Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

19.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Leaderboard

(GM Pro – Čeněk Lorenc) Klára Spilková musela kvůli zdravotním potížím vzdát po prvním kole turnaj KPMG Women´s PGA Championship v Minnesotě. Čtyřiadvacetiletá profesionálka, členka globálního týmu KPMG, hrála jeden z pěti majorů sezony.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková v uplakaném počasí opět hrála dvě zcela odlišné devítky. Tu první začala slibně, díky třem birdie a jednomu bogey byla na čtvrté jamce už dvě rány pod parem. Na pětce přišlo double bogey, které poopravila berdíkem na osmičce a první devítku ještě dohrála v paru. V druhé devítce však hrála další double bogey a tři bogey, pět ran nad, které vytvořily konečné skore.
S výsledkem +5  je Spilková zařazena na 102. místě. Pozici sdílí se světovou jedničkou Jin Young Ko a Stacy Lewis. Obě hrály na stejných jamkách čistých pět bogey .

Úvod

Womens PGA Championship je třetím majorem sezóny LPGA a po U.S. Womens Open je druhým nejstarším turnajem v historii ženské série. Hraje se od roku 1955.

Česká profesionálka Klára Spilková je od dubna 2016 ambasadorkou značky a členkou globálního týmu KPMG. To jí zajišťuje pozvánku na mistrovství, které bude hrát už počtvrté. Loni neprošla cutem.

Hraje se na hřišti Hazeltine National GC s parem 72 a délkou 6.161 metrů.
Dotace turnaje je 3,85 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Sung Hyun Park (-10).

Do prvního kola vyjde Spilková v 19:16 našeho času ve fligtu s Američankou Emmou Talley a Korejkou Christinou Kim.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

11.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

LPGA – Meijer LPGA Classic fo Simply Give, Grand Rapids, Michigan, USA (13. – 16.9.2019, -6 hodin)

Leaderboard

Sobota – dohrávka 2. kola
Po dohrávce druhého kola se cut nepohnul, zůstal na hodnotě -1. Klára Spilková do dalších kol nepostoupila.

Pátek – 2. kolo
Výměna caddyho okamžité zlepšení nepřineslo. V první devítce jednu pod, v druhé devítce dvě nad, celkem 73 ran, jeden úder nad par. S celkovým skore Even par je Spilková jeden úder za aktuální hranicí cutu. Druhé kolo zůstalo pro tmu nedohráno. Česká hráčka bude čekat, jestli třicítka hráček, které budou dohrávat v sobotu ráno, pohne cutem v její prospěch.

Čtvrtek -1. kolo
Start byl pro prudký déšť a zaplavené hřiště odložen na odpoledne. Kolo zůstalo pro tmu nedohráno, šest hráček ani neodstartovalo. Bude se pokračovat v pátek od půl osmé místního času.

Klára Spilková hrála v úvodním kole dvě zcela odlišné devítky. Začínala na 10. odpališti. Po prvních devíti jamkách, čtyřech birdie a jednom bogey byla nádherné tři údery pod parem. V tu chvíli se zdálo, že nový kedík dělá kouzla. Pak ale přišlo prvních pět jamek druhé devítky, na kterých nasekala čtyři bogey, kouzlo bylo pryč a Spilková jednu nad parem. Pak se naštěstí otřepala, na posledních čtyřech jamkách zahrála další dvě birdie.

Úvod

Česká profesionála Klára Spilková má co dohánět. Z devíti turnajů své první sezóny v LPGA prošla cutem pouze třikrát a ztrácí pozice na žebříčku. Po posledním ShopRite Classic ztratila sedm pozic, nyní je na 119. místě Race To CME Globe Season.

Jedním z opatření pro zlepšení pozice je výměna kedíka. Místo Čecha  Martin Konečného ponese od aktuálního turnaje bag  Kláry Spilkové profesionál Wiliam St. Onge,  který má zkušenosti jak z LPGA, tak z Ladies European Tour.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

05.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Shop Rite Classic, Galloway, New Jersey, USA (7. – 9.6.2019, -6 hodin)

Leaderboard

Sobota – 2. kolo
Druhé kolo se Spilkové nepovedlo. Zhoršila se o devět ran, počtvrté hrála své nejvyšší skore v sezóně 77 ran, na tomto hřišti šest nad par. Důsledkem je, že letos pošesté neprošla cutem.
V první devítce hrála tři bogey a jediné birdie, dvě nad par. V druhé devítce hrála už odevzdaně jedno double bogey a dvě bogey bez birdie, čtyři na par. Ze slibné 31. pozice (-3)  spadla na 92. místo (+3), tři údery od postupové hranice a v turnaji skončila.

Pátek – 1. kolo
Klára Spilková vstoupila do turnaje skvělým způsobem. Startovala z desáté jamky. V první devítce  hrála eagle, birdie a bogey, dvě pod par. V druhé devítce hrála dvě birdie a bogey, jednu pod par. V součtu dosáhla 68 ran a postavila se na 31. místo (-3).

Úvod

Kláru Spilkovou čeká devátý turnaj sezóny, tříkolový Shop Rite Classic. Uskuteční se v městě Galloway na pobřeží Atlantského oceánu, severně od Atlantic City.

Hraje se na hřišti Bay Course  klubu Stockton Seaview s parem 71 o délce 5.682 metrů. Existuje už 105 let od svého založení a nedá hráčkám vydechnout od první rány. Žádná zahřívací jamka na úvod, ale ostrý vstup na členité jedničce. Pětiparová osmnáctka láká ke skórování, ale na závěr je nutná absolutní koncentrace.

Spilková vyjde do turnaje ze 112. pozice žebříčku Race to CM Globe.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

29.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

LET Access Series – Lavaux Ladies Championship, Puidoux, Švýcarsko (29.5 – 3.6.2019)

Leaderboard

Čtvrtek – 2. kolo
Cutem prošly Kateřina Vlašínová a Lucie Hinnerová.
Nepostoupily Kateřina Krásová a amatérka Kristýna Napoleaová.
Vlašínová se v druhém kole zlepšila, hrála tři birdie a jedno bogey, 70 ran, dvě pod par a vystoupila na 13. místo (-1).
Lucie Hinnerová hrála čtyři bogey a jedno birdie a zaujala 29. místo ( +3).

Středa – 1. kolo
Nejlépe z Češek se v Lavaux představila Lucie Hinnerová. Se dvěma birdie a dvěma bogey došla v paru, 72 ran a je na 22. místě (E).
O ránu dál je na 31. místě Kateřina Vlašínová s výsledkem 73 ran, jedna nad par.
Na 54. místě je amatérka Kristýna Napoleaová se skore +3.
Nedařilo se Kateřině Krásové. Double bogey, šest bogey a dvě birdie dalo 78 ran, šest nad par. Je na 80. místě (+6).

Úvod
Šest českých hráček se účastní Lavaux  Championship.  Ve Švýcarsku budou reprezentovat profesionálky Lucie Hinnerová, Kateřina Krásová, Kateřina Vlašínová a amatérky Tereza Melecká, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

22.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Pure Silk Championship, Wiliamsburg, Virginie, USA (23. – 26.5.2018, -6 hodin)

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Turnaj Pure Silk Championship se Kláře Spilkové nevydařil. Přerušila úspěšnou sérii a letos popáté neprošla cutem. Už v prvním kole se jí nedařilo, došla čtyři údery nad par. Druhé kolo hrála ještě o dvě rány hůře, 77 ran se dvěma double bogey, třemi bogey a jediným birdie. Po dohrání byla na 138. místě (+10), deset ran od současné hodnoty cutu (E) a tři pozice od konce tabulky. S tím se cutem projít nedá a česká hráčka na Pure Silk skončila.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilkové se vstup do turnaje nepovedl. Double bogey, čtyři bogey a dvě birdie, 75 ran, čtyři nad par, poslalo českou hráčku na 122. místo (+4). V druhém kole bude muset hodně zabrat, na aktuální hranici cutu (E)  jí chybějí čtyři údery.

Úvod

Osmý turnaj své první sezóny v LPGA absolvuje Klára Spilková ve Virginii, na východě Spojených států. Po vlažném startu sezóny se jí poslední tři turnaje daří. Prochází cutem a v těžké konkurenci se už třikrát vešla mezi padesát nejlepších.
Pole soupeřek je kompletní. Přihlášeny jsou obě Jutanugarn, obě Korda Ciganda, Henderson, Thompson, JY Ko, IG Chun, SY Kim, Nomura, Feng, Hataoka, Hull. Na sponzorskou pozvánku si zahraje Cheyenne Woods.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

01.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

LET Access Series – VP Bank Ladies Open, Gams, Švýcarsko
(3. – 5.5.2019) 

Leaderboard

Neděle – dohrávka 2. kola
Nejlépe umístěná Češka Šideri Váňová je na 20. pozici (+2). Vlašínová dohrála s výsledkem 73 ran a je na 35. pozici (+4).
Vedou dvě amatérky, Rakušanka Isabella Holpfer a Švýcarka Elena Mossman (obě -6), na třetím místě je Švédka Emma Nilsson (-3).

Zajímavou diskvalifikaci zažila Kateřina Krásová. V noci nasněžilo a neupravená silnice nedovolila české hráčce přijet z hotelu na na hřiště, na start dohrávky druhého kola. Hráčka tak nemohla přivézt rozepsanou skorkartu a následovala diskvalifikace za její neodevzdání.

Sobota – 2. kolo
Druhé kolo zůstalo nedohráno, jak ukazují výsledky, zřejmě pro nepřízeň počasí.
Nejlépe z Češek s plným počtem jamek je  Šideri Váňová. Druhý hrací den donesla 75 ran je na průběžné 23. pozici (+2).
Na stejné pozici je Kateřina Vlašínová po patnácti jamkách. V první devítce zapsala dvě birdie a jedno bogey, z druhé devítky ukrojila šest jamek, na kterých hrála šest parů. V probíhajícím kole je ránu pod parem.
Krásová a Hinnerová budou dohrávat v neděli ráno.

Pátek – 1. kolo
Z českých hráček začala nejlépe profesionálka Šideri Váňová. Hrála dvě birdie a jedno bogey, 71 ran, jednu pod par. Je na 18. místě (-1)
Obě české amatérky, Gabriela Roberta Vítů a Patricie Macková hrály shodně 74 ran, dvě nad par a jsou aktuálně v páté desítce pořadí. Stejné skore a pozici s nimi sdílí  profesionálka Lucie Hinnerová.

Profesionálky Lucie Hinnerová, Kateřina Krásová, Eva Koželuhová, Šideri Váňová, Kateřina Vlašínová, amatérky Gabriela Roberta Vítů a Patricie Macková tvoří na přihlašovací listině početnou českou výpravu na VP Bank Ladies Open ve švýcarském  Gamsu. Obsazení je předběžné, potvrdí se až startovní listinou.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

30.04.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Mediheal Championship, Daly City, Kalifornie, USA
(2. – 5.5.2019, -9 hod)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Škoda přeškoda. Tentokrát si Spilková nechala do finále to nejhorší. V první devítce tři bogey, v druhé devítce také tři bogey a jeden berdík na 18. jamce. Celkem 77 ran, pět nad par, nejvyšší počet ran za čtyři kola. Českou hráčku to stálo ztrátu pozice z 20. na 55. místo konečného pořadí (+5).

Sobota – 3. kolo
Spilková se předvedla jako veliká bojovnice. Ve třetím kole, po nepovedené první devítce, vydřela  druhou půlkou kola dobrý výsledek. První devítka byla katastrofa. Po úvodním birdie a paru nasekala na zbylých sedmi jamkách  dvě double bogey a dvě bogey, na devět jamek spotřebovala 41 ran, první devítku hrála hrozivých pět nad. V druhé devítce se otřepala a dokázala nepříznivý stav srovnat čistými čtyřmi birdie, díky kterým srazila skore na konečných 73,  jeden úder nad par. Na druhou devítku spotřebovala o devět ran méně.

Pátek – 2. kolo
Spilková pokračuje ve skvělém výkonu. Má za sebou úspěšné druhé kolo, ve kterém zahrála čtyři birdie a tři bogey, 71 ran, jednu pod par. Po dvou hracích dnech je na 21. místě (-1).  Do víkendových kol půjde česká hráčka z lepší pozice než Lydia Ko, Ciganda, Minjee Lee, Ariya nebo Moriya Jutanugarn.

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková zahájila velmi dobře. V prvním kole hrála čtyři birdie a čtyři bogey, 72 rad, v paru. Zařadila se na skvělé 22. místo  (E), které sdílí např. s Brooke Henderson, Kristie Kerr nebo Sei Young Kim.
Vedou Korejky Eun Hee Ji, So Yeon Ryu a Holanďanka Anne van Dam, všechny se skore -5.

Úvod

Klára Spilková se účastní druhého ročníku Mediheal Championship v Daly City, předměstí San Francisca.

Česká profesionálka bude mít obdobně těžkou konkurenci jako v předchozím LA Open, kde získala 48. pozici. Ze světové špičky budou na startu Minjee Lee, sestry Jutanugarn, Ciganda, Kang, Lopez,  Feng, Henderson, Ryu, Lydia Ko.
Turnaj vynechávají jednička Jin Young Ko, sestry Korda, Inbee Park, Nasa Hataoka a  Lexi Thompson.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

26.04.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

23.04.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Hugel – Air Premia LA Open, Los Angeles, Kalifornie, USA (25. – 28.4.2019, -9 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
V posledním kole hrála Spilková poklidné dvě birdie a tři bogey, 72 ran, jednu nad par. V konečném pořadí se umístila na 48. místě (+2), které dělí např. s Ariyí Jutanugarn a Shanshan Feng. V takovéto konkurenci je konečná pozice v první padesátce pro Spilkovou skvělým výsledkem. Za umístění získala odměnu 5.216 dolarů. V žebříčku Race to CME Globe se posunula o 15 míst dopředu na 105. místo.oard

 

Sobota – 3. kolo
Spilková hrála ve třetím kole svůj zatím nejvyšší výsledek na turnaji – 73 ran, dvě nad par. Složila ho ze tří birdie, tří bogey a jednoho double bogey. Až do dvanácté jamky šla v paru se dvěma bogey a dvěma birdie. Konečné skore vytvořila na posledních třech jamkách sekvencí bogey, double bogey, birdie. Zařadila se na 41. místo (+1).

Pátek – 2. kolo
Spilková skvěle zvládla i druhé kolo a podruhé v sezóně hladce prošla cutem. Druhý hrací den bojovala s výsledkem nahoru dolu. Začala dvěma birdie na prvních dvou jamkách, pak se od sedmičky do šestnáctky vystřídaly tři birdie a čtyři bogey. Kolo uzavřela prvním double bogey v turnaji. Hrála 72 ran, jednu nad par a ustoupila na v této konkurenci stále úžasnou 23. pozici (-1), kterou sdílí s Carlotou Ciganda, Azaharou Munoz a Brooke Henderson.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková začala turnaj V Los Angeles velkolepě. Startovala z 10. odpaliště a jediné bogey si odbyla hned na druhé jamce. Pak už hrála jenom birdie, jedno ještě v první devítce a dvě další v druhé devítce. Celkem 69 ran. V kompletní konkurenci zaujala parádní 14. místo (-2).

Úvod

Po úspěšném finále Lotte Championship na Havaji čekalo Spilkovou šest hodin v letadle do Los Angeles. Ve čtvrtek zde začíná LA Open. Pro českou hráčku to bude šestý turnaj její premiérové sezóny v LPGA.

Světová špička bude opět téměř kompletní. Budou hrát Jin Young Ko, Jessica i Nelly  Korda, Aria i Moriya Jutanugarn, Minjee Lee, Henderson, Thompson, Inbee Park, Ciganda,  Ryu, Ji, Wie, nebo Lydia Ko.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

15.04.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Lotte Championship, Oahu, Havaj, USA
(17. -20.4.2019, -12 hodin)

Leaderboard

Sobota – finálové kolo
To nejlepší si Spilková nechala na konec. Ve finálovém kole zahrála svůj nejlepší výsledek v turnaji 69 ran, tři pod par. Složila ho z pěti birdie a dvou bogey. Vyskočila výsledovkou o 24 příček a turnaj ukončila na skvělém 32. místě (-3). Za umístění si připsala první výdělek v sezóně, 12.443 dolarů. V žebříčku Race to CME Globe vystoupila o 18 příček na 120. pozici.

Pátek – 3. kolo
Spilková třetí den polevila. Pět bogey a pouhé dvě birdie znamenají 75 ran, tři nad par a ústup na 56. místo pořadí (E).
Začala sérií tří bogey na prvních pěti jamkách s prvním berdíkem na sedmičce. Na rozdíl od pokračování předchozích kol však nenásledovaly už jenom pary a birdie. Naopak na  dvanáctce přišlo čtvrté bogey, na třináctce druhé birdie a kolo uzavřela pátým bogey na poslední jamce.

Čtvrtek – 2. kolo
02:30 – Spilková startovala z 10. odpaliště a začala sérií bogey, dva pary, birdie, bogey. Po pěti jamkách byla ránu nad parem. Následovalo osm opatrných parů, než padnul druhý berdík na čtrnáctce a třetí na osmnácté jamce. Výsledkem je 71 ran, jedna pod par a pozice ve čtvrté desítce průběžného pořadí.
S celkovým skore -3 projde Klára Spilková poprvé v sezóně  cutem. Ten je aktuálně na hodnotě -1.

Středa 1. kolo
05:30 – Spilková zahrála na prvních třech jamkách dvě bogey, naštěstí jenom ty dvě. Dále už hrála samé birdie a byly celkem čtyři.  Úvodní kolo zvládla za 70 ran, dvě pod par a pohybuje se ve čtvrté desítce průběžného pořadí. První kolo ještě probíhá.
Lídrem v klubovně je Nelly Korda s fantastickým výsledkem 63 ran, devět pod par, který vytvořila díky čistým devíti birdie.

Úvod

Klára Spilková se na Havaji účastní Lotte Championship, devátého turnaje kalendáře LPGA. Titulární sponzor Lotte je veliký konglomerát v jižní Koreji. Právě kvůli korejské televizi začíná turnaj výjimečně ve středu a končí v sobotu.

Spilková musí po čtyřech neúspěšných cutech zabrat, vydělat peníze. Jinak jí čeká přeřazení do horší kategorie při reshufflingu, přeuspořádání kategorií, které LPGA provádí zhruba ve třetině sezóny. Má na to odhadem tenhle a ještě dva další turnaje.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Czech Golf Production – MČR Ski&Golf – Špindlerův Mlýn, Kunětická Hora (5. – 6.4.2019)

11. innogy Ski&Golf Czech Championship 2019

Vítězové innogy Ski&Golf Czech Chanpionship 2019:
Kategorie Women: Eva Koželuhová 166,64; Petra Bumbalová 173,42, Bobina Žůrková 177,40
Kategorie Women 41+: Bobina Žůrková
Kategorie Master I: Jiří Janda 157,76, Tomáš Růžička 168,08, Martin Beránek 169,24
Kategorie Master II: Josef Novák 152,1, Petr Štursa 171,14, Pavel Gola 175,48,
Kategorie Mid: Dalibor Manďák 153,48, Libor Škoda 155,28, Jan Schovánek 156,82
Kategorie Main: Vlastimil Štefl 160,76, Petr Nič 161,64, Jan Kodeš 164,64
Kategorie Junior: Jakub Šlapal 161,8,  Marek Matějů 163,78, Tomáš Rada 172,78

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

26.03.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Kia Classic, Karlsbad, Kalifornie, USA (28. – 31.3.2018, -8 hodin)

Pátek – 2. kolo
S
pilková hrála v druhém kole 75 úderů a do cutu jí chybí tři rány. Měla dobrou první devítku se dvěma birdie a jedním bogey, jednu pod par. Kazit se to začalo v druhé devítce, kdy na 12. jamce  přišla série bogey, double bogey, par a bogey, která vystřelila skore z Even par na +4. Poslední dva pary výsledek už jenom potvrdily.
Česká profesionálka je v druhé stovce pořadí probíhajícího kola, vzdálená tři údery od aktuální hranice cutu. Ani napočtvrté neprojde do víkendových kol.

Čtvrtek- 1. kolo
Spilková začala vlažně. V prvním kole zahrála 73 ran, jednu nad par. Jsou v tom tři birdie a čtyři bogey.
Je v polovině pole na 74. místě (+1), ovšem ve skvělé společnosti. Pozici s ní sdílí Lexi Thompson, Carlota Ciganda, So Yeon Ryu, Mirim Lee, Sandra Gal a  Pernilla Lindberg.

Leaderboard

Úvod

Turnaj Kia Classic se koná týden před prvním majorem sezóny Ana Inspiration, přesto přední hráčky nešetří síly a turnaj je skvěle obsazen. S výjimkou Nelly Korda nechybí žádná hráčka z první světové desítky. Hrají  asijské hráčky  Sung Hyun Park, Ariya Jutanugarn, Minjee Lee, vítězka minulého Bank of Hope Jin Young Ko, So Yeon Ryu, Nasa Hataoka, Inbee Park, dále pak Američanka Lexi Thompson a Španělka Carlota Ciganda.  Chybět bude také Jessica Korda
Českým želízkem v ohni je Klára Spilková, která se zde účastní svého čtvrtého turnaje první sezóny v LPGA. Ve třech předchozích zatím neprošla cutem.

Hraje se na hřišti Aviar GC s parem 72 a délkou 5.995 metrů.

Dotace turnaje je 1,8 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Eun Hee Ji.

Do turnaje Spilková vstoupí ze 132. místa žebříčku Race to CME Globe.

 

Odkazy:   Aviara GC     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

19.03.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Bank of Hope Founders Club, Phoenix, Arizona, USA
(21. – 24.3.2019, -8 hodin)

Pátek – 2.kolo
Amerika nepřivítala českou hráčku vlídně. Klára Spilková ani na svém třetím turnaji premiérového ročníku LPGA neprošla cutem. V druhém kole se zhoršila o tři údery. Na páté jamce zahrála double bogey, na šesté, dvanácté a čtrnácté hrála bogey. První a poslední birdie přišlo až na předposlední jamce. Se skore 73,76 +5 skončila Spilková na 136. místě, šest úderů od hranice cutu a do víkendových kol nepostoupila.

Čtvrtek – 1. kolo
Při své premiére v LPGA na americké půdě zahrála česká hráčka Klára Spilková průměrné kolo. Pět birdie, čtyři bogey a jedno double bogey dalo 73 ran a 90. místo pořadí (+1). Cut pro druhé kolo je o dvě rány výš, na hodnotě -1.

Leaderboard

Úvod

Třetí turnaj premiérové sezóny v LPGA čeká Kláru Spilkovou v arizonském Phoenixu.
Je velmi dobře obsazen. Hrají obhájkyně loňského vítězství Inbee Park, SH Park, sestry Korda, sestry Jutanugarn, Minjee Lee, Ji, Reid, Ciganda, Masson, Feng, Henderson, Hull, Lydia Ko, JY ko, Tseng, Gal, Van Dam, Creamer, Matthew.
Neúčastní se Lexi Thompson a čerstvě zasnoubená Michelle Wie.

Hřiště Wildfire GC má par 72 a délku 6.105 metrů.
Dotace turnaje je 1,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Inbee Park.

Spilková vstoupí do turnaje  ze 117. místa žebříčku LPGA  Race to Globe a z 315. místa světového žebříčku Women’s World Golf Rankings.

Turnaj vysílá český Golfchannel.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

15.02.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – ISPS Handa Womens Australian Open, Adelaide, Austrálie (14. – 17.2.2019, +9,5 hod)

Pátek – 2. kolo
05:00 – Česká hráčka začala báječně. Díky třem birdie byla po deseti jamkách na celkovém skore +2 a jediná rána jí dělila od hranice postupu. Na jedenácté jamce však přišel zlom. Zahrála zde bogey. Na čtrnáctce přidala double bogey, na šestnácte a sedmnáctce další bogey a byla na skore +7. Birdie na poslední jamce upravilo výsledek na konečných 73 ran, jednu nad par a celkem +6. Klára Spilková hráčka do víkendových kol nepostoupí. Na hřišti je sice ještě mnoho hráček, cut se může pohnout, ale Spilková je od aktuální hranice příliš vzdálená, celých  pět úderů.

Leaderboard

Čtvrtek -1. kolo
Klára Spilková startovala z desátého odpaliště a začala berdíkem. Hned vzápětí ho  na druhé jamce smazala bogey. Další bogey přidala  na šesté jamce. Napravila ho berdíkem na deváté jamce a první devítku tak došla v paru.
V druhé devítce se už nedařilo. Na prvních šesti jamkách hrála tři bogey a na předposlední jamce uteklo double bogey. První kolo uzavřela parem na poslední jamce. V součtu hrála 77 ran, pět nad par a postavila se na 124. místo (+5). Cut pro druhé kolo je aktuálně na +1.

Úvod

Česká profesionálka Klára Spilková se v Adelaide účastní svého druhého turnaje LPGA, ženského mistrovství Austrálie.

Loni tu ještě jako hráčka LET absolvovala kvalifikaci na mistrovství, ve které neuspěla. Skončila na  36. místě (+3), postupovaly první tři hráčky. „Ve výkonu bohužel nebyla taková lehkost, i když jsem se o ni snažila, ale nakonec jsem na sebe tlačila a pár ran se nepovedlo. Většinou šly doprava. Hřiště bylo hodně úzké a tvrdé a vyžadovalo přesnost, zvlášť v tomto systému hry na jedno kolo,“ ohodnotila tehdy Klára Spilková kvalifikaci na největší australský turnaj.

Oproti minulému Vic Open v Melbourne čeká Spilkovou v Adelaide výrazně silnější konkurence. Přihlášeny jsou sestry Jutanugarn, Nelly Korda, Ciganda, Lydia Ko, obhájkyně JY Ko, Tseng, Artis, Matthew, Oh, He, Reid, Pressell nebo Creamer.  Z Melbourne přijely se  Spilkovou vítězka Vic Opem Celine Boutier, Mirim Lee, Woods, Lin, Boulden a další kvalitní hráčky. Další tři hráčky přichází z kvalifikace. Jsou to Jenny Haglund, Beth Allen a Karoline Lund.

Mistrovství se hraje se na hřišti Grange GC. Má par 72 a délku 6.087 metrů. Cut pro druhém kole bude pro 70 hráček.

Turnaj má dotaci 1,3 milionu dolarů. Loni získala titul Mistryně Austrálie Korejka Jin Young Ko  (-14).

Odkazy:  Grange GC   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

05.02.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA a LET – ISPS Handa Vic Open, Barwon Woods, Victoria, Austrálie (7. – 10.2.2018, +10 hodin)

Pátek – 2. kolo
Spilková startovala v sedm ráno místního času v prvním flightu z jedničky odpaliště hřiště Beach. Moc se jí nedařilo. Zapsala dvě birdie a tři bogey, 73 ran, jeden úder nad par. V součtu s včerejším kolem je tři rány nad parem, vzdálená tři rány od hranice cutu (E). Česká hráčka do víkendových kol nepostupuje.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z desítky hřiště Creek a zahájila bogey. Následovala dvě birdie na čtvrté a páté jamce a další bogey na osmičce. První devítku došla v paru. Na úvod druhé devítky také zahrála bogey, další přidala na třinácté jamce. První birdie v druhé devítce přišlo až na šestnácté jamce, bohužel následované bogey. Kolo pečetila parem na osmnáctce a celkovým skore 75 (+2).
Je na 119. příčce výsledovky (+2). Cut pro druhé kolo je aktuálně na -1.

Úvod
Historický okamžik přichází. Česká profesionálka Klára Spilková v devátém roku své profesionální kariéry poprvé nastoupí do turnaje LPGA, jako řádná hráčka této nejvyšší světové série. Stane se tak na opačném konci světa v Austrálii, kde se koná ISPS Handa Vic Open, první ze čtyř australských a asijských turnajů zimní části kalendáře LPGA.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

23.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Q- Series, Pinehurst, Severní Karolína, USA (24. – 3.11.2018, -6 hodin)

Klára Spilková - hráčka LPGA

Klára Spilková – hráčka LPGA

Klára Spilková je hráčkou LPGA. Skončil osmikolový maraton a česká profesionálka uspěla v závěrečné kvalifikaci pro LPGA v roce 2019. V poslední kole si už dovolila povolit, hrála jedno birdie a 4 bogey, celkem 75 ran, tři nad par. Skončila čtvrtá a stává se řádnou hráčkou nejvyšší světové soutěže – Ladies PGA Tour.

Úvod

Česká hráčka Klára Spilková se jako jediná ze tří Češek probojovala do Q-series, závěrečné kvalifikace na ročník LPGA 2019.
Hraje se v novém formátu, osm kol bez cutu. První čtyři kola se odehrají na hřišti Pinehurst  č. 6  od středy 24.  do soboty  27. října. Další čtyři kola se odehrají na hřišti Pinehurst č. 7 od středy 31. října do soboty 3. listopadu. Skore z prvního hřiště si hráčky přenesou na druhé hřiště.
Z Pinehurstu si nejméně 45 hráček odnese kartu na další ročník LPGA a Symetra Tour.

Spolu se Spilkovou budou o lepší hráčskou budoucnost bojovat například Popov, Reid, Van Dam, McPherson, Artis, Haglund, Granada, Lin, He, Woods, Madsen, Pedersen Pogacar, Boulden, Itturios, Rozsa nebo Sobron.

Dotace turnaje je 150.000 dolarů.

Do prvního kola vstoupí Klára Spilková ve středu, v 19:16 hodin našeho času.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

16.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA Qualifying Tournament Stage II – Venice, Florida, USA (15. – 18.10.2018, -6 hodin)

Čtvrtek – finálové kolo
Klára Spilková prošla druhou kvalifikací zcela hladce. Hrála v evidentní pohodě. Až na zaváhání v druhém kole hrála stále pod par a tři kola byla v Top 10 výsledovky. V posledním kole donesla 71 ran, jednu pod par. Skončila na 4. místě (-7) a do finálové  Q-Series postoupila s rezervou sedmi úderů.

Středa – 3. kolo
Klára Spilková zahrála třetí den parádní výsledek 68 ran, který jí vrátil do Top 10 na 4. místo s celkovým skore -6. Hrála šest birdie a dvě bogey, čtyři pod par a jde si pro postup do závěrečného Q-series. Postoupí 25 nejlepších hráček. 

Úterý – 2. kolo
V druhém kole si české hráčky vybraly slabší den a klesly v pořadí.
Klára Spilková startovala v dopoledních flightech z desítky odpaliště hřiště Panther. Zahrála tři birdie, tři bogey a jedno double bogey, 74 ran, dvě nad par. Výsledek odsunul českou hráčku na 14. pozici (-2).

Pondělí – 1. kolo
České profesionálky zahájily kvalifikační turnaj  skvěle. Úvodní kolo odehrály na hřišti Bobcat s parem 72 a délkou 5.977 metrů.
Spilková začala výkonem 68 ran se sedmi birdie, jedním bogey a jedním double bogey, čtyři údery pod parem. Výsledek ji postavil do Top 10 na 4. místo (-4).

Úvod
České profesionálky Klára Spilková, Karolína Vlčková a Šideri Váňová se ve floridském Venice účastní II. fáze kvalifikace na LPGA 2019. Spilková a Vlčková do druhé fáze vstupují přímo, Váňová postoupila z úspěšné 1. kvalifikace  v srpnu.
Z dalších nám známých hráček budou o 15-25 karet do  finálové fáze Q-Series bojovat Boulden, Dlamini, Garcia, Haddioui, Itturrios, MacLaren, Leona Maguire, Nicollet, Pogacar, Rozsa, sestry Barrio, Stahle, Van Dam.

Hrají se čtyři kola bez cutu na hřišti Bobcat a Panther Course Plantation Golf and Country Clubu. Hřiště Bobcat má par 72 a délku 5.977 metrů. Hřiště Panther má par 72 a délku 5.818 metrů.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 

 

Vítěz CPATT 2018 Petr Nič

Vítěz CPATT 2018 Petr Nič

01.10.2018 | Čeněk Lorenc – CPAT | publikováno v rubrice Novinky

Czech Pro-Am Teaching Tour, Finále CPATT, Černý Most (1.10.2018)

Petr Nič obhájil titul.

Děleným třetím místem při posledním turnaji sezony na Černém Mostě podtrhl Petr Nič obhajobu titulu na Czech Pro-Am Teaching Tour 2018. „Loni jsem vyhrál tři turnaje, letos jenom dva,“ podotkl skromně učící profesionál, který měl druhý titul za sebou jasný ještě před závěrečným kláním.

Na Černém Mostě se konala prodloužená s jednou dodatečnou jamkou, osmnáctkou. Do play-off šli na ni s výsledkem 70 ran Rudolf Nechanický junior a Ondřej Špůr. Po Špůrově bogey zahrál Nechanický par a zajistil si vítězství. Třetí místo, s odstupem jedné rány, patřilo Petru Ničovi spolu s Petrem Skopovým.