 na 6. jamce). Šideri Váňová je na 67. pozici (+5).

Úvod
Sára Kousková, Tereza Koželuhová a Šideri Váňová se ve francouzském Tourettes účastní druhého turnaje kalendáře LET Access, Terre Blanche Ladies Open.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ivan Paggio

PGA – Aramco Team Series Presented By Public Investment Fund, Singapur
(16. – 18.3.2023, +7 hodin)

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková
má za sebou velice úspěšné vystoupení na Aramco Team Series v Singapuru. Po třetím místě v soutěži týmů získala 4. místo v soutěži jednotlivců (-7). Pozici dělí se Švédkami Linn Grant a Elin Arvidsson. Za umístění získala odměnu 17.599 dolarů.
Sára Kousková obsadila 23. pozici  (E) s odměnou 6.081 dolarů.Tereza Melecká skončila na 55. místě s odměnou 1.634 dolarů.

Pátek – 2. kolo

Tři české hráčky v sobotu pokračují v individuální soutěži. Klára Davidson Spilková hrála dnes v paru,72 ran a ustoupila na  7. místo, které dělí s Lydií Ko, Chiarou Noja, Nicole  Broch Estrup a Bronte Law (-4).
Sára Kousková si polepšila, hrála o tři rány méně než v prvním kole. Čtyři birdie a dvě bogey, 70 ran a postoupila na  18. pozici (-1).
Tereza Melecká dnes hrála 75 ran a je na 60. posledním postupovém místě.
Jana Melichová dnes hrála v paru, 72 ran. Se skore +9 zůstala dva údery za hranicí cutu a do sobotního kola nepostoupí.
Týmová soutěž skončila. Tým Davidson Spilkové obsadil konečnou skvělou 3. pozici se skore – 27. Přes jedno double bogey zahrála v týmu nejlépe amatérka Alisa Imprasit, 68 ran. Započítal se její výsledek a 72 ran Davidson Spilkové. Škrtaly se výsledky Witt a Koivisto, které  hrály každá 76 ran. Za umístění týmu obdržela každá profesionálka 8.415 dolarů.

V týmu Sáry Kouskové se započetly výsledky 70 Kouskové a 74 Nadaud. Škrtaly se Haddiou 82 ran a amatérka Hirahara 97. Tým skončil 24. místě (-13), ránu za týmem Lydie Ko a ránu před týmem De Roey. Profesionálky z týmu obdržely za umístění každá 1.178 dolarů.

Čtvrtek – 1. kolo
Týmy českých kapitánek mají první kolo odehrané. Tým Kláry Davidson Spilkové má skore -13 a je na 11. místě, které dělí s týmem Babnik.
Tým Sáry Kouskové uzavřel úvodní kolo na skore -8 a je na  21. pozici, dělené s týmem Hillier, ve kterém hraje Jana Melichová.

Čtveřice českých profesionálek se z Jižní Afriky přesunula do Singapuru. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká se v Singapuru účastní prvního turnaje pětidílné série Aramco Team Series.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

Ladies European Tour & Sunshine Ladies Tour – Investec South African Womens Open, Kapské Město, JAR
(8. – 11.3.2023, +1 hodina)

Leaderboard

Sobota – finálové kolo
Klára Davidson Spilková si nechala to nejlepší na konec a připsala si další Top 10. Ve finálovém kole zahrála čistých šest birdie, 66 ran a postavila se na konečné 6. místo (-10). Získala odměnu 9.920 Eur.
Sára Kousková došla poslední kolo v paru a skončila na děleném 47. místě (E) s odměnou 1.536 Eur.

Pátek – 3. kolo
Ze dvou Češek, které po cutu zůstaly ve hře byla dnes lepší Klára Davidson Spilková. V první devítce hrála dvě birdie, v druhé dvě birdie a dvě bogey, 70 ran. S celkovým skore -4  je na 27. místě. Přeskočila v pořadí Sáru Kouskovou, která hrála jedno birdie, čtyři bogey, 75 ran a ustoupila na 53. místo (E).

Čtvrtek – 2.kolo
České hráčky mají odehrané kompletní dvě kola.  Nejvýše na výsledovce je Sára Kousková. Hrála 71 úderů, jedno birdie a 17 parů,  jeden úder pod par. Zůstává ve třetí desítce na 25. pozici (-3).
Klára Davidson Spilková je druhou českou hráčkou v pořadí. Dnes hrála nejlepší české skore, tři birdie a jediné bogey, 70 ran, dvě po par. Postoupila dopředu na 32. místo .

Středa – 1. kolo
11:30 – první kolo probíhá
Kousková, Melichová a Davidson Spilková mají prví kolo odehrané. Českým hráčkám se daří.  Kousková hrála pět birdie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par(-2).Jana Melichová dohrála kolo s výsledkem 71 ran(-1).Davidson Spilková dohrála kolo v paru,72 ran(E).

Tereza Melecká startuje  v odpoledních flightech ve 13:50 našeho času

Úvod
Klára Davidson Spilková, Sára Kousková
, Jana Melichová a Tereza Melecká se v Jižní Africe přesunuly z Johannesburgu do Kapského Města. Účastní se zde turnaje Investec South African Womens Open.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour & Sunshine Ladies Tour – Joburg Ladies Open, Johannesburg, JAR (1. – 4.3.2023, +1 hodina)

Sobota – finálové kolo
V dobře obsazeném turnaji skončila Klára Davidson Silková v Top 10, obsadila skvělé 4. místo (-9). Ve finálovém kole zahrála  73 ran, se třemi birdie a třemi bogey. Pozici dělí s Jihoafričankou Kierou Lord a Dánkou Nicole Broch Estrup. Za umístění obdrží 11.200 Eur a posunula se na 15. místo žebříčku Race to Costa del Sol.

Zvítězila Angličanka Lily May  Humpreys (-12) s odměnou 45.000 Eur. Na druhém místě společně skončily Španělka Pelaez a Švédka Moa Folke (-10)

Sára Kousková obsadila dělené 49. místo (+5) s odměnou 1.365 Eur

Pátek – 3. kolon 
Klára Davidson Spilková pokračuje ve skvěle vyrovnaném výkonu, který jí udržuje na předních místech výsledovky. Dnes hrála eagle, tři birdie a dvě bogey, 70 ran, tři pod parem. S celkovým skore -9 půjde do sobotního finále ze třetího místa, se ztrátou tří úderů na vedoucí hráčku. Tou je sedmadvacetiletá Švédka Moa Folke (-12). Na druhém místě je Dánka Nicole Broch Estrup (-10).
Druhá Češka ve hře Sára Kousková hrála dnešní osmnáctku v paru, 73 ran. Získala pět pozic a je na 43. místě (+2), které dělí s Emmou Spitz, Laurou Holmey a Momoko Kobori.

Čtvrtek – 2. kolo
Klára Davidson Spilková odehrála skvělé kolo s šesti birdie a dvěma bogey, 69 ran, čtyři pod par.  S celkovým skore -6 je na vynikajícím druhém místě, dva údery za vedoucí Dankou Nicole Broch Estrup (-8). Pozici dělí se Švédkou Linneou Johansson a Angličankou Lily May Humpreys.

Druhá Češka v pořadí Sára Kousková dnes došla v paru a se skore +2 na 48. místě prošla cutem do dalších

Středa – 1. kolo
Po prvním kole je z českých hráček nejlépe umístěna Klára Davidson Spilková. Hrála pět birdie a tři bogey, 71 ran, dvě pod par. Je na děleném 12. místě (-2).
Ostatním Češkám se v úvodním kole nedařilo. Sára Kousková má ve skorkartě zapsané tři birdie a pět bogey, 75 ran, dvě nad par. Postavila se na dělené 65. místo (+2). Na 88. místě je Šideri Váňová, 76 ran (+3).
Další české vlaječky jsou až v druhé stovce pořadí výsledkové listiny. Jana Melichová figuruje na 120. místě (+6), Tereza Melecká na předposledním, 130. místě (+8).

Úvod
Nejlepší české golfistky se v Johannesburgu účastní pátého turnaje jihoafrické Sunshine Ladies Tour 2023.
Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Šideri Váňová budou ve středu na startu Joburg Ladies Open 2023.