Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

12.02.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Golf Australia – kvalifikace na ISPS Handa Australian Womens Open, Adelaide, Austrálie (13.2.2018, časový posun +9,5 hodiny)

Úterý – jediné kolo kvalifikace
Česká hráčka neprošla jednokolovou kvalifikací pro víkendové mistrovství Austrálie. Hrála jedno double bogey, čtyři bogey a tři birdie, celkem 75 úderů, tři nad par a skončila na 36. místě (+3).
Postup na Australian Womens Open si v Adelaide vybojovaly Islanďanka Valdis Thora Jonsdottir, Australanka Liv Cheng a Francouzka Justine Dreher (všechny -3). Dalších pět hráček v pořadí získalo náhradnické pozice.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

07.02.2018 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí

LET & ALPGA – ActewAGL Canberra Classic,

(9. -11.2.2018. časový posun +10 hodin)

FX_25236530887_3ac2cc020f_k

klára Spilková Canberra – cvičné kolo

Neděle – finálové kolo
Nejlepší výkon si nechala Klára Spilková na závěr. Po dvou kolech v paru zahrála ve finále čtyři údery pod par. Sedm birdie a tři bogey daly  68 ran a posunuly českou profesionálku na konečné 12. místo (-4).

Sobota – 2. kolo
První devítku šla Klára Spilková z desítky odpaliště. Po bogey na třetí jamce přišli berdíci na šestce a osmičce. V druhé devítce zahrála jedno bogey na dvanácté jamce a kolo došla  v paru, 72 úderů.
Česká hráčka je na 40. místě (E) a prošla cutem s rezervou jednoho úderu.

Pátek – 1. kolo
První kolo Canberra Classic nezačalo pro Spilkovou dobře. Dvě bogey na prvních dvou jamkách a další dvě bogey na osmičce a devítce znamenaly, že v půlce kola byla čtyři údery nad par.
Druhou devítku zahrála opět úplně opačnou, když čtyřmi berdíky srazila skore na even par. První devítka čtyři bogey, druhá devítka čtyři birdie, 72 ran, v paru. Spilková je na 38. místě (E).
Vede Korejka Jiyai Shin se skore -7. Na druhé příčce (-5) se shromáždily Australanka Minjee Lee, Němka Leticie Ras-Anderica a Norka Karoline Lund.
Cut pro druhé kolo je zatím na hodnotě +1.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

31.01.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LET – Oates Vic Open, Barwon Heads, Austrálie
(1. – 4.2.2018, časový posun +10 hodin)

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková hrála opět dvě různé, kvalitativně opačné devítky. Startovala od 10. jamky a první devítku hrála skvěle se dvěma birdie, dvě rány pod par.  V druhé devítce hrála tři double bogey, jedno bogey a jediné birdie. Druhá devítka šest nad par. Výsledek kola 77 ran odsunul českou hráčku na 42. místo (+5), na kterém v turnaji končí, protože neprošla druhým cutem.

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo již hrála Spilková výrazně lépe, zlepšila se o pět úderů. Začínala na desátém odpališti Beach Course. První devítku se dvěma bogey a jedním berdíkem zahrála jeden úder nad par. V druhé devítce zabojovala,  srazila skore o tři rány díky čtyřem birdie a jedinému bogey a přinesla výsledné skore 71 ran, dvě pod par. Výsledek ji zařadil na 30. místo (+1) a s rezervou čtyř úderů prošla cutem do dalších kol.

 

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková zahrála dvě zcela opačné devítky. Tu první skvělou, kterou začala dvěma birdie a pokračovala sedmi pary došla dvě rány pod parem a byla v první desítce pořadí. Ve druhé devítce to ještě šlo první dvě jamky, které zahrála v paru,  pak se to zvrtlo. Na šesti jamkách jamkách 12 až 17 zahrála pět bogey a kolo uzavřela osmnáctkou v paru. Celkem 76 ran, tři nad par. Zaujala 77. místo pořadí (-3)

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Čeněk Lorenc – GM Pro | publikováno v rubrice Novinky

Svou již osmou profesionální golfovou sezonu začne Klára Spilková sice opět na Ladies European Tour, kde se loni stala turnajovou vítězkou, ovšem tentokrát to bude až v Austrálii.

Nejlepší česká golfistka míří na turnaje Oates Vic Open (od 1. února) a Canberra Classic (9. února), které jsou součástí evropské tour. Poté ještě odehraje kvalifikaci na Women´s Australian Open (13. února).

Jinak má jasno pouze o dvou turnajích evropského okruhu v Africe, především o tom dubnovém v Maroku, kde bude třiadvacetiletá golfistka obhajovat svůj loňský první titul. Další turnajový program Ladies European Tour totiž nebyl dosud stále zveřejněn. Jedná se také o některých startech členky globálního týmu KPMG na americké LPGA.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

04.12.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Ladies European Tour – Omega Dubai Ladies Classic, Dubaj, SAE (6. – 9.12.2017, časový posun +3 hodiny)

Sobota – finálové kolo Klára Spilková uzavřela svojí sedmou účast na Omega Ladies Dubai Masters dobrým výkonem. Na prvních šesti jamkách zahrála tři birdie. Pak přišly dvě bogey na osmé a deváté jamce a po první devítce byla ránu po parem. V druhé devítce zahrála na jamkách 13,14,15 sekvenci birdie, bogey, birdie. Finálové kolo ukončila výsledkem 70 ran s pěti birdie a třemi bogey, dvě rány pod par. Obsadila konečné 36. místo (-3) a získala 3.180 Eur.

Pátek – 3. kolo
Třetí hrací den nezačal pro Spilkovou dobře. Hned na první jamce zahrála double bogey. Birdie na druhé jamce trochu napravilo situaci, ale na čtvrté jamce přišlo další double bogey a rázem byla tři rány nad parem. Pak už hrála opatrně, dalších sedm jamek zapisovala samé pary.
V druhé devítce zahrála birdie na 12. jamce, na šestnáctce přišlo bogey. Kolo ukončila berdíkem na 18. jamce. Celkem tři birdie, jedno bogey a dvě double bogey, 74 úderů, dva nad par.
S celkový skore -1 je v probíhajícím kole ve čtvrté desítce pořadí.

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková hraje v evidentní pohodě. Začala druhé kolo bogey na jedničce, pak ale přišly dvě birdie na pětce a šestce. První devítku odehrála jeden úder pod par.
Druhou devítku začala třemi pary. Na třináctce a patnáctce zahrála dvě bogey, které srovnala dvěma birdie na sedmnáctce a osmnáctce. Druhé kolo ukončila Spilková s výsledkem 71 ran, jednu ránu pod par, o ránu více než v prvním kole.
Celkové skore -3 jí řadí na 25. místo. Po sedmé za sebou prošla cutem na Omega Dubai Ladies Classic.

Středa – 1. kolo
Spilková začínala na 10. odpališti hřiště Majlis. Prvních sedm jamek hrála v řadě sedm parů, na osmé a deváté jamce se podařily první dvě birdie. V polovině kola byla dvě rány pod parem.
V druhé devítce zahrála bezpečných devět parů a první hrací den ukončila na skore 70 ran (-2). Je na 14. místě pořadí.
Vede Thajka Sangchan se skore -5. Cut pro druhé kolo je zatím na hodnotě +1.

Úvod
Po neúspěšné kvalifikaci na LPGA si česká profesionálka Klára Spilková odjela spravit chuť do Dubaje, kde od začátku své profesionální kariéry uzavírá sezónu. Dubaj má ráda, ráda sem jezdí, ráda zde trénuje a Omega Ladies Dubai Classic si vychutnává. “Jeden z nejlepších týdnů mého života,” napsala loni po turnaji na svém Facebooku. Skončila na 14. místě a uhájila kartu na letošní ročník LET

 

Turnaj bude moci sledovat online na Youtube zde.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

27.11.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage III, Daytona Beach, Florida, USA (29.11. – 3.12.2017, časový posun -6 hodin)

Sobota – 4. kolo

Klára Spilková do finálového kola nepostoupila.
Klára Spilková dohrála čtvrté kolo s výsledkem 72 ran. V první devítce, kterou hrála jeden úder nad par, zaznamenala jedno birdie a dvě bogey. Druhou devítku hrála jeden úder pod par, se dvěma birdie a jedním bogey. Celkové skore  Spilkové +5  je jednu ránu za aktuální hranici cutu (+4).

Karolína Vlčková je na tom  o čtyři rány lépe. V první devítce hrála devět parů. V druhé devítce zahrála první birdie na druhé jamce a druhým birdie uzavřela své nejúspěšnější  kolo na turnaji, které dohrála s výsledkem 70 ran, dvě pod par..Je z toho krásné 34. místo. Vlčková s celkový skore +1 prošla cutem do finálového kola.

Do finálového kola vyrazí Vlčková v neděli v  13:30 našeho času z desítky odpaliště hřiště Hills.

Pátek -3. kolo
Ve flightu č. 39 se v pátek mluvilo česky. Klára Spilková má českého kedíka Martina Konečného a Karolína Vlčková v Česku již dlouho působícího Davida Cartera, který kromě nošení bagu, Karolínu také  koučuje.
Dnes se obě české hráčky sešly na jedničce odpališti a společně vyrazily na hřiště Jones.

Karolína Vlčková dnes hrála 73 ran, jednu nad par. Zatímco v první devítce uhrála tři birdie a byla jednu pod, v druhé se jí povedlo už jenom jedno, zato nastřádala tři bogey.  Je z toho pozice na 56. místě (+3), zatím v zóně postupu cutem.
Spilková dnes nedosáhla jediného birdie. Se třemi bogey donesla výsledek 75 ran a s celkovým skore +5 odsunula se na 73. místo (+5), ze kterého se musí v sobotu dostat dopředu.
Po sobotním čtvrtém kole bude pokračovat do nedělního finále 70 hráček a dělená místa. Aktuálně to znamená skore +4.

Na čtvrté kolo se české hráčky vracejí na přívětivější  hřiště Hills. Spilková startuje ve 14:00, Vlčková ve 14:33 našeho času.

Čtvrtek – 2. kolo
Obě české hráčky se zlepšily, zahrály pod par a posunuly se výsledovkou o více jak 50 míst dopředu. Také dnes hrály shodný výsledek.

Jako první  dohrála Karolína Vlčková. Startovala z jedničky odpaliště hřiště Hills Course. Začala sice bogey, které však hned napravila berdíkem na třetí jamce. Na osmé jamce přidala další birdie a první devítku hrála ránu pod par. V druhé devítce přišlo birdie na 12. jamce, ovšem hned smazané bogey na třináctce. Berdíky na čtrnáctce a patnáctce stáhly skore na tři rány pod par. Na sedmnáctce a osmnáctce zahrála bogey. Druhé kolo skončila výsledkem 71 ran, jednu pod par. Výsledek jí posunul o 56 míst dopředu, na 43. místo.

Spilková v první devítce zahrála dvě birdie, jedno bogey a jedno double bogey. V druhé devítce se zlepšila, přinesla čtyři birdie a dvě bogey. Celkem druhé kolo za 71 ran, jednu pod par a spolu s Vlčkovou je  na 43. pozici.

V pátek půjdou Spilková a Vlčková ve flightu společně. Vyrazí z jedničky odpaliště hřiště Jones ve 14:55 našeho času. Třetí ve flightu bude Američanka Kelly Grassel.

Středa – 1. kolo
Pořadatel finálové kvalifikace má trochu problémy se scoringem. Po několika hodinách od dohrání českých hráček se objevila výsledková listina s jinými hodnotami jak v čele turnaje, tak u Kláry Spilkové.
V těch jsou Spilková i Vlčková na stejném 99. místě (+3)  a v čele jsou Sherman Santiwiwatthanaphong, Nasa Hataoka, Hymien Kim, Gabriela Then a Anne Van Dam s výsledkem -4.

 

Český golf stojí před významným milníkem své historie. Hned dvě hráčky se lvíčkem na prsou budou v těchto dnech na Floridě bojovat v pětikolovém pekle o postup do nejvyšší světové ligy, Ladies PGA Tour (LPGA).

Klára Spilková a Karolína Vlčková nastoupí ve středu, 29. listopadu na start prvního kola LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage III, neboli závěrečné kvalifikace o karty LPGA Tour na příští rok. Pokud bude některá z nich úspěšná a bude mezi asi dvaceti, které postoupí, bude to důvod k bouchání šampaňského a teď už opravdu platných větách o přepisování historie. Byla nebo byly by to totiž první hráčky České republiky, které to dokázaly.

Letošní finálová kvalifikace se hraje na 5 kol (90 jamek) v komplexu LPGA International v Daytona Beach. Uskuteční se souběžně na hřištích Hills a Jones Course. Po čtyřech kolech (72 jamkách) provede pořadatel cut pro 70 nejlepších hráček a dělená místa. Finálové kolo se hraje na Hills Course.

Hills Course má par 72 a délku  6.004 metrů. Jones course má mar 72 a délku 5.897 metrů.

Počet úspěšných hráček postupujících do LPGA 2018 se většinou určuje po 1. kole. Bývá to zhruba 20 hráček.

Odkazy:   Daytona Beach GC     Hřiště na satelitní mapě   Stránky kvalifikace

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

25.11.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

PGA´s of Europe – Mezinárodní mistrovsví družstev, Costa Navarino, Řecko (22. – 25.11.2017)

NicPetr129

Petr Nič

Sobota – 4. kolo
Petra Niče přešly potíže a zahrál nejlepší české kolo na Costa Navarino, 73 ran. Štefan Páleník hrál opět o ránu více než Nič, 74 ran. Škrtalo se skore Tomáš Beka, 77 ran.
Češi skončili tam, kde začali,  na 19. místě (+45), před Chorvatskem (+53) a Norskem (+70).

Mistrem evropské PGA družstev se stali Irové (-19) před Skotskem a Holandskem (-3).

Pátek – 3. kolo
Ani třetí kolo nepřineslo českému týmu zlepšení pozice. Dnes se započítávalo 77 ran Štefana Páleníka a 79 ran Tomáše Beka. Petr Nič musel pro žaludeční potíže po patnácti jamkách odstoupit a pořadatel mu nedohrané jamky dopočítal po devíti úderech.
Pozice týmu České republiky se nezměnila. Setrvává na 19. pozici (+40) před Chorvatskem a Norskem.
Vede tým Irska (-11), před Skotskem (-5) a Holandskem (-4).

Čtvrtek – 2. kolo
Druhé kolo nebylo o moc lepší. Petr Nič se zlepšil o dvě rány, donesl 76 úderů. Zahrál dvě birdie, pět bogey a jedno double bogey.
Štefan Páleník zahrál opět o ránu více než Nič, 77 ran. Spotřeboval na to jedno birdie, tři bogey a dvě double bogey.
Výsledek Tomáš Beka, 85 ran, se opět škrtá.
Česká republika zůstává na 19. místě před Chorvatskem a Norskem (+11).
Vede tým Irska (-7), před Skotskem (-5) a Holandskem (-3).

Středa – 1. kolo
Českým hráčům se na hřišti Dunes v Costa Navarino vůbec nedařilo. Nejméně špatný výsledek přinesl Petr Nič. Ten si do skorkarty zapsal jedno triple bogey, jedno double bogey a dvě bogey, bez jediného birdie. Celkem 78 ran (+7).
Štefan Páleník hrál o ránu více, dvě birdie, pět bogey, jedno double bogey a jedno triple bogey, celkem 79 ran (+8).
Nejvíce ran nasbíral Tomáš Bek. Jedno triple bogey, čtyři double bogey a sedm bogey, 89 ran (+18). Výsledek Beka se škrtá, započítávají se výsledky Niče a Páleníka (+15).
Tým České republiky je na 19. místě před Chorvatskem a Norskem (oba týmy +16) .

Vede tým Skotska (-6). Druhé místo (-1) dělí Irsko a Holandsko.

Úvod
Česká PGA vyslala na mistrovství družstev evropských PGA do řeckého Costa Navarino tým ve složení Petr Nič, Štefan Páleník a Tomáš Bek. Mistrovství se účastní  63 hráčů z 21 národních týmů.

Češi budou na hřišti Dunes Course bojovat čtyři kola o lepší umístění než loni, kdy v tureckém Beleku tým ve složení Nič, Lizánek a Babický obsadil 15. místo.

Hřiště má par 71 a délku 6.018 metrů.

Mistrovství řídí turnajový ředitel PGA´s of Europe – Čech Michael Jon.
Turnaj je součástí každoročního kongresu PGA´s of Europe. Českou republiku na kongresu zastupuje člen předsednictva Tomáš Gryc.

Leaderboard

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

10.11.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Ladies European Tour – Hero Womens Indian Open, New Delhi, Indie (10. – 12.11.2017, časový posun +4,5 hodiny)

Neděle – poslední kolo
Česká profesionálka uzavřela turnaj v Indii třetím výsledkem pod par. V posledním kole hrála 70 ran, dvě pod par. K výsledku potřebovala pět birdie a tři bogey. Skončila v Top 10 na krásném 6. místě (-7). Hrála velice vyrovnaně, tři kola prošla s výsledky v rozpětí jediného úderu 69,70,70, s jediným double bogey. Celý turnaj byla v mezi nejlepšími, ve třech kolech nejlépe na čtvrtém a nejhůře na sedmém místě.

Spilková získala za šesté místo prémii 9.639 Eur. V Order of Merit zůstává na 9. příčce s celkovým letošním příjmem 101.537 Eur.

Nyní má Spilková na programu pětikolovou závěrečnou kvalifikaci – LPGA Qualifying Tournament Stage III na Floridě, kterou bude absolvovat od 29.11. do 3.12.2017.

Sobota – 2. kolo
První devítka, hraná z desítky odpaliště se Spilkové moc nepovedla. Po čtyřech parech sice přišel první kýžený berdík, ale hned za ním double bogey a po pár jamkách další bogey. První devítku dohrála dvě rány nad par. Spilková se ovšem nedala. V druhé devítce zabrala, nasázela čtyři čisté berdíky a srazila skore kola na dvě rány pod par. S celkovým součtem -5 je aktuálně v Top 10 na 7. místě.

Další pozice: 6. Ciganda, MacLaren, Mozo, Cowan, Hall (-5), 13. Ashok (-4), 15. Skarpnord (-3), 15. Van Dam (-3), 22. Lampert (-2), 26. Sobron, Parker (-1), 38. Haglund, LIndner (+1), 43. Tamminen, Allen (+2).
Cutem neprošly: Trish Johnson, Daffinrud, P. Sanz Barrio, Itturios, Booth. Odstoupila Boulden

Leaderboard

Pátek – 1. kolo
Spilková má opět skvělý start. Začala s výsledkem 69 ran, tři pod par. Skore poskládala z pěti birdie a dvou bogey. Hrála ve skvělém flightu a své spoluhráčky Aditu Ashok a Carlotu Ciganda předstihla o ránu.  Je na 4. pozici (-3).  Ashok a Ciganda jsou na 10. místě (-2).

V čele je Norka Marianne Skarpnord (-5). Na druhé pozici přenocují Angličanka Liz Young a Francouzka Camille Chevallier  (-4)

Další pozice: 4. MacLaren, Cowan (-3), 10. Boulden, Ciganda, Ashok (-2), 20. Van Dam (-1), 31. Hall (E), 41. Sobron, Parker, Wolf (+1), 54. Sauzon, Itturios, Mozo (+2), 69. Cowley, Allen (+3).

Hráčky to nemají lehké. Podle idnes.cz trápí Dillí v posledních dnech extrémní smog. Do města nesmí vjíždět automobily a jsou zavřené školy. V ovzduší jsou především polétavé částice třicetkrát jemnější než lidský vlas. Naměřené hodnoty se rovnají vykouření 50 cigaret za den. Proto některé hráčky používají roušku.

Do druhého kola vstoupí Spilková opět a Cigandou a Ashok v sobotu, v 7:50 našeho času.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

31.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Ladies European Tour –  Fatima Bint Mubarak Ladies Open, Abu Dhabi, SAE (1. – 4.11.2017, časový posun +3 hodiny)

Sobota – poslední kolo
11:30 – Česká profesionálka Klára Spilková dohrála poslední kolo s výsledkem 70 ran. V Abu Dhabi předvedla skvělý golf. V posledním kole zahrála čtyři birdie a dvě bogey, dvě rány pod par. Celkový výsledek 73,68,70,70 -7 jí řadí do třetí desítky pořadí probíhajícího kola.

Leaderboard

Pátek – 3. kolo
Spilková předvedla skvělý golf i ve třetím kole. V první devítce zahrála jedno birdie a osm parů. V druhé devítce začala parádní sekvencí tří birdie a srazila skore čtyři rány pod par. Na šestnáctce přišlo první bogey, ovšem hned napravené berdíkem na sedmnáctce. Kolo bohužel uzavřela double bogey. Výsledek je ale dobrý, 70 ran, dvě pod par. Celková skore snížila na -5 a po třech hracích dnech je na 35. pozici.

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková hrála druhé kolo velmi dobře. První devítku sice začala bogey na první jamce, ale na dalších osmi jamkách zahrála čtyři birdie a  v půlce kola byla tři rány pod parem.  V druhé devítce skore ještě zlepšila skore na mínus čtyři dalším birdie na jedenácté jamce.  Trochu zastrašilo double bogey na dvanáctce, ke kterému ještě přidala bogey na 14. jamce. Hned je  však smazala eaglem na patnáctce (viz video dole) a birdie na následující jamce. Druhé kolo uzavřela dvěma pary a výsledkem 68 ran, čtyři pod par. Celkové skore Spilkové je po dvou kolech -3 a posunula se dopředu na 35. místo.

Středa – 1. kolo
Spilková začala první kolo v Abu Dhabí z desítky odpaliště opatrně pěti pary. Na 6. jamce přišlo double bogey, když na paru pět zahrála sedm ran. První birdie přišlo až na deváté jamce a v polovině kola byla česká hráčka jeden úder nad parem. V druhé devítce odehrála opět šest parů za sebou. Na šestnácté jamce přišlo druhé bogey, které hned napravila berdíkem na sedmnáctce. Kolo zakončila parem. S celkovým skore +1 je v osmé desítce pořadí probíhajícího kola, jeden úder za aktuální hranicí cutu  (E).

Odkazy:    Saadiyat Beach GC    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

16.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

LPGA – LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage II, Venice, Florida, USA (19. – 22.10.2017, časový posun -6 hodin)

Neděle – poslední kolo České profesionální hráčky Klára Spilková a Karolína Vlčková uspěly v druhé kvalifikaci LPGA na Floridě. V silné konkurenci skončila Spilková na 9. místě (-7), Vlčková na 46. místě (+3). Je to obrovský úspěch. Češky postoupily do třetí, konečné kvalifikace, která se na přelomu listopadu a prosince uskuteční v Daytona Beach.

Spilková projela touto kvalifikací jako nůž máslem. Od začátku se držela na čelních pozicích. Výsledkem 68,69,72,72 -7 se umístila mezi deseti nejlepšími. Poslední kolo hrála s pohodlným náskokem třinácti ran na postupovou hranici. Začala birdie na jedničce, následovalo dlouhých sedm parů. První devítku uzavřela bogey na 9. jamce. Druhou devítku začala opět birdie a pak už zapsala jenom bogey na čtrnáctce. Celkem dvě birdie a dvě bogey, 72 ran, poslední kolo v paru.

Vlčková začala poslední kolo opatrně. V první devítce hrála devět parů. V druhé devítce také začala parem, pak přišla světlá chvilka. Tři birdie za sebou od jedenáctky do třináctky srazily skore na tři rány pod par. Dvě bogey na závěr upravily skore na skvělých 71 ran, jednu pod parem. Výsledkem 76,71,73,71 +3 se Vlčková zařadila do páté desítky pořadí s rezervou čtyř ran na postupovou hranici.

Zvítězila Angličanka Georgia Hall (-12) před Maďarkou Csicsi Rozsa (-9). Do třetí kvalifikace neprošly: Dimmonck, Wolf, Boulden, Booth, Sauzon, Stahle, Tamminen.

Spilková zvládla druhou kvalifikaci excelentně, Vlčková výrazně uspěla. Ale je to teprve začátek cesty do LPGA. Co obě čeká, bude obtížnější. Ve Final Stage bude startovní pole výrazně silnější. Kromě osmdesáti příchozích z 2. kvalifikace budou podle různých výběrových kritérií hrát poslední kvalifikaci hráčky LPGA, Symetra Tour a světových žebříčků. Final stage se hraje na 5 kol, s cutem po 4. kole pro 70 hráček a dělená místa. Pro úspěch se musí hráčky umístit do první dvacítky. Počet postupujících se sice každý rok určuje jinak, většinou je to okolo dvacítky hráček. Všechny hráčky, které dohrají 72 jamek finálové kvalifikace obdrží hrací kartu na Symetra Tour.

Konečné výsledky

Sobota – 3. kolo
Třetí hrací den dohrála Spilková se skore 72 ran. První devítku hrála jedno birdie a jedno bogey. V druhé půlce kola zahrála bogey na dvanáctce a čtrnáctce, které naštěstí smazala dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách. Součet třetího kola je tři birdie a tři bogey, česká hráčka došla bezpečně v paru. Spilková je před čtvrtým kolem na 4. místě (-7) a její postup do prosincové Final Stage už by nemělo nic ohrozit.

Karolína Vlčková hrála dvě birdie a tři bogey, 73 ran a je na postupovém, 55. místě (+4). Postupové skore do konečné kvalifikace pro 80 hráček  je aktuálně na hodnotě +6.

Na finálové kolo se Spilková v neděli vrátí na hřiště Bobcat. Startuje z jedničky odpaliště v 19:27 našeho času ve společnosti Leony Maguire a Garbiely Then.
Vlčková startuje z jedničky odpaliště hřiště Bobcat v 15:06 našeho času ve flightu s Američankou Maddie McCrary a Mexičankou Margaritou Ramos.

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková pokračuje ve spanilé jízdě. Druhé kolo na hřišti Panther zahrála také skvěle. Hrála pět birdie a dvě bogey, 69 ran, tři pod par. Její celkové skore je již -7 a už je  na senzačním druhém místě. Stejné skore a místo má sedmnáctiletá Američanka Youngin Chun. Před nimi je na prvním místě dvacetiletá Maďarka Csicsi Rosza (-9).
Lídr prvního kola Venezuelanka Zapata hrála v druhém kole o osm ran více a odsunula se na 11. místo (-4).

Na hřišti Panther se podstatně se zlepšila Karolína Vlčková. Druhé kolo hrála o pět ran lépe, 71 ran a posunula se o desítky míst do zóny postupu, na 63. místo pořadí (+3). Aktuálně je hranice postupu na hodnotě +4.

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková nasadila ostré tempo a kvalifikaci LPGA začala nejlepším možným způsobem. Čisté čtyři birdie daly 68 ran na hřišti Bobcat, čtyři pod parem a 5. místo (-4).
Start se naopak nevydařil Karolíně Vlčkové. Jednou double bogey, tři bogey a jediné birdie, 76 ran, stačí pouze na 120. pozici (+4).
Ale hraji se čtyři kola bez cutu a do závěrečné kvalifikace postupuje polovina hráček. Vlčková musí dohánět.

V čele je Venezuelanka Alazne Urizar Zapata se šesti čistými birdie (-6). O druhou pozici (-5) se dělí Maďarka Csicsi Rosza, Španělka Luna Sobron a Švédka Jenny Haglund. Spilková svíé páté místo dělí s korejskou amatérkou Eun Jeong Seong.

Další pozice: 7. Itturios (-3), 11. Maguire (am) (-2), 23. Boqvist, Dimmock, Boineau, G.Hall (-1), 40. Ras-Anderica, P.Sanz Bario, MacLaren (E), 60. Wolf (+1), 102. Booth, Boulden (+3), 150. Sauzon (+6).

Leaderboard

Odkazy:    Plantation GCC    Resort na satelitní mapě    Stránky kvalifikace

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Prague Golf Masters – zvítězil Cafourek

 

17.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Poslední turnaj letošní profesionální sezóny, jednodenní Prague Golf Masters Stanislav Matuš Invitational byl provázen nádherným počasím a úspěšnou hrou. Po osmnácti jamkách byl výsledek Filipa Mrůzka a Jana Cafourka stejný, 66 ran, šest pod parem. Rozehrávka se hrála na osmnácté jamce a oba hráči ji absolvovali třikrát
Na třetí jamce rozehrávky Cafourek proměnil putt do birdie a zvítězil. Za vítězství si ze Zbraslavi odváží prémii 50.000 Kč.
Třetí místo získal Aleš Procházka (-4).
Hostitel Stanislav Matuš obsadil 7. místo (-1),
Překvapením turnaje je Roman Šebrle. Hrál 70 ran, dvě pod par a získal dělené 4. místo (-2).

Další umístění: 4. Kořínek (-2), 7. Nič, Pospíšil, Nový (-1), 14. Němeček (+2), 19. Lieser, Lizánek, Štrougal (+3), 24. Newell, M.Příhoda (+5), 30. Babický (+8), 34. P.Skopový (+13).

Top 10

Top10

Výsledky

Logo_PraguGolfMAsters645Úvod
Turnajem Prague Golf Masters 2017 Invitational presented by Stanislav Matuš bude v úterý 17.10.2017 ukončena česká profesionální golfová sezóna. Nejvýše 40 hráčů doplněných o 40 amatérů se na hřišti Prague City Golf na pražské Zbraslavi na pozvání Stanislava Matuše a pořadatele Prague Golf Team a.s. utká o prize money ve výši 300.000,- Kč.

Ve startovním poli turnaje vedle nejlepšího českého golfisty letošní sezóny a turnajového vyzyvatele Stanislava Matuše, držitele plné karty na European Challenge Tour 2018, a Ondřeje Liesera, obhájce loňského vítězství, nalezneme i Filipa Mrůzka, Jana Cafourka, Petra Niče, Aleše Kořínka, Martina Příhodu, Lukáše Tintěru, Romana Šebrleho a řadu dalších skvělých playing i teaching profesionálů.

V hlavní soutěži na rány se hráči utkají o 250.000 Kč – vítěz bere 50.000, druhý 30.000 a třetí 24.000 Kč. Výhry obdrží hráči na prvních 18 místech profesionálního turnaje.
Dalších 50.000 Kč bude rozděleno pěti nejlepším hráčům v doprovodném PRO-AM turnaji, ve kterém se v mimořádném a atraktivním formátu utkají dvoučlenné týmy složené vždy z jednoho profesionála a jednoho amatéra. Body týmu se zde počítají jako brutto rány profesionála ponížené o stableford body amatéra.

Turnaj bude zahájen v úterý 17.10.2017 v 9:30 losováním soutěžních flightů a canon startem po desáté hodině. Vstup na hřiště pro diváky turnaje je zdarma.

Michal  Krejčí
ředitel Prague Golf Team

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Tradičně byl také korunován vítěz celkového Order of Merit Czech PGA Tour a v letošním roce se jím nestal nikdo jiný než Petr Nič. Z rukou generálního ředitele společnosti Fischer Group, Jiřího Jelínka, Petr převzal pohár a odměněn byl také fondánovým dortem, který pro Czech PGA vyrobili cukráři z IF Café.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

03.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

PGAC – Moneta Czech PGA Tour, Repromeda Cup Grandfinále, Kaskáda (5. – 7.10.2017)

Sobota – finálové kolo
V posledním kole Stanislav Matuš zvolnil. Se třemi birdie a třemi bogey došel v paru a s celkovým skore -16 se stal suverénním vítězem Repromeda Cup Grandfinále 2017.

Druhý v pořadí Filip Mrůzek (-13) v posledním kole finišoval, aby co nejvíce umazal ztrátu osmi ran na vedoucího Matuše. Poslední kolo zahrál se šesti birdie a jedním bogey za 67 ran a podařilo se mu Matušův náskok snížit na tři rány.

O sedm ran zpět skončil na 3. místě Petr Nič (-6). Do Top 10 se vešli tři amatéři. Vojtěch Kostelka na 7. místě, Adam Balatka na 9. místě a nadějný slovenský junior Tadeáš Teťák na 10. místě.

Nejlepším amatérem je stejně jako loni Vojtěch Kostelka (-1). Nejlepší hráčkou  je Šideri Váňová. Skončila na 16. místě (+9).

Další umístění: 4. Lieser, Kořínek (-5), 7. Sedláček, Cafourek (+1), 10. Příhoda, Lizánek (+6), 13. Zvarík (+7), 14. Tintěra (+8), 17. Siakaka, Švajlen (+10), 25. Suchan (+15), 29. Šimek (+19), 36. Červinková (+22), 40. Babický (+25), 43. Svoboda (+27), 44. Vymazal, Hinnerová (+29), 50. Šebrle (+35), 53. Urbanová (+42).

Top 10

Top10final

Pátek – 2. kolo
Stanislav Matuš dominuje na Repromeda Grandfinále na Kaskádě. Po dvou kolech je šestnáct úderů pod parem a na svého největšího rivala Filipa Mrůzka má k dobru osm ran.
První kolo zahrál Matuš jeden eagle a sedm birdie, 63 ran. Druhé kolo devět birdie a dvě bogey, 65 ran.

Skvěle hraje i druhý hráč v pořadí Filip Mrůzek. První kolo 67 ran, druhé kolo 69 ran je skvostný výkon, ale na rozjetého Matuše to nestačí.
O třetí místo se dělí Aleš Kořínek a Petr Nič.

Skvěle hraje amatér Vojtěch Kostelka. Po výkonech 72,73 +1 je na 7. místě, které dělí s Tadeášem Sedláčkem.

Nejlepší ženskou hráčkou je profesionálka Šideri Váňová. Je na 22. místě (+9).

Další pozice: 5. Lieser (-2), 6. Cafourek (E), 7. Sedláček (+1), Příhoda (+4), 12. Tintěra (+6), 17. Suchan, Švajlen (+8), 24. Groh, Lisý (+11), 34. Siakala, Červinková, Vymazal (+14), 38. Babický (+16),  49. Hinnerová (+26), 52. Šebrle (+27).

Úvod
Závěrečný turnaj letošní sezony Repromeda Cup – Grand Finále Moneta Czech PGA Tour se uskuteční 5.10. – 7.10. 2017 v areálu Kaskáda Golf Resort Brno. Titulárním partnerem turnaje se po několikaleté pauze stala společnost Repromeda. Svojí účastí navázat na úspěšnou spolupráci s Czech PGA.

Turnaj profesionálů se bude hrát na tři kola. Začíná ve čtvrtek 6.10.2017 a přihlásilo se do něj 65 hráčů. Celková dotace turnaje je pro letošní rok 400 000,- Kč, na vítěze čeká prémie 80.000 Kč.
Na programu budou dále turnaje juniorů, Czech PGA Senior Tour a tři doprovodné turnaje.

Přihlášení jsou nejlepší čeští profesionálové Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Aleš Kořínek, Petr Nič, Marek Siakala a Martin Příhoda. Chybět nebude ani Roman Šebrle. Zajímavé bude srovnání profesionálů s mladými amatéry. Přihlášeni jsou  Vojtěch Kostelka, Hynek Groh, Adam Balatka a Ondřej Lisý.

Na Kaskádě budou hrát i ženy. Na přihlašovací listině jsou profesionálky Lucie Hinnerová, Šideri Váňová a Edita Urbanová.

Loňské Grandfinále vyhrál Filip Mrůzek a celou Czech PGA Tour 2016 vyhrál Ondřej Lieser.

V sobotu večer proběhne v reprezentativních prostorách Golf Resortu Kaskáda slavnostní večer, na kterém budou vyhlášeni nejlepší golfisté sezóny.

Leaderboard

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

07.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Ladies European Tour – Lacoste Ladies Open de France, Saint Jean de Luz, Francie (5. – 8.10.2017)

Neděle – 4. kolo
Čtvrté kolo začala Spilková opatrně osmi pary. Až na deváté a desáté jamce přišly první birdie, které ovšem hned smazala dvěma bogey na jedenáctce a dvanáctce. Díky birdie na patnáctce se Spilková vrátila pod par. Na závěr však přišly dvě bogey na šestnáctce a osmnáctce. Spilková uzavřela poslední kolo výsledkem 71 ran, jednu na par. Ztratila několik pozic, přesto však zůstala  v Top 10. Skončila na 9. místě (-5).
Po vítězství v Maroku je to druhé nejlepší umístění sezóny na Ladies European Tour 2017. Za umístění obdržela prémii 5.550 Eur a zůstává na 11. místě žebříčku LET. Na turnaj si Spilková půjčila kedíka Šideri Váňové Martina Konečného.

“Jako vždy děkuji za úžasnou podporu všem,” děkuje svým fanouškům Spilková na Facebooku. ” Druhé kolo nám zrušili a proto jsme v sobotu i v neděli dohrávali tři kola. Byl to golfový maraton ale stálo to za to. Deváté místo ve Francii mi udělalo velkou radost i přesto, že tam dnes na poslední devítce moc puttů nespadlo. Asi si je schovávám na kvalifikaci na LPGA, kam letím už v sobotu,” píše česká hráčka.

Zvítězila Američanka Cristie Kerr (-17). Poslední kolo hrála na jistotu. Od jedničky do čtrnáctky  zapisovala samé pary. Až na patnáctce přišlo birdie,  ale následovaly další tři pary a Kerr uzavřela turnaj kolem za 69 ran, jednu po par.

Neděle – dohrávka 3. kola
Spilková dohrála třetí kolo s plnou parádou. Po sobotních devíti jamkách se třemi bogey a dvěma birdie zkompletovala kolo v neděli ráno druhou devítkou s čistými třemi birdie. V součtu má třetí kolo s pěti birdie a třemi bogey, 68 ran, dvě rány pod par. Celkové skore Spilkové je nyní -6 a zůstává  v Top 10 na  6. místě.

Vedoucí hráčka Cristie Kerr nezačala  třetí kolo dobře. V sobotním přerušeném kole byla po osmičce dvě rány nad parem. V nedělní dohrávce však přidala dvě birdie a kolo zakončila eaglem. S celkovým skóre -16 má obrovský náskok devíti ran na druhé Holanďanku Van Dam a Finku Ursulu Wikstrom (obě -7). S jistotou si kráčí pro titul.

Sobota – 3. kolo přerušeno
Klára Spilková nastupovala do třetího kola pozdě odpoledne a podle předpokladu se kolo nepodařilo dohrát. Přerušila po první devítce, kterou hrála se třemi bogey a dvěma birdie, jednu ránu nad par. Přenocuje na 12. místě (-3).

Stále vede Američanka Cristie Kerr, přestože se jí ve třetím kole moc nedaří. Po osmi jamkách je dvě rány nad par a celkové skore jí kleslo na -12.

Sobota – dohrávka 2. kola
Voda opadla, vysvitlo sluníčko. Klára Spilková dohrávala v sobotu celé druhé kolo a začala skvěle. Po šesti parech za sebou přišel na sedmé jamce první berdík a za ním další dva pary. V půlce kola byla česká hráčka jednu ránu pod parem. Druhá devítka byla pestřejší. Tři bogey a dvě birdie  dala konečný výsledek kola Even Par.
S celkovým součtem -4 se Spilková drží v první desítce, na 7. místě.

Vede  Cristie Kerr (-14) před Hoanďankou Van Dam (-8) a Francouzkou Matildou Claisse (-7).

Další pozice: 7. Boineau (-4), 11. Boulden (-3), 15. Nocera, Dimmock (-2), 23. Dreher, Allen (-1),  29.- Cowan, Pace (E), 40. Hall (+1), 44. Maclaren (+2),
Cutem neprošly: T. Johnson, Boqvist, Wessberg, Lindner, Booth, Itturios, Gilly, Andre.

Do třetího kola nastupuje Spilková ještě dnes, v 16:55.

Pátek – 2. kolo přerušeno
Po prudkém ranním dešti bylo druhé kolo před polednem přerušeno pro nehratelné hřiště s mnoha zaplavenými greeny. Spilková zatím neodstartovala.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková odehrála skvělou první devítku. Startovala z 1. odpaliště. Na dvojce, čtyřce a devítce jamce hrála  birdie a v půlce kola byl tři údery pod par. V druhé devítce přidala dvě birdie a jedno bogey. Začátek Lacoste Ladies Open de France jí vyšel velmi dobře. S celkovým skore -4 je na 8. místě výsledkové listiny.

Vede Američanka Cristie Kerr. Zahrála čistých osm birdie, 62 ran, osm pod par.

Další pozice: 2. Dreher, Sanz Barrio, Dimmock (-5), 87. Belen, Skarpnord (-4), 11. Derrey, Hall (-3), 16. Nocera, Muňoz, Clyburn, Cowan, Boineau (-2), 29. Hall, Allen, Pace, Maclaren, Schaeffer (-1), 38. Boulden (E), 55. Gilly, Booth (+2), 63. Itturios (+3), 70. Lindner (+4), 77. Andre (+8).

Většina hráček bude hrát první dvě kola v bílém, barvě boje proti rakovině a za každé birdie věnuje pět euro Nadaci Arctic, blízké Kasandře Kirkland, zesnulé v dubnu právě na tuto zhoubnou nemoc.

“Tento víkend to není o výsledcích,” píše na Facebooku česká hráčka Klára Spilková.”Všechny budeme hrát na oslavu života  naší dobré kamarádky Cassandry Kirkland, která nás letos opustila. Byla to veliká bojovnice a byla nám obrovským příkladem. Chybíš nám Cass, ale víme, že jsi tento víkend s námi.”

Do druhé kola vyjde Spilková v pátek ve 12:18 ve společnosti Francouzky Gwladys Nocera a Angličanky Georgie Hall.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

25.09.2017 | Čeněk Lorenc – CPAT | publikováno v rubrice Novinky

Czech Pro-Am Teaching Tour – finále Černý Most, Praha (25.9.2017)

IP175858

Jan Juhaniak, Petr Nič a Jiří Moučka

Závěrečným turnajem na Černém Mostě vygradoval 6. ročník Czech Pro-Am Teaching Tour, kde vůbec poprvé vyhrál jeden profesionál i při třetím startu v řadě za sebou a stal se jednoznačným vítězem celé série.

Po Pyšelích a Berounu dokonal hattrick Petr Nič, který tak stvrdil jednoznačné postavení nejlepšího učícího profesionála. „Byl to rok snů,“ řekl Nič, jenž na Černém Mostě vyhrál výsledkem 66 ran, 6 pod par. O čtyři rány zpět skončil druhý Jaroslav Krejcar a o další dva údery byl třetí Petr Skopový.

Kromě tří výher má Nič ještě jedno druhé a jedno čtvrté místo, a to nehrál první turnaj sezony ve Mstěticích. Za své celkové vítězství získal obraz akademického malíře Rumena Sazdova s názvem Zbožňování.  „Rád bych hrál Czech Pro-Am Teaching Tour i příští rok, je to bezvadná série, ale uvidím, jak to bude se starty na Pro Golf Tour,“ naznačil Nič, že možná uvolní místo konkurenci.

Petr Nič triumfoval letos podruhé za sebou také v kategorii dvojic s amatérem Michalem Zrzavým (44+31 bodů).

Samostatně z amatérů byl na Černém Mostě nejlepší Jakub Musil, který získal 41 stablefordových bodů a vylepšil handicap na 12,2. Nejnižší individuální amatérský výsledek na rány zaznamenala Markéta Šubrtová se 71 ranami (-1). V profesionální kategorii Apprentice vyhrál Jan Zatloukal (75), který tak splnil playing ability.

Profesionální Nearest to pin zahrál Květoslav Strachota (145 cm), mezi amatéry byl nejpřesnější Pavel Bakovský (383 cm). Nepanovaly přitom jednoduché podmínky, start turnaje musel být kvůli silnému dešti odložen o hodinu a soutěž byla odpoledne přerušena rovněž kvůli průtrži mračen, po níž se však hráči mohli vrátit na jamky a svá kola dokončit.

Turnaje na Černém Mostě se zúčastnilo 85 hráčů, celkem se letos objevilo v sérii 238 účastníků.

Závěr finálového dne zpestřilo losování cen, z nichž tu největší – luxusní hodinky Ingersol – získal profesionál Tomáš Komínek, na Černém Mostě jinak čtvrtý ve své kategorii. Účastníci přispěli do charitativní sbírky na pomoc vážně nemocné Viktorii Mužíkové. A již nyní se spřádají plány na sedmý ročník série.

Odkazy:     Golf Resort Černý most     Hřiště na satelitní mapě    Stránky Czech Pro-Am

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

19.09.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LET – Andalucia Costa del Sol Open de Espaňa Femenino, Marbella, Španělsko (21. – 24.9.2017)

Neděle -poslední kolo
Spilková se španělským mistrovstvím rozloučila s plnou parádou. Hrála 67 ran, pět pod par. V posledním kole začala opatrně, až do sedmé jamky hrála jenom pary. První birdie přišlo na osmé jamce a první devítku zahrála jednu ránu pod par. V druhé devítce nasázela Spilkové berdíků hned pět, s jediným bogey. Celkem šest birdie a jedno bogey, skvostný výkon, škoda jen, že až na závěr.
Posunula se o několik desítek pozic dopředu, na konečné 30.místo, za které získala prémii 2.880 eur.
Titul obhájila domácí hráčka Azahara Muňoz (-19). Zvítězila o dva údery před dvojicí Carlota Ciganda a Anne Lee Pace (-17).

Další umístění: 4. Hall (-16), 6. Maclaren (-10), 7. Pettersen (-8), 12. Sobron, Prettswell, Cowan (-7), 17. Hall, Parker (-6), 24. Booth (-4), 44. Itturios (E).

Po španělském mistrovtsví je Klára Spilková na 11. místě žebříčku LET.
Příštím turnajem LET je Lacoste Ladies Open de France 5. – 8. října.

Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo hrála Spilková nahoru dolu, birdie střídala bogey. Nakonec birdie byly čtyři a bogey bylo pět. Donesla celkem 73 úderů, jeden nad par. S celkovým skore +2 je na 63. místě.

Na prvním místě s usadily Španělky Carlota Ciganda a obhájkyně Azahara Muňoz, obě se skore -16. Angličanka Georgia Hall ustoupila na 3. pozici (-13).

Další pozice:  4. Pace (-12), 8. Maclaren (-9), 9. Cowan (-8), 12. Prettswell (-7), 16. Pettersen (-5), 20. Derrey (-4), 25. Parker, Skarpnord, Hall, Ricordeau (-3), 34. Booth, Itturios, (-2), 47. Boineau, Sobron (E), 27. Dimmock (+1).

Do posledního kola vyrazí Spilková v neděli v 08:36 ve flightu s Norkou Tonje Daffinrud a Finkou Sannou Nuutinen.

Pátek – 2. kolo
Notnou chvíli napětí si po druhém kole užila česká hráčka Klára Spilková. V druhém kole se zhoršila o pět ran, hrála 75 úderů a vytvořila si celkové skore dvou kol +1.
Ve chvíli dohrání byla hranice cutu na hodnotě Even par a hrozilo, že pojede bez úspěchu domů. Jak však docházely další hráčky s horšími výsledky, vyšel cut vstříc Spilkové na +1 a česká hráčka tak na 59. místě postoupila do víkendových kol.

Do čela se postavila Angličanka Georgia Hall (-12). O druhé místo se dělí Španělky Azahara Muňoz a Carlota Ciganda.

Další umístění: 6. Maclaren (-7), 10. Pettersen, Cowley, Hall, Cowan (-5), 31. Parker, Booth (-2), 59. Boineau, Dimmock (+1).
Cutem neprošly: Schaeffer, Lindner, Hedberg, Blomqvist, Caudal, Prat, Goddard.

Do 3. kola vyjde Spilková v sobotu v 8:40 ve flightu se Švédkou Lindou Wesberg a Francouzkou Ines Escudier.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková zahájila na španělském mistrovství velmi dobře, hrála 70 ran, dvě pod par. Startovala v ranních flightech z desátého odpaliště a začátek byl nesmělý. Po úvodním bogey přišly dva pary. Pak ale přišla chuť, následovaly tři berdíci na čtvrté, páté a sedmé jamce a na chvíli byla česká hráčka dokonce v čele leaderboardu. Na deváté jamce vyrobila dalšího berdíka a první devítku dokončila tři rány pod par. Opět na chvíli zářila na prvním místě se spoluhráčkou z fightu Carlotou Cigandou.
V druhé devítce hrála dvě bogey a jedno birdie. Výsledek je skvělý, pět birdie a tři bogey. Se skore -2 je na 25. pozici.
Cut který bude po druhém kole je aktuálně na hodnotě +1.

Vede trojice hráček se skore -7, kterou tvoří domácí hráčka Natalia Escuriola Jimenez, Angličanka Georgia Hall a Italka Diana Luna.

Další pozice: 4. Ciganda, Pettersen (-6), 9. Hall, Derrey (-4), 12. Cowan, MacLaren, Muňoz, Skarpnord (-3), 39. Itturios, Sobron, Booth (-1), 52. Lindner, Boineau, Alonso (E), 90. Blomqvist, Schaeffer-Calmels (+3), 103. Prat (+4).Do druhého kola vstoupí Spilková v pátek ve 13 hodin z jedničky odpaliště. Ve flightu s ní půjdou Španělka Carlota Ciganda a  Holanďanka Anne Van Dam.

Úvod

Pátým turnajem LET a osmým turnajem sezóny pokračuje česká profesionálka Klára Spilková v sedmém ročníku své profesionální kariéry. Šestým zastavením letos hodně ořezané Ladies European Tour je ženské mistrovství Španělska.
Koná se v Marbelle, nádherném místě na jihu Španělska.

Sice už bez hvězd LPGA jako v předchozím turnaji, ale i tak je obsazení turnaje velmi kvalitní. Hrají Pettersen, Parker, Ciganda, Pace, Boineau,  Itturios, Alonso, Prat, Hedberg a další skvělé hráčky LET.
Spilková do turnaje vstoupí z 10. místa žebříčku. Loni zde prošla cutem a skončila na pěkném 35. místě (+6).

Hraje se na jižním hřišti Real Clubu de Golf Guadalmnina s civilním parem 72 a délkou 5.820 metrů ze žlutých odpališť.

Dotace turnaje 300.000 Eur. Loni zvítězila domácí hráčka Azahara Muňoz (-10).

 

Odkazy:   Real CG Guadalmina     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

18.09.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

NicPetr129

Petr Nič

PGA Slovenska – Slovak Championship Open, Senica, Slovensko (18. – 19.9.2017)

Úterý – 2. kolo
Petr Nič (-10) suverénně zvítězil na mistrovsví slovenské PGA na hřišti Penati v  Senici. Až o pět ran vzadu je druhý v pořadí další Čech Aleš Kořínek (-5). Třetí místo získal Maďar Tamás Lugosi (-4).
Do Top 10 se vešli Ondřej Lieser a Daniel Suchan na 7. místě (+1). Tomáš Holoubek obsadil 12. místo (+4). Adam Studený a Martin Příhoda obsadili 13. pozici (+5).

Nejlépe umístěným domácím hráčem je Juraj Zvarík. Spolu se Slovincem Ajsterem obsadil 4. místo. Mistryní slovenské PGA se stala nejlépe umístěná hráčka Natália Hečková na 23. místě (+10).

Konečné výsledky

 

Pondělí – 1. kolo
Dvoukolové mistrovství Slovenské PGA zahájil zostra český profesionál Petr Nič. V prvním kole díky čistým sedmi birdie dosáhl výsledku 65 ran (-7) a vytvořil nový rekord hřiště Penati Heritage.
Vede o dvě rány před domácím Jurajem Zvaríkem (-5) a o čtyři Slovincem Sebastianem Ajsterem (-3).
V top 10 jsou ještě Aleš Kořínek, Daniel Suchan a Martin Svěntek (všichni -1). Ondřej Lieser dělí 12. místo (+2).

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

12.09.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA & LET – Evian Championship, Evian les Bains, Francie (14.- 17.9.2017)

Sobota – 2. kolo
Spilková začínala druhý hrací den na 10. odpališti. Začátek nebyl dobrý a předznamenal celý výsledek. Tři bogey na jamkách 10 až 12 vyhnal její celkové skore na pět nad par. Třináctka přinesla první birdie a následovalo sedm parů. Po první devítce +2 byla Spilková celkově čtyři rány nad parem, jeden úder od hranice cutu a ještě byla ve hře.
Naděje ztroskotaly na 12. jamce (jamka č. 3). Tady Spilková zahrála double bogey a vzdálila se cutu na tři údery. Dvě bogey a dvě birdie na posledních  pěti jamkách  potvrdily výsledek 75 ran, celkových +6 a 88. místo. Spilková po dvou úspěšných majorech v USA a Anglii tady ve Francii neprošla cutem.

Pátek – 1. kolo
Komentář ke svému prvnímu kolu (čtvrteční kolo bylo zrušeno) podala sama Spilková:
“První kolo  Evian Championship jsem zahrála 73 ran, +2. První devítku jsem chytala tempo švihu a bohužel jsem zahrála na prvních osmi jamkách 3 bogey. Na osmé jamce jsem minula metrový putt do paru. Až po desáté jamce jsem se uvolnila a cítila jsem se znovu dobře a celým tělem ve hře. Možná ze mě spadla i počáteční nervozita. Poté jsem přidala na jamkách 14,15, pěkné dvě birdie. Na 17. jamce přišlo ještě poslední zaváhání v podobě bogey. Do zítřejšího kola se cítím dobře a hlavně mám radost, že po dlouhé turnajové pauze mohu znova hrát a dělat to co mám nejraději.”

Česká hráčka má skore +2, které je také předpokládanou hranicí cutu pro sobotní kolo. Spilková je na v této konkurenci velmi dobrém 66. místě.  Pozici sdílí s Caroline Masson a Natalie Gulbis. V sobotu startuje z desítky odpaliště ve 13:53.

V čele je Korejka Sung Hung Park s výsledkem -8. Na druhém místě je Thajka Moriya Jutanugarn. O třetí pozici (-5) se dělí Australanka Katherine Kirk a Švédka Anna Nordqvist.

O ránu zpět je na 5. místě Jessica Korda s pěti birdie a jedním bogey (-4). Její sestře Nelly se první kolo nepovedlo. Jedno triple bogey, jedno double bogey, dvě bogey a dvě birdie ji zařadily na 96. místo pořadí (+5). O zítřejší cut bude muset tvrdě bojovat.

Další pozice: 8. Ko, A. Miyazato, (-3), 16. Kerr, Stanford, Inkster, Davies, Larsen, Shanshan Feng, Pettersen (-2), 30. Thompson, Chun, Reid (-1), 40. Piller, (E), 53. Ciganda, Parker (+1), 66. Masson, Gulbis (+2), 86. Ryu, Hull (+4), 96. Phatlum, Tseng (+5), 107. A.Jutanugarn, Boineau, Pace (+6), 113. Allen, Matthew (+7).

Skorkarta 1. kola Kláry Spilkové

ScorecardEvian17_1k

Leaderboard