Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA Drive On Championship je turnaj v kalendáři LPGA místo zrušené asijské série. Je druhým turnajem stejného názvu v tomto roce. Ten první na přelomu července a srpna vyhrála Danielle Kang. Spilková vstupuje do turnaje z 92. místa Money Listu.
Hřiště Great Waters Course má par 72 a délku 6.265 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z 10. odpaliště. Na první devítce vytvořila většinu výsledku, když zahrála dvě birdie, tři bogey a  jedno double bogey, tři nad. V druhé devítce hrála osm parů, z toho sedm v řadě a jedno bogey. Celkem 74 ran, které jí posadily na 73. místo (+4).
Klára Spilková bude po jedenácté v sezóně hrát turnaj LPGA. Dějištěm majoru KPMG Womens PGA Championship je hřiště Aronimink GC s parem 72 a délkou 6.245 metrů v Newton Square poblíž Filadelfie, největšího města státu Pensylvánie.
Dotace odměn je 4,3 milionu dolarů. Loni v Hazeltine zvítězila Australanka Hannah Green (-9).Spilková loni z turnaje po prvním kole pro zranění odstoupila.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 Úvod

Česká profesionálka Klára Spilková bude hrát po desáté v sezóně LPGA.
Turnaj ShopRite Classic je skvěle obsazen. Hraje téměř celá světová špička: Kang, Henderson, Green, Inbee Park, sestry Korda, Minjee Lee a další přední hráčky žebříčků a vítězky turnajů.

Hřiště Seaview Bay Course má par 71 a délku 5.685 metrů.
Hraje a bez diváků. Dotace odměn je 2 miliony dolarů. Loni zvítězila Lexi Thompson.

Spilková vstoupí do turnaje z 80. místa finančního žebříčku. Loni na Shoprite Classic neprošla cutem.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

PRO
Pořadí
Jméno
Klub
Reg. č.
HCP
Kolo 1
Skóre
HCP po
1 JANDA Jakub GCPRH 0090615 PRO 70 / 37 70 PRO
2 NIČ Petr GKCEE 0463258 PRO 70 / 37 70 PRO
3 VELENSKÝ Vladimír GCPRH 0090752 PRO 73 / 34 73 PRO
4 JUHANIAK Jan GCPRH 0090488 PRO 73 / 34 73 PRO
5 JUHANIAK Filip GCPRH 0090240 PRO 75 / 32 75 PRO
6 BAYER Jan gcp PRO 75 / 32 75 PRO
7 BOUČKOVÁ MAŠÍNOVÁ Zuzana GCPRH 0090130 PRO 76 / 33 76 PRO
8 MOUČKA Jiří GCPRH 0090040 PRO 83 / 24 83 PRO

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

„Zatím jsem se nedostala k tréninku, obě cvičná kola byla zrušena. Venku je hodně kouře, nedá se tam být a vůbec dýchat,“ vzkazuje z dějiště  česká Klára Spilková. Byly zrušeny také Pro-Am a čtvrteční 1. kolo. V plánu je hrát od pátku do neděle. „Od čtvrtka slibuje předpověď lepší počasí. Měl by se otočit vítr a snad by také mělo pršet,“ sděluje Spilková.

Hraje se na hřišti Columbia Edgewater s parem 72 a délkou 5.923 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Druhý major kalendáře LPGA se odehraje v kalifornském Rancho Mirage za účasti nejlepších světových hráček s české profesionálky Kláry Spilkové. ANA Inspiration se měl původně hrát na jaře, kvůli epidemii byl přeložen a září. Na startu budou Danielle Kang, Inbe Park, Austin Ernst, Minjee Lee, Nasa Hataoka, obě sestry Korda, Celine Boutier, Stacy Levis.

Hřiště Mission Hills, Dinah Shore Tournament Course má par 72 a délku 6.184  metrů.
Vzhledem k předpokládaným vysokým teplotám kolem 50° mohou kedíci doprovázet hráčky na kárkách.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Spilková podala skvěle vyrovnaný výkon. Tři kola zahrála v rozpětí jediného úderu 70,70,69 (-7) a obsadila konečné 13. místo. Získala odměnu 3.700 Eur.
O dva údery zpět se objevila amatérka Sára Kousková. Dnes zopakovala včerejší nejlepší české skore Frýdlové, zahrála také 67 ran, nejnižší výsledek kola. Z 69. pozice vyskočila na konečné 20. místo (-5) a je nejlepší amatérkou turnaje.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio
LPGA & LET – AIG Womens Open, Troon, Skotsko (20. – 23.8.2020, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Drsné hřiště a drsné počasí s deštěm, větrem a zimou jsou náročnou zkouškou odolnosti všech hráček. Obalené do teplých kalhot a bund bojují s nepřízní počasí a prostředí.
Spilkové se nic nedařilo, až do 16. jamky hrála pouze bogey a bylo jich celkem osm. Teprve na sedmnáctce přišlo první a poslední birdie. Česká hráčka zakončila druhý hrací den výsledkem 78 ran, sedm nad par. S celkovým skore +11 skončila na 91. místě. Mohla čekat, jestli se s docházejícími hráčkami cut pohne v její prospěch. Pohnul, ale jen o jediný úder na hodnotu +9. Česká hráčka tak neprošla o dva údery.

Úvod
Klára Spilková se účastní druhého společného turnaje LPGA a LET na ostrovech. AIG Womens Open (slovo British letos v názvu není) je kategorie major. Hrát může 144 hráček, kvalifikovaných podle dvacítky kritérií. Turnaj má nejlepší možné obsazení. Na startu budou  Kang, Inbee Park, Lewis, Boutier, Minjee Lee, Ciganda, Nelly Korda, Thompson, Lydia Ko, Henderson a další přední světové a evropské hráčky.

Dějiště majoru je přímořský links Royal Troon GC s parem 71 a délkou 6.080 metrů.
Dotace odměn je 4,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Japonka Hinako Shibuno.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

CPATT – Czech Pro-Am Teaching Tour Mstětice (17.8.2020) 

Náhradou za dubnový, koronavirem zrušený termín se Ve Mstěticích u Prahy konal náhradní turnaj série učících profesionálů  Czech Pro-Am Teaching Tour.
Účastnilo se  85 hráčů, 27 profesionálů, 14 Apprentice a 44 amatérů.
V kategorii profesionálů hrály legendy českého golfu Pavel Nič senior, Jan Juhaniak, Petr Štrougal, Jiří Němeček, Petr Nič, Petr Skopový a další protagonisté dějin porevolučního českého golfu. Pavel Nič zahrál číslo rovnající se jeho věku, 72 ran.

Jednokolový turnaj skončil tříčlennou rozehrávkou. Hned na první jamce zvítězil v Česku působící Tunisan Jamel Sahli, Jiří Němeček a  Mike Newell obsadili dělené druhé místo (všichni -3).

Top 10 profesionálů

Další pozice:  13. Petr Nič (+4), 16. Jan Juhaniak, Vít Šimek (+5), 20. Karel Příhoda (+7), 26. Jiří Moučka (+16).

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

LPGA & LET – Aberdeen Standard Investment Ladies Scottish Open, North Berwick, Skotsko
(13. – 16.8.2020, -1 hodina)

Úvod

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilkové se vstup do Marathon LPGA Classic nevydařil. Prvních jedenáct jamek byla vinou čtyř bogey čtyři údery nad parem. První birdie přišlo až na třináctce, ale vyrovnala ho pátým bogey na sedmnáctce. Celkem 75 ran (+4) a 137 místo, čtyři údery za aktuální hranicí cutu.

Do druhého turnaje po přerušení vstoupí vstoupí Klára Spilková v ohijské Sylvanii. Hraje se zde čtyřkolový Marathon LPGA Classic.

Vítězka minulého turnaje Danielle Kang, sestry Korda, Lexi Thompson, Boutier,Lydia Ko. Nápadná je minimální přítomnost asijských šampionek, které doma zřejmě drží anticovidová  opatření.

Hraje se na hřišti Highland Meadows GC s parem 71 a délkou 5.994 metrů.
Dotace odměn je 1,7 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Sei Young Kim (-22).

Spilková vstoupí do turnaje z 29. místa aktuálního finančního žebříčku.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Třetí turnaj sezony Czech Pro-Am Teaching Tour v Kácově měl podruhé za sebou stejného vítěze.

Po triumfu na červnovém mistrovství v Berouně i tentokrát vyhrál Petr Nič. S 68 (-4) byl o čtyři rány lepší než Květoslav Strachota. Jen tito dva hráči se vešli do paru skvěle vypadajícího hřiště, zkombinovaného z devítek River a Meadows. Třetí místo se 73 ranami obsadil mezi učiteli Marek Toman a o to čtvrté se dělili senioři Petr Štrougal a Jan Juhaniak (oba 74).

Nič dodržel tradiční kácovský ceremoniál a skočil na oslavu do jezírka u klubovny, stejně jako vítěz kategorie Apprentice, kterým byl Jan Hejna. Ten měl 77 ran, stejně jako druhá v pořadí Michaela Valášková. Nakonec o vítězi rozhodlo v počítání výsledků birdie na poslední jamce.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Úterý – 2. kolo

Skvělý finiš druhého kola přinesl Petru Ničovi vítězství o jednu ránu na dvoudenním mistrovství Czech PRO-AM Teaching Tour v Berouně, zaštítěném generálním partnerem Kirvi, vodou Vikingů z Faerských ostrovů.

Učící profesionál ze sousedního Albatrossu zahrál po pondělních 71 ranách druhý den ještě o dvě lépe a jeho 69 úderů dalo dohromady celkových 140, tedy 4 pod par. Druhý skončil Rudolf Nechanický junior (72-69) a třetí o další dvě rány zpět Jiří Němeček (71-72).

Nič druhý den nejprve zachránil klíčový par na 14. jamce z bunkeru a pak vystřihl smršť tří birdie za sebou, díky nimž mu nevadilo ani bogey na poslední jamce. „Hrál jsem naplno, protože jsem nevěděl, jak na to jsem v porovnání s ostatními. Jsem rád, že jsem si splnil jeden z cílů sezony,“ řekl vítězný Nič, jehož atakoval druhý Nechanický v každém kole jedním eaglem.

Čtvrté místo obsadil Ondřej Lébl, který vedl po prvním kole se 70 ranami, po nichž ale následovalo 74. Lébl ovšem vyhrál týmovou soutěž spolu s nejlepším individuálním amatérem, kterým byl Petr Neústupný. Ten za dva dny nasbíral 81 bodů a výrazně přispěl do celkového součtu 157 s Léblem.

Konečné Top 10 profesionálů

Konečné výsledky

Pondělí – 1. kolo
První hrací den v kategorii PRO dopadl nejlépe pro Ondřeje Lébla (-2). Šest birdie, dvě bogey a jedno double bogey přinesly výsledek 70 ran, dvě pod par.  O ránu zpět jsou na děleném druhé místě Petr Nič a Jiří Němeček se skore 71 ran (-1).

 

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Czech Pro-Am Teaching Tour: Start na Albatrossu i s play-off

 

Rekordní počet 102 hráčů se postavil na start úvodního turnaje IX. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour na Albatrossu.

Turnaj se hrál pod patronací nového hlavního partnera, vikingské vody Kirvi z Faerských ostrovů. A vody proudilo dost také směrem z nebes. Navzdory silnému dešti a větru na začátku turnajového dne se však podařilo dovést úvodní klání do zdárného konce.

Navíc prodlouženého, protože o vítězi mezi profesionály rozhodovalo play off, dosud nejdelší, a sice na tři jamky. Utkali se v něm po výsledku 72 ran (par) učitelé z pražských Hodkoviček, Rudolf Nechanický jr. a Petr Skopový. Rozstřel v chladu přinesl velké drama.

Třetí mezi profesionály byl s odstupem dvou ran Petr Nič.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA – ISPS Handa Vic Open, Barwon Heads, Victoria, Austrálie
(6. – 9.2.2019, +10 hodin)

Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Po dvou skvostných kolech šest a jeden úder pod par, porazil Spilkovou brutální vítr na Beach Course, kde startovala z 10. odpaliště. Ve třetím kole  ohýbal vlajky a měnil dráhu míčů. Spilkovou podmínky zaskočily. V první devítce hrála na prvních pěti jamkách čtyři bogey, v druhé devítce další tři bogey a jediné birdie, celkem 78 ran, šest nad par.
Sice hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček, mezi 35 hráček druhého cutu se už však nevešla.

Spilková se nyní přesune o 700 kilometrů na severozápad do Adelaide, kde se příští týden účastní ženského Mistrovství Austrálie  – ISPS Handa Women’s Australian Open.

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo začínala Spilková na desátém odpališti obtíženějšího Beach Course. První devítku se dvěma birdie a jedním bogey hrála jednu pod par, druhou s jedním birdie a jedním bogey v paru. Celkem 71 ran, ránu pod parem. Ustoupila na 20. místo (-7).
Česká hráčka hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček do sobotního kola. Po něm bude proveden další cut pro 35 nejlepších pro nedělní finále.

Čtvrtek – 1.kolo
08:25 – Spilková zahájila svoji účast na ISPS Handa v australském Barwon Heads senzačně.
Po šesti jamkách v paru začala na hřišti Creek Course sázet jenom berdíky a do 16. jamky  byla šest ran pod parem. Poslední dvě jamky dohrála poklidně v paru. S výsledkem 67 ran je aktuálně v Top 10 na 5. místě probíhajícího kola.

Úvod
Po úspěšném začátku sezóny na Floridě s umístěním v Top 10, odehraje Klára Spilková druhý turnaj sezóny v Austrálii.
Světová špička tuto akci vynechává. Z aktuální první desítky hrají pouze domácí hráčka Minjee Lee a Korejka Jeong Eun Lee6. Dále budou na startu Inbee Park, Nomura, Tavatanakit, S.Lewis, Lin.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

LPGA – Gainbridge LPGA at Boca Rio, Boca Raton, Florida, USA
(23. – 26.1.2020, -6 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Česká profesionální golfistka Klára Spilková vstoupila do světové elity. V turnaji LPGA na Floridě, za účasti nejlepších hráček světa se umístila v Top 10, na 8. místě (-9). Pozici sdílí s Jessicou Korda a Japonkou Yui Kawamoto.

Je první českou hráčkou, která se na turnaji LPGA probojovala do Top 10. Získala odměnu 45.563 dolarů (1,04 milionu korun), druhou nejvyšší v kariéře po vítězství na LET v Maroku 2017. Na finančním žebříčku LPGA se postavila na 17. místo.

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková pokračuje v impozantním výkonu. Ve třetím kole zopakovala pět birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par.
Zařadila se na skvělé 8. místo, které dělí s Jessicou Korda a Brooke Henderson.

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková odehrála fantastické druhé kolo. V první devítce dvě birdie, v druhé devítce tři birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par. Zaujala 13. místo, které dělí s Nelly Korda a Brooke Henderson (-4). Spilková dnes potřetí vyrovnala svůj zatím nejlepší výsledek na LPGA.

Čtvrtek – 1. kolo
Úvodní kolo bylo pro prudký déšť přerušeno a pro tmu nedohráno. Dvanáct hráček dohrává v pátek ráno.

Spilková kolo dohrála. Do prvního turnaje své desáté profesionální sezóny vstoupila bezpečně. Začínala na desátém odpališti. V první devítce hrála jedno birdie, v druhé devítce jedno bogey a skončila s výsledkem 72 ran, v paru. V přerušeném kole je na 27. místě (E).

 

První turnaj Kláry Spilkové na LPGA 2020, je premiérový Gainbridge LPGA at Boca Rio v Boca Raton na Floridě. Začíná ve čtvrtek.

Hraje se 72 jamek, čtyři kola a startuje 108 hráček.

Obsazení je v plné síle. Na startu budou Hataoka, Henderson, Inbee Park, Ciganda, Thompson, obě sestry Korda, obě sestry Jutanugarn, D.Kang, Reid, Pressel a čerstvá vítězka z Orlanda Gaby Lopez.

Hřiště Boca Rio GC má par 72 a délku 6.127 metrů.

Prize Money  turnaje je 2 miliony dolarů.