Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Leaderboard

Spilková se na Havaji poprvé letos účastní akce LPGA – čtyřkolového Lotte Championship.

Turnaj je skvěle obsazen. Spolu se Spilkovou se na Havaj vypravila téměř kompletní první desítka žebříčku:  Inbee Park, Sei Young Kim, Nelly Korda, Kang, Henderson, Thompson, Hyo Joo Kim, Hataoka, Minjee Lee. Chybí světová jednička Jin Young Ko.
Dále hrají Lydia Ko, Kupcho, Woods, Iturrioz, Ernst, Jessica Korda, Lee6, obě Jutanugarn.

Turnaje se uskuteční v Kapolei Golf Clubu na ostrově Oahu. Hřiště má par 72 a délku 5.849 metrů.
Loni byl turnaj zrušen, obhájkyní je předloňská vítězka Brooke Henderson (-16). Spilková zde předloni obsadila dělené 32. místo (-3).
Dotace odměn je 2 miliony dolarů, zhruba 44 milionu korun. Pro vítězku je určeno 300.000, v přepočtu asi 6,5 milionu korun.

Do prvního kola vyjde ve čtvrtek Spilková ve 21:01 našeho času z jedničky odpaliště.

Turnaj vysílá český Golfchannel od čtvrtka do neděle vždy od 01:00 v noci.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Symetra Tour – IOA Championship, Beaumont, California, USA
(26. – 28.3.2021, -9 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Ve finálovém kole zopakovala Spilková nevalný výsledek prvního dne, 76 ran, čtyři nad par. Jsou v tom jedno birdie, tři bogey a jedno double bogey. S celkovým skore +5 skončila česká hráčka na 52. místě.

Sobota – 2. kolo
Spilková startovala v dopoledních flightech. Dnes se ukázala v daleko lepším světle. Startovala z desítky a první devítku s jedním birdie a jedním bogey došla v paru. Na plný výkon zapnula v druhé devítce, kde byla po prvních čtyřech jamkách s jedním birdie a jedním eagle tři údery pod par. Na dalších jamkách hrála vyrovnaně jedno birdie a jedno bogey. V součtu to bylo 69 ran, tři pod par. S celkový skore +1 se zařadila na poslední postupové, 51. místo.

Vlčková startovala v odpolední směně z 10. odpaliště. První devítku odehrála s jedním birdie a třemi bogey, v druhé přidala další dvě bogey. Celkem 76 ran, čtyři nad par. S celkovým skore +8 skončila na 104. místě, sedm ran za hranicí postupu. Do nedělního finálového kola nepostoupila.

Čtvrtek -1. kolo
Karolína Vlčková a Klára Spilková zahrály v prvním kole shodný výsledek 76 ran, čtyři nad par. Vlčková jej složila z dvou birdie, tří bogey a jednoho triple bogey. Spilková hrála čisté čtyři bogey. Obě české hráčky sdílí 89. místo (+4), dvě rány za aktuální hranicí cutu pro druhé kolo.

Úvod

Karolína Vlčková a hráčka LPGA Klára Spilková se od pátku do neděle účastní tříkolového IOA Championship presented by Morongo Casino Resort & Spa. Druhý turnaj kalendáře Symetra Tour se koná v kalifornském Beaumontu východně od Los Angeles.

Hraje se na hřišti Morongo GC s parem 72 a dalekou 5.968 metrů.

Dotace odměn je 150.000 dolarů. Loňský titul bude obhajovat Španělka Fatima Fernandez Cano (-12)

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA Drive On Championship je turnaj v kalendáři LPGA místo zrušené asijské série. Je druhým turnajem stejného názvu v tomto roce. Ten první na přelomu července a srpna vyhrála Danielle Kang. Spilková vstupuje do turnaje z 92. místa Money Listu.
Hřiště Great Waters Course má par 72 a délku 6.265 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z 10. odpaliště. Na první devítce vytvořila většinu výsledku, když zahrála dvě birdie, tři bogey a  jedno double bogey, tři nad. V druhé devítce hrála osm parů, z toho sedm v řadě a jedno bogey. Celkem 74 ran, které jí posadily na 73. místo (+4).
Klára Spilková bude po jedenácté v sezóně hrát turnaj LPGA. Dějištěm majoru KPMG Womens PGA Championship je hřiště Aronimink GC s parem 72 a délkou 6.245 metrů v Newton Square poblíž Filadelfie, největšího města státu Pensylvánie.
Dotace odměn je 4,3 milionu dolarů. Loni v Hazeltine zvítězila Australanka Hannah Green (-9).Spilková loni z turnaje po prvním kole pro zranění odstoupila.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 Úvod

Česká profesionálka Klára Spilková bude hrát po desáté v sezóně LPGA.
Turnaj ShopRite Classic je skvěle obsazen. Hraje téměř celá světová špička: Kang, Henderson, Green, Inbee Park, sestry Korda, Minjee Lee a další přední hráčky žebříčků a vítězky turnajů.

Hřiště Seaview Bay Course má par 71 a délku 5.685 metrů.
Hraje a bez diváků. Dotace odměn je 2 miliony dolarů. Loni zvítězila Lexi Thompson.

Spilková vstoupí do turnaje z 80. místa finančního žebříčku. Loni na Shoprite Classic neprošla cutem.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

PRO
Pořadí
Jméno
Klub
Reg. č.
HCP
Kolo 1
Skóre
HCP po
1 JANDA Jakub GCPRH 0090615 PRO 70 / 37 70 PRO
2 NIČ Petr GKCEE 0463258 PRO 70 / 37 70 PRO
3 VELENSKÝ Vladimír GCPRH 0090752 PRO 73 / 34 73 PRO
4 JUHANIAK Jan GCPRH 0090488 PRO 73 / 34 73 PRO
5 JUHANIAK Filip GCPRH 0090240 PRO 75 / 32 75 PRO
6 BAYER Jan gcp PRO 75 / 32 75 PRO
7 BOUČKOVÁ MAŠÍNOVÁ Zuzana GCPRH 0090130 PRO 76 / 33 76 PRO
8 MOUČKA Jiří GCPRH 0090040 PRO 83 / 24 83 PRO

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

„Zatím jsem se nedostala k tréninku, obě cvičná kola byla zrušena. Venku je hodně kouře, nedá se tam být a vůbec dýchat,“ vzkazuje z dějiště  česká Klára Spilková. Byly zrušeny také Pro-Am a čtvrteční 1. kolo. V plánu je hrát od pátku do neděle. „Od čtvrtka slibuje předpověď lepší počasí. Měl by se otočit vítr a snad by také mělo pršet,“ sděluje Spilková.

Hraje se na hřišti Columbia Edgewater s parem 72 a délkou 5.923 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Druhý major kalendáře LPGA se odehraje v kalifornském Rancho Mirage za účasti nejlepších světových hráček s české profesionálky Kláry Spilkové. ANA Inspiration se měl původně hrát na jaře, kvůli epidemii byl přeložen a září. Na startu budou Danielle Kang, Inbe Park, Austin Ernst, Minjee Lee, Nasa Hataoka, obě sestry Korda, Celine Boutier, Stacy Levis.

Hřiště Mission Hills, Dinah Shore Tournament Course má par 72 a délku 6.184  metrů.
Vzhledem k předpokládaným vysokým teplotám kolem 50° mohou kedíci doprovázet hráčky na kárkách.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Spilková podala skvěle vyrovnaný výkon. Tři kola zahrála v rozpětí jediného úderu 70,70,69 (-7) a obsadila konečné 13. místo. Získala odměnu 3.700 Eur.
O dva údery zpět se objevila amatérka Sára Kousková. Dnes zopakovala včerejší nejlepší české skore Frýdlové, zahrála také 67 ran, nejnižší výsledek kola. Z 69. pozice vyskočila na konečné 20. místo (-5) a je nejlepší amatérkou turnaje.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio
LPGA & LET – AIG Womens Open, Troon, Skotsko (20. – 23.8.2020, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Drsné hřiště a drsné počasí s deštěm, větrem a zimou jsou náročnou zkouškou odolnosti všech hráček. Obalené do teplých kalhot a bund bojují s nepřízní počasí a prostředí.
Spilkové se nic nedařilo, až do 16. jamky hrála pouze bogey a bylo jich celkem osm. Teprve na sedmnáctce přišlo první a poslední birdie. Česká hráčka zakončila druhý hrací den výsledkem 78 ran, sedm nad par. S celkovým skore +11 skončila na 91. místě. Mohla čekat, jestli se s docházejícími hráčkami cut pohne v její prospěch. Pohnul, ale jen o jediný úder na hodnotu +9. Česká hráčka tak neprošla o dva údery.

Úvod
Klára Spilková se účastní druhého společného turnaje LPGA a LET na ostrovech. AIG Womens Open (slovo British letos v názvu není) je kategorie major. Hrát může 144 hráček, kvalifikovaných podle dvacítky kritérií. Turnaj má nejlepší možné obsazení. Na startu budou  Kang, Inbee Park, Lewis, Boutier, Minjee Lee, Ciganda, Nelly Korda, Thompson, Lydia Ko, Henderson a další přední světové a evropské hráčky.

Dějiště majoru je přímořský links Royal Troon GC s parem 71 a délkou 6.080 metrů.
Dotace odměn je 4,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Japonka Hinako Shibuno.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

CPATT – Czech Pro-Am Teaching Tour Mstětice (17.8.2020) 

Náhradou za dubnový, koronavirem zrušený termín se Ve Mstěticích u Prahy konal náhradní turnaj série učících profesionálů  Czech Pro-Am Teaching Tour.
Účastnilo se  85 hráčů, 27 profesionálů, 14 Apprentice a 44 amatérů.
V kategorii profesionálů hrály legendy českého golfu Pavel Nič senior, Jan Juhaniak, Petr Štrougal, Jiří Němeček, Petr Nič, Petr Skopový a další protagonisté dějin porevolučního českého golfu. Pavel Nič zahrál číslo rovnající se jeho věku, 72 ran.

Jednokolový turnaj skončil tříčlennou rozehrávkou. Hned na první jamce zvítězil v Česku působící Tunisan Jamel Sahli, Jiří Němeček a  Mike Newell obsadili dělené druhé místo (všichni -3).

Top 10 profesionálů

Další pozice:  13. Petr Nič (+4), 16. Jan Juhaniak, Vít Šimek (+5), 20. Karel Příhoda (+7), 26. Jiří Moučka (+16).

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

LPGA & LET – Aberdeen Standard Investment Ladies Scottish Open, North Berwick, Skotsko
(13. – 16.8.2020, -1 hodina)

Úvod

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilkové se vstup do Marathon LPGA Classic nevydařil. Prvních jedenáct jamek byla vinou čtyř bogey čtyři údery nad parem. První birdie přišlo až na třináctce, ale vyrovnala ho pátým bogey na sedmnáctce. Celkem 75 ran (+4) a 137 místo, čtyři údery za aktuální hranicí cutu.

Do druhého turnaje po přerušení vstoupí vstoupí Klára Spilková v ohijské Sylvanii. Hraje se zde čtyřkolový Marathon LPGA Classic.

Vítězka minulého turnaje Danielle Kang, sestry Korda, Lexi Thompson, Boutier,Lydia Ko. Nápadná je minimální přítomnost asijských šampionek, které doma zřejmě drží anticovidová  opatření.

Hraje se na hřišti Highland Meadows GC s parem 71 a délkou 5.994 metrů.
Dotace odměn je 1,7 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Sei Young Kim (-22).

Spilková vstoupí do turnaje z 29. místa aktuálního finančního žebříčku.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Třetí turnaj sezony Czech Pro-Am Teaching Tour v Kácově měl podruhé za sebou stejného vítěze.

Po triumfu na červnovém mistrovství v Berouně i tentokrát vyhrál Petr Nič. S 68 (-4) byl o čtyři rány lepší než Květoslav Strachota. Jen tito dva hráči se vešli do paru skvěle vypadajícího hřiště, zkombinovaného z devítek River a Meadows. Třetí místo se 73 ranami obsadil mezi učiteli Marek Toman a o to čtvrté se dělili senioři Petr Štrougal a Jan Juhaniak (oba 74).

Nič dodržel tradiční kácovský ceremoniál a skočil na oslavu do jezírka u klubovny, stejně jako vítěz kategorie Apprentice, kterým byl Jan Hejna. Ten měl 77 ran, stejně jako druhá v pořadí Michaela Valášková. Nakonec o vítězi rozhodlo v počítání výsledků birdie na poslední jamce.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Úterý – 2. kolo

Skvělý finiš druhého kola přinesl Petru Ničovi vítězství o jednu ránu na dvoudenním mistrovství Czech PRO-AM Teaching Tour v Berouně, zaštítěném generálním partnerem Kirvi, vodou Vikingů z Faerských ostrovů.

Učící profesionál ze sousedního Albatrossu zahrál po pondělních 71 ranách druhý den ještě o dvě lépe a jeho 69 úderů dalo dohromady celkových 140, tedy 4 pod par. Druhý skončil Rudolf Nechanický junior (72-69) a třetí o další dvě rány zpět Jiří Němeček (71-72).

Nič druhý den nejprve zachránil klíčový par na 14. jamce z bunkeru a pak vystřihl smršť tří birdie za sebou, díky nimž mu nevadilo ani bogey na poslední jamce. „Hrál jsem naplno, protože jsem nevěděl, jak na to jsem v porovnání s ostatními. Jsem rád, že jsem si splnil jeden z cílů sezony,“ řekl vítězný Nič, jehož atakoval druhý Nechanický v každém kole jedním eaglem.

Čtvrté místo obsadil Ondřej Lébl, který vedl po prvním kole se 70 ranami, po nichž ale následovalo 74. Lébl ovšem vyhrál týmovou soutěž spolu s nejlepším individuálním amatérem, kterým byl Petr Neústupný. Ten za dva dny nasbíral 81 bodů a výrazně přispěl do celkového součtu 157 s Léblem.

Konečné Top 10 profesionálů

Konečné výsledky

Pondělí – 1. kolo
První hrací den v kategorii PRO dopadl nejlépe pro Ondřeje Lébla (-2). Šest birdie, dvě bogey a jedno double bogey přinesly výsledek 70 ran, dvě pod par.  O ránu zpět jsou na děleném druhé místě Petr Nič a Jiří Němeček se skore 71 ran (-1).

 

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Czech Pro-Am Teaching Tour: Start na Albatrossu i s play-off

 

Rekordní počet 102 hráčů se postavil na start úvodního turnaje IX. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour na Albatrossu.

Turnaj se hrál pod patronací nového hlavního partnera, vikingské vody Kirvi z Faerských ostrovů. A vody proudilo dost také směrem z nebes. Navzdory silnému dešti a větru na začátku turnajového dne se však podařilo dovést úvodní klání do zdárného konce.

Navíc prodlouženého, protože o vítězi mezi profesionály rozhodovalo play off, dosud nejdelší, a sice na tři jamky. Utkali se v něm po výsledku 72 ran (par) učitelé z pražských Hodkoviček, Rudolf Nechanický jr. a Petr Skopový. Rozstřel v chladu přinesl velké drama.

Třetí mezi profesionály byl s odstupem dvou ran Petr Nič.