Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

01.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA & LET – 43. Ricoh Womens British Open, Lancashire, Anglie (2. – 5.8.2018, -1 hodina)

Neděle – poslední kolo
14:30 – V posledním kole předvedla Spilková dvě opačné devítky. V té první, úžasné, hrála eagle a dvě birdie a v polovině kola byla čtyři údery pod parem. V druhé, horší, začala sérií double bogey, bogey a následně až do předposlední jamky hrála opatrných šest parů. Na osmnáctce zahrála druhé bogey a v druhé půlce kola byla čtyři údery nad par. Součtem obou devítek je 72 ran, Even par a pozice v šesté  desítce pořadí. Zahrála své druhé nejlepší skore v turnaji a polepšila si osm míst. Akuálně je Spilková na 50. místě

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo nic moc. Spilková hrála pět bogey a dvě birdie, 75 ran a ustoupila na 58. místo (+3).

Pátek – 2. kolo
Spilková se v druhém kole výrazně zlepšila. Hrála pět birdie a jediné bogey, 68 ran, čtyři pod par. Dostala se tak na celkové skore Even par, 41. místo,  s jistotou postupu do dalších kol.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková si v probíhajícím kole vedla zpočátku  velmi dobře. Po devíti jamkách byla se  dvěma birdie a jedním bogey  ránu pod par a pohybovala se v nejlepší dvacítce. Zvrtlo se to na 11. jamce, kde na pětiparu zahrála devět úderů. Po dalších dvou bogey a jednom birdie skončila na součtu 76 úderů (+4) a v druhé stovce pořadí.

Dvě české profesionálky se účastní prestižního Womens British Open. Klára Spilková pošesté, Šideri Váňová poprvé.

Turnaj pořádá R&A a je opět společnou akcí a majorem LPGA a LET.  Schéma pozvánek na britské mistrovství je složité, od první třicítky Rolex Ranking, přes vítězky posledních pěti majorů, až k patnácti nejlepším z LET, atd. (Podrobně zde). V praxi to znamená, že na startu bude celá světová špička.
Hrají sestry Jutanugarn, sestry Korda, Inbee Park, Sung Hyun Park, Ryu, Feng, Lydia Ko,Wie a další hvězdy světového golfu. Chybět bude jenom Lexi Thompson, která se minulý týden odhlásila z osobních důvodů

Leaderboard

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Př evzato: / Červenec 30, 2018

(pga.cz) Finále dvoudenního turnaje české PGA v beskydské Ropici vyhrál těsně se skóre 138 Jan Cafourek. Druhý se umístil Aleš Kořínek, také 138, třetí místo s výsledkem 139 připadlo Juraji Zvaríkovi. Cafourek a Kořínek bojovali o prvenství v rozehrávce na jamce číslo 8, kde vítěz zahrál par, Aleš Kořínek bogey. V pořadí pátý turnaj Moneta Czech PGA Tour 2018 provázelo mimořádně slunečné počasí.

Konečné výsledky

Moneta Czech PGA Tour 2018 pokračovala dnes, 30. července turnajem Ropice Golf Trophy 2018 v beskydském resortu Ropice. Po prvním kole vede se shodným skóre (68) Aleš Procházka, Petr Nič a Aleš Kořínek. V těsném závěsu se umístil Juraj Zvarík. Turnaj se hraje na 2×18 jamek o 300 tisícové prize money dělené do 30. místa.

Procházka otevřel hru na prvních čtyřech jamkách parem, pátou a osmnáctou jamku zahrál bogey. Birdie zahrál na šesti jamkách. Petr Nič zahrál na první jamce birdie, následované dvěma pary. Na šesté a osmé jamce zahrál bogey. Kořínek otevřel hru parem a zahrál šestkrát birdie a dvě bogey. Podrobné výsledky po prvním kole jsou dostupné na výsledkové listině.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

24.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

EGA – European Ladies Amateur Championship, Senica, Slovensko
(25. – 28.7.2018)

Sobota – Finálové kolo
Skvělá Sára Kousková vylepšila své loňské umístění o dvě místa. V posledním kole hrála 73 úderů a s celkovým skore -5 se umístila na historicky nejlepším osmém místě.
„Mrzí mě závěr dnešního kola,“ lituje Kousková. „Špatně jsem vyhodnotila situaci na poslední jamce a zbytečně ztratila. Z celého šampionátu mám ale dobrý pocit, držela jsem vyrovnanou hru a stále byla v první desítce.“

Leaderboard

Pátek – 3. kolo
Do finálového kola prošly Sára Kousková, Hana Ryšková a Kateřina Vlašínová.
Nepostoupily Vítů, Melichová, Macková, Marie Luňáčková, Františka Luňáčková a Koželuhová.

Kousková dnes hrála dvě birdie a jedno bogey, 71 ran, jednu po par. Udržela se v Top 10 na 7. místě (-6).
Ryšková v první devítce Kouskovou dotahovala, po devíti jamkách byla jeden úder pod parem. V druhé devítce však převládly čtyři bogey nad jediným berdíkem a konečný výsledek 74 ran ji posadil na 25. místo (E).

Čtvrtek – 2.kolo
Sára Kousková dnes hrála tři birdie a tři bogey, 72 ran, v paru a ztratila dvě pozice. Po dvou kolech je na 5. místě (-5)
Obdobně se dařilo Haně Ryškové. Také hrála v paru a a ztratila 4. pozice. Je na 15. místě (-2).
Patricie Macková hrála v paru, 72 ran, má celkové skore +2 a polepšila si 26 příček. Nyní je na 27. místě (+2).
Největší skok udělala Kateřina Vlašínová. Zahrála jeden úder pod par, 71 ran a vyneslo jí to o 43 příček ze 70. na 27. pozici (+2).

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

24.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v

LPGA & Ladies European Tour  –  Aberdeen Standard Investment Ladies Scottish Open, Gullane, Skotsko
(26. – 29.7.2018, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Spilková se v druhém kole zlepšila o tři údery. Se dvěma birdie a dvěma bogey došla v paru, 71 ran. Polepšila si sice o několik málo míst, ale je na 95. místě, dvě rány za hranicí cutu a v turnaji končí.

Vedoucí hráčkou je i nadále Američanka Tiffany Joh (-13).

Leaderboard

rubrice V zahraničí

 

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole je Spilková tři údery nad parem a na 102. pozici. Tři údery nastřádala v první devítce, druhou půlku hrála v paru, celkem 74 úderů.

Vede  Američanka Tiffany Joh, které hřiště Gullane neobyčejně sedlo. Prošla ho s čistými devíti birdie, za rekordních 62 úderů. O druhé místo (-5) se dělí tři Korejky In Kyung Kim, Amy Yang a Jenny Shin.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

23.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Czech Pro-am Teaching Tour Zbraslav (23.7.2018)

Čtvrý turnaj kalendáře Czech Pro-Am Teching Tour se uskutečnil v Prague City Golf na Zbraslavi.

Kategorie Pro – učících profesionálů vyhrál Robert Schovánek (-4)  o tři údery před Petrem Ničem (-1) a o pět před Markem Tomanem (+1).

Druhý v kategorii Pro Petr Nič
PRO
Pořadí
Jméno
Klub
Reg. č.
HCP
Kolo 1
Skóre
HCP po
1 SCHOVÁNEK Robert GCPAR 0541146 PRO 68 / 42 68 PRO
2 NIČ Petr GKCEE 0463258 PRO 71 / 39 71 PRO
3 TOMAN Marek RGCML 0040657 PRO 73 / 37 73 PRO
4 STRACHOTA Květoslav GKLIS 0120128 PRO 73 / 37 73 PRO
5 NEWELL Mike Stuttgart GC PRO 74 / 36 74 PRO

Kompletní výsledky kategorie

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

10.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

PGAC – Czech PGA Smartwings Championship 2018, Albatross, Vysoký Újezd (9. – 10.7.2018)

Čtvrtý turnaj kalendáře Moneta Czech PGA Tour  se odehrál u Prahy na  Albatrossu. Ve spojení s novým partnerem, leteckou společností Travel Servis, dostal název Czech PGA Smartwings Championship. Byl určen pro 30 pozvaných profesionálů.

Turnaj s dotací 400.000 Kč vyhrál  Filip Mrůzek a získal prémii 70.000 Kč. Obě kola hrál hluboko pod parem, 68 a 67 ran. V prvním kole k tomu potřeboval šest birdie a dvě bogey, druhé kolo také šest birdie, ale jediné bogey.

Konečné výsledky

Konečné Top 10

SmartwingsTop10

Odkazy:   Albatross GR     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

06.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

European Challenge Tour – Prague Golf Challenge, Praha (5. – 8.7.2018)

Neděle – finálové kolo 
Zvítězil Angličan Ben Stow (-18). Bohatýrským závěrem s jedním eagle, šesti birdie a jediným bogey, 65 ranami,  zvítězil o ránu před Švýcarem Girrbachem (-17). Je to Angličanovo první vítězství na Challenge Tour. Z rukou promotéra Petra Dědka obdržel šek na 29.600 Eur. V žebříčku Road to Al Khaimah se posunul na 16. místo.
Třetí místo (-16) dělí Němec Florian Fritsch a Francouz Sciot-Seiegrist.

Stanislav Matuš dosáhl zatím svého nejlepšího výsledku v prvním ročníku Challenge Tour. Získal odměnu 3.453 Eur a nastoupil na 130. místo žebříčku.  Zároveň dosáhl nejlepšího umístění českého hráče posledních let. Lepší umístění měl na Challenge pouze Jirka Janda v devadesátých letech minulého století.

Pátek – 2. kolo
Z českých hráčů postoupil do víkendových kol pouze Stanislav Matuš. V druhém kole se zlepšil o ránu, hrál pět birdie a jedno bogey, 68 ran čtyři pod par. Je na skvělém 10. místě (-7).

Cutem neprošel vítěz z Kunětické Hory Korejec Im Kyu Kim. Vypadl i vítěz předchozího turnaje Made in Denmark a lídr žebříčku  Joachim B. Hansen.

Překvapením je i kolaps českého hráče Petra Niče, vítěze několika lokálních profesionálních turnajů. Na Zbraslavi skončil na posledním místě výsledkové listiny.

Čtvrtek -1. kolo

Z českých hráčů se zatím nejlépe předvedl Stanislav Matuš. Výkonem 69 ran, složeným z pěti birdie a dvou bogey, se usadil na 32. místě (-3).
V poslední době stále lépe hrající Dan Suchan došel první kolo jeden úder pod parem, 71 ran a je aktuálně na 71. pozici (-1).
Filip Mrůzek došel kolo v paru, 72 ran a je na 86. pozici (E).

V druhé stovce pořadí jsou Ondřej Lieser a Aleš Kořínek, kteří hráli 73 úderů, jeden nad par. Petr Gál a amatér Benák hráli shodně 75 úderů a jsou také daleko od sté pozice.

Na aktuálním dně tabulky bohužel leží pět českých vlajek. Patří Petru Dědkovi, Petrovi Ničovi, Cyrilovi Sukovi, Ondřejovi Melicharovi a Ondřejovi Lysému.

Úvod

Díky pozvánkám promotéra Relmost se turnaje účastní čtrnáct českých hráčů. Jsou to profesionálové Jan Cafourek, Petr Dědek jr., Petr Gál, Aleš Kořínek, Filip Mrůzek, Petr Nič, Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra Daniel Suchan a Cyril Suk. Dalších čtyři hráči jsou amatéři Gordon Brixi, Ondřej Lisý, Ondřej Melichar a David Benák.
Patnáctý Čech Stanislav Matuš startuje na svoji loni uhranou řádnou kartu.

Dějiště turnaje, hřiště Prague City Golf Club v Praze Zbraslavi má par 72 a  délku 6.543 metrů.

Dotace turnaje je 185.000 Eur. Loni zvítězil Angličan Garrick Porteous.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

04.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LET Access Series – Ribeira Sacra de la Humanidad International Ladies Open, Lugo, Španělsko (4. – 6.7.2018)

Pátek – 3. kolo
Lucie Hinnerová dosáhla nejlepšího letošního umístění. Skončila na 37. místě (+3). Amatérka Hana Ryšková se umístila na 41. pozici (+4).

Čtvrtek – 2. kolo
V druhém kole se vytáhla Lucie Hinnerová. Hrála čtyři birdie a dvě bogey, 68 ran, dvě pod par. Je z toho 22. místo (E) a pod starostech s cutem. Ten zůstal na +3.

Středa – 1. kolo
Z český hráček začala nejlépe amatérka Ryšková. Donesla čtyři birdie a čtyři bogey, 70 ran v paru a je na 21. místě (E).
Profesionálka Lucie Hinnerová byla až do 16. jamky jeden úder pod parem. Na sedmnáctce však vyrobila bogey, na osmnáctce double bogey, celkem72 ran a skončila dvě rány nad parem. Je na 42. místě (+2)
Profesionálka Michaela Valášková hrála 78 ran, osm nad a je na 101. místě (+8).
Předpokládaná hranice cutu je po prvním kole +2.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

03.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

LPGA – Thornberry Creek LPGA Classic, Oneida, Wisconsin
(5. – 8.7.2018, -7 hodin)

Pátek – 2. kolo
Jediný úder chyběl Kláře Spilkové k postupu do víkendových kol. V druhém kole se zlepšila o ránu, hrála pět birdie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par. S celkový skore -3 skončila těsně za hranicí postupu (-4) a v turnaji končí.

Čtvrtek – 1. kolo
V úvodním kole hrála Klára Spilková 71 úderů, jeden pod par. Byly to čtyři birdie a tři bogey. Čelo turnaje je na -10 a tak se Spilková  nachází na 74. místě (-1).
Cut pro druhé kolo je zatím na hodnotě -3.

Úvod
Klára Spilková vyhrála jednokolovou kvalifikaci se skore 68 (-4) mezi třiceti hráčkami a bude hrát turnaj LPGA Thornberry Creek LPGA Classic ve Wisconsinu

Čtyřkolový turnaj je velmi dobře obsazen. Ze špičky žebříčku hrají obě Jutanugarn, Minjee Lee, Henderson, Jin Young Ko, Lydia Ko, Chun, Ciganda, Tseng. Vynechaly Thomspon a sestry Korda.

Zajímavostí turnaje bude třináctiletá Alex Pano, která hraje na sponzorskou pozvánku. Je trojnásobnou světovou mistryní U.S. Kids Golf. „Taková hráčka se rodí jednou za dvě desetiletí,“ říká její trenér Spencer Graham. „Je to Lexi Thomspon, Lydia Ko a Yani Tseng dohromady. Bude to světová jednička jako Lorena Ochoa nebo Annika Sorenstam,“ prorokuje Graham.

Hraje se na hřišti Thornberry Creek at Oneida  s parem 72 a délkou 6.057 metrů.

Dotace turnaje je 2 miliony dolarů. Loni zvítězila Američanka Catherine Kirk.

Odkazy:    Thornberry Creek   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

30.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

R&A – 115. Ladies British Open Amateur Championship, Southport, Anglie (26. – 30.6.2018, časový posun -1 hodina)

Sára Kousková

Sára Kousková)

Sára Kousková podruhé úspěšně reprezentovala Českou republiku na prestižním amatérském mistrovství Velké Británie. Stejně jako loni prošla hladce kvalifikací pro 64 nejlepších a postoupila do pavouka jamkovky. Stejně jako loni se probojovala až do osmifinále.

V prvním kole zvítězila na 19. jamce nad Mexičankou Marií Balcazar a postoupila mezi 16 nejlepších. V druhém kole porazila 1Up Němku Sophii Zeeb a postoupila mezi osm nejlepších. Zde podlehla Kanaďance Jacklyn Lee 6/5.

Amatérskou Mistryní Velké Británie se stala Němka Leonie Harm.

Pavouk jamkovky

Odkazy:   Hillside GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství   Loňské zpravodajství

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

28.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LET Access Series – Belfius Ladies Open, Grez-Doiceau, Belgie (28. – 30.6.2018)

Pátek – 2. kolo
Amatérka Kateřina Vlašínová září mezi profesionálkami. V druhém kole se zlepšila o dva údery. Hrála tři birdie a dvě bogey, 71 ran, jednu pod par. Postoupila do nejlepší desítky, aktuálně je na 5. místě (E).
Ze šesti Češek prošly cutem tři.
Postoupila i další amatérka Františka Luňáčková. Dnes hrála jeden úder nad par a se skore +8 postoupila na 36. místě s jedním úderem rezervy na  hranici cutu +9. Cutem prošla přesně na ránu i profesionálka Lucie Hinnerová (+9).

Čtvrtek – 1. kolo

Amatérka Kateřina Vlašínová hrála 73 ran, jednu nad par. Se skore +1 je na 16. místě nejlépe umístěnou Češkou.
Na 42. pozici je profesionálka Lucie Hinnerová (+4).

 

Úvod
Sedmého turnaje kalendáře LETAS se účastní šest českých hráček. Profesionálky Šideri Váňová, Lucie Hinnerová, Michaela Valášková, amatérky Kateřina Vlašínová, Marie Luňáčková a Františka Luňáčková.

Hraje se na hřišti Royal Bercuit GC. Má civilní par 72 a délku 5.208 metrů z modrých odpališť.

Dotace turnaje je 40.000 Eur. Obhajovat bude MacRae.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

27.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA Tour – KPMG Womens PGA Champiosnhip, Kildeer, Illinois, USA (28.6. 1.7.2018, -7 hodin)

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková se mezi světovou elitou ženského golfu neprosadila. V druhém kole zopakovala výsledek 77 úderů, pět nad par. Výsledek složila ze dvou birdie, pěti bogey a jednoho double bogey.
Začínala na 10. odpališti a nejhorší si zažila v první devítce, ve které hrála všech pět bogey i to double bogey. Bojovala v druhé devítce,  kde uhrála dvě birdie, které však už jenom zkorigovaly výsledek na +5.  Zůstala sedm ran za hranicí cutu a v turnaji skončila.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilkové první kolo nesedlo. Až do sedmé jamky šla v paru, než na osmičce přišlo triple boegy, následované bogey na devítce. V půlce kola byla čtyři nad. V druhé devítce chodily střídavě birdie a bogey, ale kolo uzavřela double bogey. Celkem 77 ran, pět na par a je z toho 132. místo (+5). Spilková bude muset v druhém kole hodně dohánět. Hranice cutu jr aktuálně na Even par.

Úvod
Potřetí v kariéře se Klára Spilková účastní turnaje KPMG Womens PGA Champiosnhip. Pozvánku obdržela jako členka globáního týmu KPMG. Loni zde obsadila 70. místo

Hraje se na hřišti Kemper Lakes GC s parem 72 a délkou 6.144 metrů.
„Hřiště je krásné, parkové. Hodně tu teď pršelo, takže je podmáčené. Některé jamky jsou užší a ty poslední tři jsou vodní,“ uvedla Klára Spilková.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

18.06.2018 | Čeněk Lorenc – CPAT | publikováno v rubrice Novinky

Czech Pro-Am Teaching Tour 2018, Černý Most, Praha (18.6.2018) 

Petr NičPetr Nič

 

Svou letošní dominanci na Czech Pro-Am Teaching Tour potvrdil Petr Nič. Vítěz květnového dvoudenního mistrovství v Berouně a loňský šampion celé série učících profesionálů přidal další výhru, tentokrát na Černém Mostě.

 

A opět to bylo s přehledem. Sluncem zalité hřiště Nič opanoval výsledkem 68 (-4) a o dvě rány porazil Víta Šimka s Jiřím Němečkem. Čtvrtý skončil v paru 72 Jan Juhaniak, páté místo dělili se 73 ranami Lukáš Hrouda a Robert Schovánek.

„Na první devítce to ještě nešlo, dokonce tam bylo bogey, ale pak jsem se rozstřílel,“ komentoval Nič skvostných druhých devět jamek, kde měl pět birdie.

Symbolický dárek takto vítěz věnoval svému otci Pavlovi – legenda českého golfu totiž v pátek slaví sedmdesátiny.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

14.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

LET Access Series – AXA Czech Ladies Challenge, Tvoršovice  (14. -16.6.2018)

Sobota – Finálové kolo
Zvítězila Španělka Carmen Alonso (-11), Česká amatérka Tereza Melecká obsadila senzační druhé místo, které dělí s Angličankou Inci Mehmet (-8).

Šestnáctiletá amatérka Sarah Hricíková, která jsou druhá Češka postoupila do sobotního finále skončila na životním 21. místě (-2).

Probíhá slavnostní vyhlášení výsledků a rozdílení cen.

Leaderboad

 

Pozice českých hráček Pátek – 2. kolo

Cesky2k

Postavení českých hráček po 1. kole

Cesky1k

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

RO
Pořadí
Jméno
Klub
Reg. č.
HCP
Kolo 1
Skóre
HCP po
1 LIESER Ondřej GCLIB 0530033 PRO 66 / 43 66 PRO
2 CAFOUREK Jan GCBBR 1640865 PRO 68 / 41 68 PRO
3 MRŮZEK Filip RGCML 0040522 PRO 70 / 39 70 PRO
4 KOŘÍNEK Aleš GCLKO 0790753 PRO 71 / 38 71 PRO
5 PŘÍHODA Martin BERGC 1540272 PRO 72 / 37 72 PRO
6 AJSTER Sebastian 0000 PRO 72 / 37 72 PRO
7 POKORNÝ Jakub GCERP 0300833 PRO 72 / 37 72 PRO
8 PERÉZ Michael PRO PRO 73 / 36 73 PRO
9 ŠIMEK Vít PRO PRO 74 / 35 74 PRO
10 VANTUCH Milan PRO PRO 74 / 35 74 PRO
11 TINTĚRA Lukáš GCKVA 0031176 PRO 74 / 35 74 PRO
12 – 13 NECHANICKÝ Rudolf jn. RGCML 0040487 PRO 75 / 34 75 PRO
12 – 13 SEDLÁČEK Tadeáš GCKSI 1990173 PRO 75 / 34 75 PRO
14 BECK Tomáš PRO PRO 75 / 34 75 PRO
15 HOLOUBEK Tomáš PRO PRO 76 / 33 76 PRO
16 SKOPOVÝ Petr PRO PRO 76 / 33 76 PRO
17 PROCHÁZKA Aleš GCERP 0300779 PRO 77 / 32 77 PRO
18 MAREŠ Jakub PRO PRO 78 / 31 78 PRO
19 NIČ Petr GKCEE 0463258 PRO 79 / 31 79 PRO

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

06.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LET Access Series – Viaplay Ladies Finnish Open 2018, Lahti, Finsko (7. – 9.6.2018, +1 hodina)

Pátek – 2. kolo
.
Českým profesionálkám se nedařilo ani v druhém kole. Lucie Hinnerová zůstala s celkovým součtem +12 ran za hranicí aktuální cutu, Také Kateřina Krásová celkově  +13 ran, do sobotního finále nepostoupí.
Leaderboard

Čtvrtek – 1. kolo
S nástrahami hřiště Messilä si z Češek nejlépe poradila amatérka Jana Melichová. Hrála od 10. odpaliště a v první devítku došla v paru se dvěma birdie a dvěma bogey. V druhé devítce hrála  tři bogey. První kolo došla tři rány nad parem, 75 úderů. Je z toho pěkná 22. pozice (+3).
O dvě rány více hrála na své zahraniční profesionální premiéře Kateřina Krásová. Na prvních dvanácti jamkách hrála pět bogey. Na třináctce a čtrnáctce vysvitla dvě birdie, které však smazala dalšími dvěma bogey. Celkem 77 úderů a 49. místo (+5).
Na stejné pozici přespí Lucie Hinnerová. Jedno birdie, čtyři bogey a jedno double bogey dala v součtu s pary 77 ran (+5).

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

02.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Czech PGA – Czech PGA Strokeplay Championship, Mezinárodní mistrovství PGA České republiky na rány, Kácov (3. – 4.6.2018)

Pondělí – 2. kolo
Jan Cafourek a Kateřina Krásová se v Kácově stali mistry české PGA na rány pro rok 2018.  Cafourek zahrál dvakrát 70 ran (-4) a vyhrál o ránu před Filipem Mrůzkem (-3) o dvě před dvojicí Sebastijan Ajster a Petr Nič na třetím místě (-2). Za vítězství získal prémii 37.000 Kč.

Neděle – 1. kolo
V  prvním kole byli nejlepší Petr Nič, Eva Koželuhová a Denisa Sobotková
Nič má na kontě jeden eagle na 9. jamce, čtyři birdie a dvě bogey, 68 ran, čtyři po parem. Vede o dvě rány před Janem Cafourkem (-2) na druhém místě a o tři před Filipem Mrůzkem a Slovincem Sebastijanem Ajsterem, kteří sdílí třetí pozici (-1).

Další pozice: 7. Lieser, Babický (+1), 13. Kořínek (+3), 16. Suchan, Dostál (+5), 21. Švajlen (+7), 28. Šebrle, Němeček (+9).

Koželuhová a Sobotková donesly shodně 78 ran (+6). Na třetí pozici je novopečená profesionálka Kateřina Krásová (+).

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

02.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

USGA – U.S. Womens Open, Shoal Creek, Alabama, USA (31.5. – 3.6.2018, -7 hodin)

Sobota – dohrávka 2. kola
(Čeněk Lorenc) Klára Spilková zopakovala ve 2. kole na US Women´s Open výsledek 75 (+3) z úvodu a s celkovými +6 zůstala v době dohrání dvě rány od hranice cutu.

Na první devítce hřiště Shoal Creek v Alabamě zahrála tři bogey a na druhé zaznamenala po dvou birdie i bogey. Druhé kolo bylo ztíženo dvojím pátečním přerušením a sobotní dohrávkou, která byla kvůli dešti také odložena.

Pátek – 2. kolo přerušeno

Druhé kolo bylo pro zaplavené hřiště přerušeno. Dohrávat se bude v  sobotu v 6:45 místního času.
Klára Spilková přerušila na 7. jamce se třemi bogey a je v druhé stovce pořadí (+6) se ztrátou tří úderů na aktuální předpokládanou hranici cutu +3. Má před sebou ještě jedenáct jamek a možnost ztrátu dotáhnout.

Čtvrtek – 1. kolo
Česká hráčka si mezi světovou ženkou elitou vede velmi dobře. Hrála dvě birdie, tři bogey a jedno double bogey. Dosedla na  73. místo (+3) ze 156 hráček.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

22.05.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

 
Petr Nič

Petr Nič

(Jan Šimák) Teprve dodatečná jamka rozhodla o novém mistru Czech Pro Am Teaching Tour. Pro sezonu 2018 se jím stal Petr Nič, který vyhrál dvoudenní šampionát učících profesionálů v Berouně až v play off s Američanem Mikem Newellem.

Oba měli po dvou kolech shodný výsledek 139 ran. Newell vedl po úvodním kole za 67 ran před Ničem o čtyři údery, ale po kole druhém se poměr sil vyrovnal. Nič totiž zahrál 68, zatímco Newell „jen“ par 72.

Při následném play-off na čtyřparové jamce číslo 1 měl Nič par, zatímco Newell zahrál bogey. „Dnes se mi bude dobře spát,“ řekl Nič, který se stal expertem na berounskou osmnáctku.

Loni v srpnu tady vyhrál čtyřdenní WGM Open s rekordem 18 pod par a v září na to navázal dalším berounským vítězstvím na turnaji Czech Pro Am Teching Tour. Nyní zvládl také dvoudenní šampionát.

„Měl jsem toho už docela dost. Zkusil jsem carry bag na záda, nachodil jsem sice o tři kilometry za kolo méně, ale fyzicky to byl náročný turnaj,“ dodal Nič.

Třetí skončil s odstupem jednoho úderu Petr Skopový (72,68), o další úder navíc měl čtvrtý Marek Nový, který ovšem zvítězil v kategorii týmů s amatérem Pavlem Bakovským (celkem 147 bodů). Mezi Apprentice byl nejlepší David Fára se 152 ranami (78,74).

Kompletní výsledky

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

16.05.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Czech PGA – Moneta Czech PGA Tour, Bernstein Bank Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy, Slavkov (17.  – 18.5.2018)

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole byl suverénně nejlepší Filip Mrůzek (-4). Šest birdie a dvě bogey daly 68 ran, čtyři pod par. Mrůzek vede o tři rány před Slovákem Jurajem Zvaríkem a Tadeášem Sedláčkem  (oba -1).

Další pozice: 4. Příhoda (E), 5. Pospíšil (+1), 7. Elli, Gál (+2), 9. Beck, Lieser, Suk, Švajlen (+3), 14. Nič, Tintěra (+4), 18. Šebrle, Kořínek, Siakala, Hinnerová (+5).

Leaderboard

Úvod
První zastavení profesionální série Moneta Czech PGA Tour 2018, turnaj s názvem  Bernstein Bank Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy, se uskuteční o víkendu na hřišti ve Slavkově.

Dvoukolový turnaj s Prize Money 300.000 Kč má 100 hracích míst. Účastní se přední čeští profesionálové, kteří mají kromě prémií také možnost bojovat o kartu na blížící se kartu na Challenge Tour na Kuňce.

Papírově nejsilnějšími hráči jsou Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Aleš Kořínek nebo Petr Nič. Mezi ženami hrají Kateřina Krásová a Lucie Hinnerová. Na startu nebude Stanislav Matuš, který hraje v zahraničí.