Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Czech Pro-Am Teaching Tour: Start na Albatrossu i s play-off

 

Rekordní počet 102 hráčů se postavil na start úvodního turnaje IX. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour na Albatrossu.

Turnaj se hrál pod patronací nového hlavního partnera, vikingské vody Kirvi z Faerských ostrovů. A vody proudilo dost také směrem z nebes. Navzdory silnému dešti a větru na začátku turnajového dne se však podařilo dovést úvodní klání do zdárného konce.

Navíc prodlouženého, protože o vítězi mezi profesionály rozhodovalo play off, dosud nejdelší, a sice na tři jamky. Utkali se v něm po výsledku 72 ran (par) učitelé z pražských Hodkoviček, Rudolf Nechanický jr. a Petr Skopový. Rozstřel v chladu přinesl velké drama.

Třetí mezi profesionály byl s odstupem dvou ran Petr Nič.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA – ISPS Handa Vic Open, Barwon Heads, Victoria, Austrálie
(6. – 9.2.2019, +10 hodin)

Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Po dvou skvostných kolech šest a jeden úder pod par, porazil Spilkovou brutální vítr na Beach Course, kde startovala z 10. odpaliště. Ve třetím kole  ohýbal vlajky a měnil dráhu míčů. Spilkovou podmínky zaskočily. V první devítce hrála na prvních pěti jamkách čtyři bogey, v druhé devítce další tři bogey a jediné birdie, celkem 78 ran, šest nad par.
Sice hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček, mezi 35 hráček druhého cutu se už však nevešla.

Spilková se nyní přesune o 700 kilometrů na severozápad do Adelaide, kde se příští týden účastní ženského Mistrovství Austrálie  – ISPS Handa Women’s Australian Open.

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo začínala Spilková na desátém odpališti obtíženějšího Beach Course. První devítku se dvěma birdie a jedním bogey hrála jednu pod par, druhou s jedním birdie a jedním bogey v paru. Celkem 71 ran, ránu pod parem. Ustoupila na 20. místo (-7).
Česká hráčka hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček do sobotního kola. Po něm bude proveden další cut pro 35 nejlepších pro nedělní finále.

Čtvrtek – 1.kolo
08:25 – Spilková zahájila svoji účast na ISPS Handa v australském Barwon Heads senzačně.
Po šesti jamkách v paru začala na hřišti Creek Course sázet jenom berdíky a do 16. jamky  byla šest ran pod parem. Poslední dvě jamky dohrála poklidně v paru. S výsledkem 67 ran je aktuálně v Top 10 na 5. místě probíhajícího kola.

Úvod
Po úspěšném začátku sezóny na Floridě s umístěním v Top 10, odehraje Klára Spilková druhý turnaj sezóny v Austrálii.
Světová špička tuto akci vynechává. Z aktuální první desítky hrají pouze domácí hráčka Minjee Lee a Korejka Jeong Eun Lee6. Dále budou na startu Inbee Park, Nomura, Tavatanakit, S.Lewis, Lin.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

LPGA – Gainbridge LPGA at Boca Rio, Boca Raton, Florida, USA
(23. – 26.1.2020, -6 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Česká profesionální golfistka Klára Spilková vstoupila do světové elity. V turnaji LPGA na Floridě, za účasti nejlepších hráček světa se umístila v Top 10, na 8. místě (-9). Pozici sdílí s Jessicou Korda a Japonkou Yui Kawamoto.

Je první českou hráčkou, která se na turnaji LPGA probojovala do Top 10. Získala odměnu 45.563 dolarů (1,04 milionu korun), druhou nejvyšší v kariéře po vítězství na LET v Maroku 2017. Na finančním žebříčku LPGA se postavila na 17. místo.

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková pokračuje v impozantním výkonu. Ve třetím kole zopakovala pět birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par.
Zařadila se na skvělé 8. místo, které dělí s Jessicou Korda a Brooke Henderson.

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková odehrála fantastické druhé kolo. V první devítce dvě birdie, v druhé devítce tři birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par. Zaujala 13. místo, které dělí s Nelly Korda a Brooke Henderson (-4). Spilková dnes potřetí vyrovnala svůj zatím nejlepší výsledek na LPGA.

Čtvrtek – 1. kolo
Úvodní kolo bylo pro prudký déšť přerušeno a pro tmu nedohráno. Dvanáct hráček dohrává v pátek ráno.

Spilková kolo dohrála. Do prvního turnaje své desáté profesionální sezóny vstoupila bezpečně. Začínala na desátém odpališti. V první devítce hrála jedno birdie, v druhé devítce jedno bogey a skončila s výsledkem 72 ran, v paru. V přerušeném kole je na 27. místě (E).

 

První turnaj Kláry Spilkové na LPGA 2020, je premiérový Gainbridge LPGA at Boca Rio v Boca Raton na Floridě. Začíná ve čtvrtek.

Hraje se 72 jamek, čtyři kola a startuje 108 hráček.

Obsazení je v plné síle. Na startu budou Hataoka, Henderson, Inbee Park, Ciganda, Thompson, obě sestry Korda, obě sestry Jutanugarn, D.Kang, Reid, Pressel a čerstvá vítězka z Orlanda Gaby Lopez.

Hřiště Boca Rio GC má par 72 a délku 6.127 metrů.

Prize Money  turnaje je 2 miliony dolarů.

 

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

21.10.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA & Symetra Tour – Q-series, Pinehurst, Severní Karolína, USA (23.10 – 2.11.2019, -6 hodin)

Leaderboard

Sobota – finálové kolo
Poslední kolo došla Spilková v paru, se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey, 72 ran.
Skončila na 38. místě (+4), jednu ránu nad aktuální hranicí postupu pro 45 hráček. Uhájila kartu na LPGA 2020.

Pátek – 7. kolo
18:50 – Situace Spilkové se komplikuje. Předposlední den finálové kvalifikace zahrála pět bogey bez birdie, 77 ran, pět nad par. S celkovým skore +4 se odsunula do poslední desítky pořadí probíhajícího kola. Ale ve hře je ještě mnoho hráček, pozice Spilkové se bude měnit.Hranice postupu do LPGA pro 45 nejlepších se mezitím posunula na aktuální hodnotu +5.

Čtvrtek – 6. kolo
Spilková dohrála šesté kolo se zatím nejslabším výsledkem 75 ran, tři nad par. Může za to první double bogey v turnaji, dvě bogey a jediné birdie. Startovala z 10. odpaliště a první devítku s birdie a bogey došla v paru. Skore tři nad par vyrobila v druhé devítce, kde  hrála bogey a double bogey.
S celkový skore -1 se odsunula na 30.místo. Postupové skore do LPGA je aktuálně na hodnotě +3, Spilková má na poslední dvě kola rezervu čtyř úderů.

Středa – 5. kolo
Spilková si vše špatné odbyla hned na začátku. Dvě bogey na první a druhé jamce jí vynesla z Top 10 do druhé desítky. Berdík na páté jamce pozici vylepšil. Po následných deseti parech přišlo druhé birdie na šestnáctce a česká hráčka se vrátila mezi deset nejlepších. Na poslední jamce přišlo bogey, kolo Spilková ukončila s výsledkem za 73 ran, jednu nad par. Ustoupila na 13. místo (-4).

Sobota – 4.kolo
Klára Spilková nepolevuje. Dnes hrála 71 úderů, v paru, se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey. Drží se v Top 10, aktuálně je na 7. místě (-5).

Pátek – 3. kolo
Klára Spilková pokračuje ve skvělém výkonu. Přes ohlášené nachlazení opět zdolala hřiště Pinehurs č. 6 tři rány pod par, s pěti berdíky a dvěma bogey, 68 ran. Postoupila do první desítky na 7. místo (-5).

Čtvrtek – 2. kolo
Výrazně se polepšila Klára Spilková a jde dopředu. Startovala z desítky a druhý hrací den přinesla pět birdie a dvě bogey, 68 ran, tři pod par. Polepšila si o 20 míst, postoupila na 14. pozici (-2).

Středa – 1. kolo

Spilková vycházela do prvního kola po obědě, ve 12:16 místního času, z prvního odpaliště. Nedařilo se. O páté do desáté jamky nastřádala tři bogey. Až na čtrnáctce a patnáctce přišly dvě birdie, které zkorigovaly konečné skore na 72 ran, jednu nad par. Aktuálně je Spilková ve čtvrté desítce pořadí.

Úvod

Klára Spilková a Karolína Vlčková vstupují do dalšího mezníku svých kariér.
Po slabém ročníku 2019 by se Spilkové velmi hodilo získat v Q-Series kartu na další sezónu, jinak bude v příštím roce hrát pouze šest turnajů na lékařskou výjimku. Těch, které pro nemoc neodehrála letos. Pokud by po těchto turnajích měla v součtu s bilancí letošní sezony bodový zisk, kterým by se vešla do letošního konečného pořadí Top 100 na LPGA, pak obhájí členskou kartu. To je ale nejistý výsledek, a hodně daleko.
Úspěch v Q-Series je lepší cestou, jak si kartu udržet a hrát všechny turnaje LPGA 2020. Loni na Q-series Spilková excelovala. Po prvním kole byla druhá, v dalších pěti kolech vedla. Skončila na skvostném 4. místě a stala se hráčkou LPGA.  Vlčková loni do Q-series nepostoupila, pro zranění nedokončila II Stage.

Vlčková by po dvou nevýrazných letech na Symetra Tour mohla v případě úspěchu postoupit na nejvyšší úroveň a vyhnout se horšímu statutu Symetra Tour.

Spilková nastoupí se silným nachlazením. Vynechala cvičná kola. „Byla jsem jen v pondělí chipovat a puttovat. Jsem brutálně nastydlá a místo cvičného kola jedu k doktorovi,“ hlásila Spilková den před startem

Q-Series jsou dva čtyřkolové turnaje za sebou s třídenní přestávkou. První až čtvrté kolo se odehrají do středy 23. do soboty 26. října na hřišti Pinehurst č.6, páté až osmé od středy 30. října do soboty 2. listopadu na hřišti Pinehurst č.9.  Skore z prvního hřiště si hráčky přenesou na druhé. Po 6. kole bude proveden cut pro 80 hráček.
Nejméně 45 hráček si z Pinehurstu odnese kartu na LPGA 2019, ostatní podle umístění některý ze statutů Symetra Tour.

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

03.10.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

PGAC- Portiva Golf Trophy, Grandfinále Moneta Czech PGA Tour, Brno Kaskáda (3. – 6.10.2019)

Konečné výsledky

Sobota – finálové kolo
Prvenství v Portiva Golf Trophy získal Ondřej Lieser (-11). Vyhrál o jeden úder před Stanislavem Matušem (-10) o pět před třetím Američanem Greggem Lavoie (-6).

Další pozice:  6. Tintěra (-4), 7. Nič, Lizánek (E), 10. Kořínek, Pospíšil (+1), 12.am Benák (+2), 15. am Balatka (+3), 19. am Ráža, Zvarík (+4), 26. am Strýček (+7), 34. Siakala (+11), 41. Hinnerová (+15), 52. Švajlen (+21).

Pátek – 2. kolo
V čele Grandfinále zůstal Ondřej Lieser, Hinnerová odpadla. Lieser se o další ránu zlepšil, hrál 67 ran  a vede se skore -9. Hinnerová se zhoršila o devět ran na 77 a ustoupila na 13. místo (+1).
Na druhé místo se posunul Gregg Lavoie (-5).

Další pozice: 6. Lizánek (-3), 8. Nič, Pospíšil (-1), 12. Tintěra (E), 13. Zvarík, am Benák(+1), 17. am Ráža, am Strýček, am Balatka (+2),  24. Kořínek (+4),  28. am Vítů (+5), 33. am Macková (+6), 44. Siakala (+11), 54. Krásová (+17), 65. Urbanová (+28).

Čtvrtek – 1. kolo
Lucie Hinnerová předvedla na domácím hřišti skvělý výkon. Hrála pět birdie a jedno bogey, 68 ran čtyři pod par a postavila se na 1. místo. Vyrovnal se jí pouze Ondřej Lieser, se kterým sdílí vedení (oba -4). Lieser hrál eagle, pět birdie a dvě bogey.
Na třetí pozici přenocuje Slovák Michal Brezovský (-3).

Další pozice: 4. Bareš, Lizánek (-2), 6. Valášek (-1), 10. am Strýček, am Tichý (a) (E), 14. Pospíšil, am Vítů,  (+1), 18. Tintěra (+2), 25. am Ráža, Švajlen, Zvarík, am Macková (+3), 31. Nič (+4), 44. Siakala (+6), 59. Šebrle (+11), 68. Urbanová (+17).

Úvod
Závěrečný turnaj série Moneta Czech PGA Tour se s názvem Portiva Golf Tropy odehraje tradičně na brněnské Kaskádě.
Přihlášeno je 67 hráčů, profesionálů i amatérů. Hrají se tři kola bez cutu ve společné kategorii.
Na startu bude veleúspěšná trojice, která ve středu dohrála v Top 10 Castanea Championship v německém Adendorfu: Ondřej Lieser, coby čerstvý držitel karty na Challenge Tour, Jan Cafourek a Aleš Kořínek.  Dále hrají Stanislav Matuš,

Petr Nič, Lukáš Tintěra, Alan Babický, Michal Pospíšil, Marek Siakala, Lucie Hinnerová, Edita Urbanová a Kateřina Krásová. Ze Slovenska přijeli Švajlen, Valášek, Puchmelter, Brezovský, Zvarík a Friezs.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

02.10.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Volunteers of America Texas Classic, The Colony, Dallas, Texas (3. – 6.10.2019, časový posun -7 hodin)

Leaderboard

Neděle -finálové kolo
Poslední den zahrála Spilková nejslabší výsledek v turnaji. Začínala na desátém odpališti. Po osmi  jamkách první devítky, třech bogey a jednom double bogey  měla skore pět nad par. Výsledek zkorigovala dvěma birdie v druhé devítce. Celkem 74 ran, tři nad par. Umístila se na konečném 58. místě (+3) s odměnou 3.459 dolarů. Ve finančním žebříčku se posunula na 141. místo s celkovým výdělkem 33.456 dolarů.

Sobota – 3. kolo
21:00 – Třetí den hrála Spilková v paru. Začínala z 10. odpaliště a měla dvě opačné devítky. První se třemi bogey, tři nad a druhou, podstatně lepší se třemi birdie, tři pod. Celkem 71 ran, v paru. V probíhajícím kole je v páté desítce pořadí (E).

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková popáté v sezóně prošla cutem do víkendových kol. V druhém kole hrála první devítku v paru se dvěma birdie a dvěma bogey. Skore vytvořila v druhé devítce, kde zahrála dvě birdie. Celkem 69 ran, dvě pod parem. Cutem prošla s rezervou dvou úderů.

Čtvrtek – 1. kolo
První hrací den zapsala Spilková čtyři birdie a šest bogey, 73 ran, dvě nad par. Přenocuje na  87. pozici (+2).
Vede Stephanie Meadows ze Severního Irska (-8). Hrála samé birdie. Od dvojky do šestky jamky jich v první devítce vystřihla pět za sebou, v druhé devítce přidala další tři.

Úvod

Volunteers of America je náboženská nevýdělečná organizace, která poskytuje cenově dostupné bydlení lidem a další pomoc s nízkými příjmy po celých Spojených státech.
Turnaj se hraje posedmé,  první ročník se uskutečnil v roce 2013.

Pro Kláru Spilkovou je to čtrnáctý turnaj první sezóny v LPGA. Aktuálně je na 142. místě žebříčku.

Hrají se 4 kola na hřišti Old American GC s parem 71 a délkou 5.918 metrů.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Finále Czech Pro-Am Teaching Tour na Černém Mostě rozhodovalo ve větrné bouři Mortimer o letošním vítězi celé túry učících profesionálů.

Závěrečný turnaj  v kategorii Pro vyhrál Rudolf Nechanický (+2). V kategorii Apprentice zvítězila Edita Urbanová (+11) a kategorii amatérů ovládl Jiří Král (33 bodů Stabelford).

Absolutním vítězem Czech Pro-Am Teaching Tour 2019 se stal Rudolf Nechanický jr. Započítávají se mu tři vítězství po 9.000 korunách a jedno šesté místo, celkem za 3.833 korun, 30.833 Kč. Druhé místo obsadil Vítek Šimek (27.400), třetí místo získal Lukáš Lizánek (26.750).

Výsledky finále

Šestice kandidátů na titul

Ještě ŠEST profesionálních hráčů má před závěrečným turnajem Czech Pro-Am Teaching Tour 2019 na Černém Mostě (pondělí 30. září) možnost zvítězit v celkovém pořadí sezony podle prize money.

Jsou to, od prvního do šestého místa Order of Merit, vedoucí Vít Šimek a dále v pořadí za ním Vojtěch Dostál, Rudolf Nechanický ml., Petr Nič, Ondřej Špůr a Lukáš Lizánek.

Kolik dosud v sezoně vydělali? Šimek s jedním vítězstvím, jedním druhým a také dvěma třetími místy 27 400 korun, další čtyři letošní vítězové Dostál 22 750, Nechanický 21 833, Nič 20 833 a Špůr 20 583 a nevítězný, ovšem poměrně konzistentní Lizánek 20 500.

Sedmý v pořadí, Jiří Janda jun., s 15 000 korunami už na celkové vítězství pomýšlet nemůže. Za první místo se inkasuje 9 000 korun a ty by Jandovi nestačily, ani kdyby Šimek nebodoval, tedy skončil mimo placenou Top 10.

Samozřejmě, že teoretické šance se tenčí s tím, čím víc hráči ztrácejí na vedoucí pozici. Vítu Šimkovi např. stačí na Černém Mostě i třetí místo dělené mezi tři hráče (4666 korun) k tomu, aby poprvé vyhrál celkové pořadí sezony.

Lídr má tedy osud ve svých rukou. Ostatní musejí doufat jak ve svůj úspěch, tak v určitou konstelaci výsledků u ostatních, především právě u Víta Šimka.

Například průběžně druhý Dostál by mohl skončit na domácím hřišti také druhý, aby se stal šampionem roku 2019, ale to by musel Šimek obsadit horší než šesté místo, navíc dělené dvěma hráči.

Teoretických možností je mnoho a jejich počítáním si můžete krátit naopak prodlužující se podzimní večery. Ten poslední zářijový už bude definitivně jasno.

 

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

24.09.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Indy Women Tech Championship, Indianapolis, Indiana, USA (26. – 29.9.2019, -6 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Spilková se s Indianapolisem rozloučila nejlepším výsledkem čtyř kol. Poslední den hrála čisté čtyři birdie, 68 ran, čtyři pod par. Je to nejlepší výsledek kola jejího dosavadního působení v LPGA. Obsadila konečné 47. místo ( -3).

Sobota – 3. kolo
Česká profesionálka došla třetí kolo s výsledkem 73 ran, se čtyřmi birdie a pět bogey, jednu nad par. Ani třetí den se nedostala pod par a je na 64. místě  (+1).

Pátek – 2. kolo
Spilková prošla cutem do víkendových kol. Páteční druhé kolo začínala na 10. odpališti a první devítku se třemi birdie a třemi bogey zahrála v paru. V druhé devítce to po čtyřech birdie v řadě na 11. až 14. jamce vypadalo na senzační výsledek, ale dvě double bogey za sebou na 16. a 17. jamce za sebou upravily konečné skore na 72 ran, even par.  Spilková je na 57. pozici (E). Je to první úspěšný cut po pěti marných pokusech a celkem čtvrtý cut  z třinácti absolvovaných turnajů letošní sezóny na LPGA.

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková je po prvním hracím dni v sedmé desítce pořadí, na 69. místě (E).  Hrála dvě birdie a dvě bogey, 72 ran, v paru. Nachází se na aktuální hranici cutu (E) pro druhé kolo.

Úvod

Po třínedělní přestávce se Klára Spilková potřinácté účastní turnaje sezóny LPGA 2019. Na posledním Cambia Portland v Oregonu neprošla cutem.
Indy Women Tech je 27. z 33 letošních turnajů kalendáře LPGA.

Hrají sestry Jutanugarn, Thompson, SH Park, Inbee Park, Henderson, Hedwall, Khang, Lydia Ko. Vynechávají setry Korda, Jin Young Ko a Jeoung Lee6.

Hraje se na hřišti Brickyard Crosing GC vedle automobilového okruhu Indianapolis. Hřiště má par 72 a délku 5.900 metrů.

Dotace turnaje je 2 miliony dolarů. Loni zvítězila Sung Hyun Park (-23).

Odkazy:   Brickyard Crosing GC   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

28.09.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LET Access Series – Rügenwalder Mühle Ladies Open 2019, Bad Zwischenahn, Německo (26. – 28.9.2019)

Konečné výsledky

Sobota – finálové kolo
Kateřina Vlašínová má za sebou další skvělý výsledek a umístění v Top 10. Po kolech 72,69,68 (-7) skončila na děleném 6. místě jako nejlepší Češka.
Amatérka Gabriela Roberta Vítů obsadila konečnou 48. pozici (+7), Kateřina Krásová skončila na 50. místě (+9).

Zvítězila Angličanka Laura Murray (-14) před Francouzkou  Marií Fourquier (-12) a Italkou Lucrezií Colombotto Rosso (-11).

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Na obrázku může být: 4 lidé, smějící se lidé, stojící lidé

Rozhodla devatenáctka.

Nikoli obvyklých osmnáct jamek, ale až dodatečná devatenáctá – a ne ta v klubovně – rozhodla o vítězi předposledního letošního turnaje Czech Pro-Am Teaching Tour v Berouně.
V rozstřelu na první dodatečné jamce, čtyřparové jedničce, zvítězil Petr Nič, který měl stejně jako nakonec druhý Radek Wagner skóre 72 ran, tedy par. V play off stačilo Ničovi bogey, které uhrál po chybě před greenem.
„Jsem výkonem docela překvapený. Nehrál jsem špatně, jen se mi nedařilo puttování, ale hlavně, snad poprvé jsem uspěl v dešti, který nemám rád,“ řekl vítěz. „Play off? To bych raději nekomentoval,“ dodal vítěz
https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina?id=585592408

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

28.08.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Cambia Portland Classic, Portlad, Oregon (29.8. – 1.9.2019, -9 hodin)

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Spilková na Cambia Portland Classic neprošla cutem.
Ve dvanáctém turnaji sezóny LPGA česká hráčka neuspěla. V druhém kole hrála jedno birdie a čtyři bogey, 75 ran, tři nad par. S celkovým skore +3 obsadila 122. místo, šest ran za hranicí cutu (-3).

Čtvrtek – 1.kolo
Spilková má za sebou první ostré kolo po dlouhé, několikatýdenní přestávce. Došla ho v paru se dvěma birdie a dvěma bogey, 72 ran. Zařadila se na 89. místo pořadí (E).
Aktuální hranice cutu pro druhé kolo je -1.

Úvod

Po několikatýdenní zdravotní přestávce se Klára Spilková vrací do turnajového kolotoče LPGA. Nastupuje do pětadvacátého turnaje kalendáře LPGA, Cambia Portland Classic v Oregonu, na západním pobřeží USA.
Pro Spilkovou to bude dvanáctý turnaj odehraný v nejvyšší světové sérii, cutem prošla třikrát. Spilková vyjde do turnaje ze 149. místa finančního žebříčku.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

25.08.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Dual LET & LET Acess – Tipsport Czech Ladies Open, Karlštejn (23. – 25.9.2019)

Neděle – finálové kolo
V dramatickém závěru na posledním greenu zvítězila Skotka Carly Booth (-9). Na odpaliště poslední jamky přicházela s náskokem jednoho úderu. Druhou ranou netrefila green a dala příležitost vynutit si rozehrávku Fince Sanně Nuutinen, která druhou ránu položila blízko jamce. Finka však ani ne metrový putt neproměnila a Booth nezaváhala. Poslední putt bezpečně proměnila a zvítězila.

Sobota – 2. kolo
Pohádka o české amatérce na prvním místě nejvyšší evropské soutěže byla krásná, ale skončila. Umíme si představit, jaký to byl tlak na psychiku úřadující dorostenecké mistryně České republiky. Patricie Macková startovala z 10. odpalište. Druhé kolo zahájila velkolepě dvěma berdíky na prvních dvou jamkách. Pak ale následovalo šest parů a bogey na deváté jamce (č.18), zrovna před klubovnou. Dále přišlo bogey na první jamce druhé devítky (č.1), double bogey na jedovaté třinácté jamce (č.4) a už žádné birdie. Macková je po druhém kole na 8. místě (-5).
Odhlédneme-li od fantastického začátku, je umístění české amatérky v Top 10 turnaje Ladies European Tour stále ještě zázrakem.
Cutem profesionálního turnaje prošly čtyři Česky, z toho tři amatérky. Kromě Mackové ještě jediná česká profesionálka Kateřina Vlašínová na 26. místě (-1), dále amatérky Tereza Melecká na 35. místě (E) a Jana Melichová na 54. místě (+2).
Ruku na srdce, čtyři Češky ve finále turnaje Ladies European Tour, to je nad očekávání obrovský úspěch českého golfu.
Promotér Luboš Koželuh je určitě nadmíru spokojený, česká stopa je zde jasná a hluboká.

 

Top 10 druhého kola a pozice českých hráček

TCLO2019_Top10_2k

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

19.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Leaderboard

(GM Pro – Čeněk Lorenc) Klára Spilková musela kvůli zdravotním potížím vzdát po prvním kole turnaj KPMG Women´s PGA Championship v Minnesotě. Čtyřiadvacetiletá profesionálka, členka globálního týmu KPMG, hrála jeden z pěti majorů sezony.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková v uplakaném počasí opět hrála dvě zcela odlišné devítky. Tu první začala slibně, díky třem birdie a jednomu bogey byla na čtvrté jamce už dvě rány pod parem. Na pětce přišlo double bogey, které poopravila berdíkem na osmičce a první devítku ještě dohrála v paru. V druhé devítce však hrála další double bogey a tři bogey, pět ran nad, které vytvořily konečné skore.
S výsledkem +5  je Spilková zařazena na 102. místě. Pozici sdílí se světovou jedničkou Jin Young Ko a Stacy Lewis. Obě hrály na stejných jamkách čistých pět bogey .

Úvod

Womens PGA Championship je třetím majorem sezóny LPGA a po U.S. Womens Open je druhým nejstarším turnajem v historii ženské série. Hraje se od roku 1955.

Česká profesionálka Klára Spilková je od dubna 2016 ambasadorkou značky a členkou globálního týmu KPMG. To jí zajišťuje pozvánku na mistrovství, které bude hrát už počtvrté. Loni neprošla cutem.

Hraje se na hřišti Hazeltine National GC s parem 72 a délkou 6.161 metrů.
Dotace turnaje je 3,85 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Sung Hyun Park (-10).

Do prvního kola vyjde Spilková v 19:16 našeho času ve fligtu s Američankou Emmou Talley a Korejkou Christinou Kim.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

11.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

LPGA – Meijer LPGA Classic fo Simply Give, Grand Rapids, Michigan, USA (13. – 16.9.2019, -6 hodin)

Leaderboard

Sobota – dohrávka 2. kola
Po dohrávce druhého kola se cut nepohnul, zůstal na hodnotě -1. Klára Spilková do dalších kol nepostoupila.

Pátek – 2. kolo
Výměna caddyho okamžité zlepšení nepřineslo. V první devítce jednu pod, v druhé devítce dvě nad, celkem 73 ran, jeden úder nad par. S celkovým skore Even par je Spilková jeden úder za aktuální hranicí cutu. Druhé kolo zůstalo pro tmu nedohráno. Česká hráčka bude čekat, jestli třicítka hráček, které budou dohrávat v sobotu ráno, pohne cutem v její prospěch.

Čtvrtek -1. kolo
Start byl pro prudký déšť a zaplavené hřiště odložen na odpoledne. Kolo zůstalo pro tmu nedohráno, šest hráček ani neodstartovalo. Bude se pokračovat v pátek od půl osmé místního času.

Klára Spilková hrála v úvodním kole dvě zcela odlišné devítky. Začínala na 10. odpališti. Po prvních devíti jamkách, čtyřech birdie a jednom bogey byla nádherné tři údery pod parem. V tu chvíli se zdálo, že nový kedík dělá kouzla. Pak ale přišlo prvních pět jamek druhé devítky, na kterých nasekala čtyři bogey, kouzlo bylo pryč a Spilková jednu nad parem. Pak se naštěstí otřepala, na posledních čtyřech jamkách zahrála další dvě birdie.

Úvod

Česká profesionála Klára Spilková má co dohánět. Z devíti turnajů své první sezóny v LPGA prošla cutem pouze třikrát a ztrácí pozice na žebříčku. Po posledním ShopRite Classic ztratila sedm pozic, nyní je na 119. místě Race To CME Globe Season.

Jedním z opatření pro zlepšení pozice je výměna kedíka. Místo Čecha  Martin Konečného ponese od aktuálního turnaje bag  Kláry Spilkové profesionál Wiliam St. Onge,  který má zkušenosti jak z LPGA, tak z Ladies European Tour.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

05.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Shop Rite Classic, Galloway, New Jersey, USA (7. – 9.6.2019, -6 hodin)

Leaderboard

Sobota – 2. kolo
Druhé kolo se Spilkové nepovedlo. Zhoršila se o devět ran, počtvrté hrála své nejvyšší skore v sezóně 77 ran, na tomto hřišti šest nad par. Důsledkem je, že letos pošesté neprošla cutem.
V první devítce hrála tři bogey a jediné birdie, dvě nad par. V druhé devítce hrála už odevzdaně jedno double bogey a dvě bogey bez birdie, čtyři na par. Ze slibné 31. pozice (-3)  spadla na 92. místo (+3), tři údery od postupové hranice a v turnaji skončila.

Pátek – 1. kolo
Klára Spilková vstoupila do turnaje skvělým způsobem. Startovala z desáté jamky. V první devítce  hrála eagle, birdie a bogey, dvě pod par. V druhé devítce hrála dvě birdie a bogey, jednu pod par. V součtu dosáhla 68 ran a postavila se na 31. místo (-3).

Úvod

Kláru Spilkovou čeká devátý turnaj sezóny, tříkolový Shop Rite Classic. Uskuteční se v městě Galloway na pobřeží Atlantského oceánu, severně od Atlantic City.

Hraje se na hřišti Bay Course  klubu Stockton Seaview s parem 71 o délce 5.682 metrů. Existuje už 105 let od svého založení a nedá hráčkám vydechnout od první rány. Žádná zahřívací jamka na úvod, ale ostrý vstup na členité jedničce. Pětiparová osmnáctka láká ke skórování, ale na závěr je nutná absolutní koncentrace.

Spilková vyjde do turnaje ze 112. pozice žebříčku Race to CM Globe.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

29.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

LET Access Series – Lavaux Ladies Championship, Puidoux, Švýcarsko (29.5 – 3.6.2019)

Leaderboard

Čtvrtek – 2. kolo
Cutem prošly Kateřina Vlašínová a Lucie Hinnerová.
Nepostoupily Kateřina Krásová a amatérka Kristýna Napoleaová.
Vlašínová se v druhém kole zlepšila, hrála tři birdie a jedno bogey, 70 ran, dvě pod par a vystoupila na 13. místo (-1).
Lucie Hinnerová hrála čtyři bogey a jedno birdie a zaujala 29. místo ( +3).

Středa – 1. kolo
Nejlépe z Češek se v Lavaux představila Lucie Hinnerová. Se dvěma birdie a dvěma bogey došla v paru, 72 ran a je na 22. místě (E).
O ránu dál je na 31. místě Kateřina Vlašínová s výsledkem 73 ran, jedna nad par.
Na 54. místě je amatérka Kristýna Napoleaová se skore +3.
Nedařilo se Kateřině Krásové. Double bogey, šest bogey a dvě birdie dalo 78 ran, šest nad par. Je na 80. místě (+6).

Úvod
Šest českých hráček se účastní Lavaux  Championship.  Ve Švýcarsku budou reprezentovat profesionálky Lucie Hinnerová, Kateřina Krásová, Kateřina Vlašínová a amatérky Tereza Melecká, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

22.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Pure Silk Championship, Wiliamsburg, Virginie, USA (23. – 26.5.2018, -6 hodin)

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Turnaj Pure Silk Championship se Kláře Spilkové nevydařil. Přerušila úspěšnou sérii a letos popáté neprošla cutem. Už v prvním kole se jí nedařilo, došla čtyři údery nad par. Druhé kolo hrála ještě o dvě rány hůře, 77 ran se dvěma double bogey, třemi bogey a jediným birdie. Po dohrání byla na 138. místě (+10), deset ran od současné hodnoty cutu (E) a tři pozice od konce tabulky. S tím se cutem projít nedá a česká hráčka na Pure Silk skončila.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilkové se vstup do turnaje nepovedl. Double bogey, čtyři bogey a dvě birdie, 75 ran, čtyři nad par, poslalo českou hráčku na 122. místo (+4). V druhém kole bude muset hodně zabrat, na aktuální hranici cutu (E)  jí chybějí čtyři údery.

Úvod

Osmý turnaj své první sezóny v LPGA absolvuje Klára Spilková ve Virginii, na východě Spojených států. Po vlažném startu sezóny se jí poslední tři turnaje daří. Prochází cutem a v těžké konkurenci se už třikrát vešla mezi padesát nejlepších.
Pole soupeřek je kompletní. Přihlášeny jsou obě Jutanugarn, obě Korda Ciganda, Henderson, Thompson, JY Ko, IG Chun, SY Kim, Nomura, Feng, Hataoka, Hull. Na sponzorskou pozvánku si zahraje Cheyenne Woods.