Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 Golf Australia -ISPA Handa  Australian Golf Open,  Melbourne, Austrálie (1. – 4.12.2022, +10 hodin)
Sára Kousková - foto Tristan Jones
Neděle – finálové kolo
Sára Kousková skončila na prestižním ISPS Handa Australian Open dělená dvaadvacátá. Z turnaje si odváží kromě šeku na 19.380 AUD (304 tis. Kč) také zajímavé body do světového žebříčku, kde si upevní pozici druhé nejlepší české hráčky.
Sobota – 3. kolo
Sára Kousková udržela pozici v první dvacítce. Dnes zopakovala výsledek 72 ran, se dvěma birdie a dvěma bogey, v paru a je na 20. místě výsledovky (+2).
Pátek – 2. kolo
Golfistka Sára Kousková postoupila na Australian Open do finálových bojů. Druhé kolo, které dnes v Melbourne odehrála na hřišti Viktoria Golf Club, zvládla česká dvojka v paru a s celkovým skóre +2 se na závěrečném turnaji své premiérové profesionální sezony dělí o 19. místo.
Čtvrtek – 1. kolo
Česká golfistka Sára Kousková má za sebou úvodní kolo ISPS Handa Australian Open. Na turnaji s dotací 1,7 mil. AUD zahrála na hřišti Kingston Heath 3 birdie a 5 bogey a s výsledkem +2 dělí třicátou pozici. Ve vedení je po prvním kole po výsledku -7 domácí hráčka Grace Kim. Největší favoritka turnaje, čtvrtá hráčka světového žebříčku, Minjee Lee, je s dvěma ranami pod par prozatím na děleném devátém místě.
Úvod
Česká golfistka Sára Kousková vstupuje ve čtvrtek do svého posledního turnaje sezóny. Prestižní ISPS Handa Australian Open, na který obdržela pozvání jako vítězka celoročního žebříčku LETAS, se uskuteční od 1. do 4. prosince v Melbourne a tradičně přilákal velké hvězdy světového golfu.
Kousková po říjnovém ukončení sezóny na LETAS vyplnila turnajovou pauzu tréninkem. „Měla jsem možnost si díky dobrému počasí dobře zatrénovat v Česku s trenérem Pavlem Ničem mladším. Absolvovala jsem i týdenní přípravu v Austinu a tureckém Beleku. Už se ale těším na turnajovou atmosféru,“ usmívá se aktuálně druhá nejlépe umístěná česká golfistka na světovém žebříčku.
První kolo startuje Kousková na hřišti Kingston Heath ve čtvrtek v 8:28 místního času. Turnaj se vysílá ve více než 100 zemích světa, včetně české verze Golf Channelu, který má na programu každý den záznamy v odpoledních hodinách.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour – Andalucia Costa del Sol Open de Espaňa, Benahavis, Španělsko (24. – 27.11.2022)
Neděle – finálové kolo
Spilková hrála v posledním kole opět pod parem, dnes se na rozdíl od předchozích kol se nedařilo v druhé devítce. První devítku absolvovala skvěle s pěti birdie a dvěma bogey, tři pod par. V druhé devítce hrála bez birdie jedno bogey. Kolo uzavřela s výsledkem 71 ran, dvě pod parem. V turnaji obsazeném hvězdami LET jí o dvě rány uteklo TOP 10, obsadila konečné 14. místo (-10).
Sobota – 3. kolo
Spilková má za sebou další úspěšné kolo s výsledkem pod parem. Dnes hrála obdobně jako v úvodním kole první devítku dvě nad par a v druhé korigovala výsledek pěti birdie a jedním bogey na konečných 71 ran, dvě pod par.
S celkovým výsledkem -8 se drží v Top 10, kde dělí 9. místo (-8).
Pátek – 2. kolo
Klára Spilková v druhém kole svůj výkon ještě zlepšila. Tentokrát první devítku v paru, druhou stejně jako včera se čtyřmi birdie čtyři pod, celkem 69 ran. Pokročila na 9. místo první desítky -(6).
Čtvrtek – 1. kolo
Češka Klára Spilková vstoupila do turnaje výkonem 71 ran. V první devítce se nedařilo, hrála po jednom birdie, bogey, double bogey a v polovině kola byla dva údery nad parem. V druhé devítce se pronikavě zlepšila, přinesla čtyři birdie a zkorigovala stav na dva údery pod parem. Dělí 24. místo (-2).
Úvod
Open de Espaňa, třiatřicátý, závěrečný podnik Ladies European Tour se koná na hřišti Alferini Golf Benahavis a bude zde korunována šampionka roku 2022.
Spilková je na žebříčku Race to Costa del Sol na 17. pozici.
Jako třetí a čtvrtá náhradnice jsou na čekačce Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

(10. – 12.11.2022, +2 hodiny)

Pátek – 2. kolo

V individuální soutěži prošly cutem Jana Melichová (E) a Tereza Melecká (+1).
Kristýna Napoleaová zůstala ránu za postupem, Kláře Spilkové na postup přebývaly čtyři údery.

Čtvrtek – 1. kolo

První kolo bylo pro tmu přerušeno,  tři hráčky budou dohrávat v pátek ráno.
České hráčky vstoupily do úvodního kola slabšími výsledky. Na výsledovce je nejvýše postavenou Češkou Jana Melichová na 33. místě. První kolo absolvovala se čtyřmi birdie a třemi bogey, 71 ran, jednu pod par.
Dalšími českými hráčkami v pořadí jsou Tereza Melecká a Kristýna Napoleaové na 64. pozici (+1). Přinesla pět birdie, dvě bogey a dvě double bogey, 73 ran.
Nedařilo se Kláře Spilkové. Hrála dvě birdie, pět bogey a jedno double bogey, 77 ran. Je na 98. místě (+5).

Úvod
Klára Spilková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká se v Saudské Arábii účastní posledního turnaje Aramco Team Series. Pětidílná série měla zastávky v Bangkoku, kde zvítězila Manon de Roey, v Londýně s vítězkou Bronte Law, v Sotogrande, kde dominovala Nelly Korda, v New Yorku s vítězkou Lexi Thompson a poslední se nyní odehraje  v Džiddě.

Aramco Team Series 2022 je týmová soutěž pro 26 týmů. Každý se skládá ze tří profesionálek a jedné amatérky.
Sestavení týmů se koná draftem. Kapitánky jsou nasazeny na základě ženského světového  žebříčku.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Využít příležitost, která se jí nabídla díky vítězství na KPMG Irish Women´s Open, se rozhodla Klára Spilková pro sezonu 2023. „Chci se plně věnovat a soustředit právě na Ladies European Tour,“ sdělila dlouhodobě nejlepší česká profesionálka na začátku listopadu, ještě před posledními dvěma starty sezony.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

zdroj: ČTK autor: Patrik Jeřicha

Sára Kousková je nejlepší golfistkou ročníku druhé nejvyšší evropské soutěže LETAS. Třiadvacetiletá hráčka ovládla Order of Merit této tour jako první Češka v historii, také byla vyhlášena nejlepším nováčkem a je první ve finančním žebříčku. Díky letošním úspěchům má Kousková plnou hrací kartu pro příští sezonu Ladies European Tour.

Kousková přitom absolvovala pouze polovinu z dvaceti letošních turnajů Access Series. Nezúčastnila se tento týden ani závěrečného podniku u Zaragozy, jenž na jejím celkovém vítězství nemohl nic změnit. Následně obdržela na Zbraslavi ocenění za letošní úspěchy od české zástupkyně Ladies European Tour Kláry Kuchařové. „Bylo to ohromně milé a velmi osobní. Trochu mě mrzelo, že jsem nemohla být u pátečního předávání ve Španělsku, ale dnešní zážitek to vše ještě předčil. Byl to jeden z nejdojemnějších momentů v mém životě,“ uvedla v tiskové zprávě Kousková.

Po letošním vstupu mezi profesionálky vyhrála Kousková tři turnaje – v Málaze, Jönköpingu a švýcarském Puidoux, na dalších třech byla na stupních vítězů a pokaždé prošla cutem. „Plán letošních turnajů byl lehce fluidní, ale byli jsme s týmem připraveni na několik variant průběhu sezony. Volba cesty přes LETAS se ukázala být jako ta nejlepší, i když to nebylo zrovna lehké rozhodování. To, že vše dopadlo ziskem karty a výhrou v Order of Merit, ač se to v červnu mohlo zdát spíš jako sen, je ohromná odměna,“ řekla.

Ve světovém žebříčku je Kousková aktuálně na 260. místě, přičemž na konci května při přestupu k profesionálkám byla v osmé stovce. Nyní je českou dvojkou za Klárou Spilkovou a současná pozice by jim oběma zajistila start na olympijském turnaji v Paříži. „Samozřejmě skok na žebříčku je to obrovský. Amatérské turnaje se do světového žebříčku nepočítaly, takže jsem reálně začala sbírat body až od června. A moc mě těší, že se nám daří plnit plán i směrem k olympijským hrám v Paříži. Ty jsou velkým snem a motivací,“ uvedla Kousková.

Dlouholetá česká amatérská jednička ještě letos s golfem nekončí. Byla pozvána na Australian Open a ve hře jsou pozvánky na turnaj Aramco Series v Džiddě a na finále Ladies European Tour ve Španělsku. „Ještě nechci hodnotit celou sezonu, protože jsme se rozhodli si ji trochu prodloužit. Jsem šťastná, že budu moct závěr roku strávit na hřišti a zahrát si s nejlepšími golfistkami světa. Věřím, že se mi povede na turnajích přetavit to, co zatím fungovalo celou sezonu – tedy konzistentní hra z týčka a v poli. Když se k tomu přidá i puttování, tak věřím, že mohu být úspěšná i mezi nimi,“ řekla Kousková.

Ačkoli ještě nemá přesně stanovené cíle pro příští rok, v hrubých obrysech má o působení mezi evropskou elitou jasno. „Určitě bych se chtěla pohybovat v TOP 25 žebříčku LET a prorazit na jednom z majorů,“ uvedla.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 

Významná postava českého golfu, elitní golfový trenér Pavel Nič začal s golfem před padesáti lety jako hráč v pražském Motole. Před třiceti lety začal golf vyučovat jako trenér.

Je úzce spjatý především s ženským golfem. Do dnešních dnů zanechal v českém golfu hlubokou stopu. Vychoval mnoho našich předních hráček a hráčů které  přivedl k jejich sportovním úspěchům.

Nejlepší z nich přivedl do Ladies European Tour. Nejdříve Zuzanu Mašínovou, která hrála LET v letech 2008 a 2009, následně Kláru Spilkovou, která hraje v evropské LET od roku 2011 a v americké LPGA od roku 2018.

Z jeho trenérské dílny vyšla další jména, která figurují na předních místech záznamů Mistrovsví republiky a dobových žebříčků České golfové federace. Jsou to například Gabriela Teissingová, Petra Kvídová, Lucie Šarochová, Lucie Hinnerová, Kateřina Krásová nebo Kristýna Frýdlová.

Jablko nepadá daleko od stromu. Jeho starší syn Pavel sklízí trenérské úspěchy prostřednictvím své svěřenkyně Sáry Kouskové, aktuálně nejvíce viditelné hráčky. Jako třetí v historii českého golfu po Mašínové a Spilkové míří Kousková příští rok do nejvyšší evropské soutěže, Ladies European Tour.

Mladší syn Petr Nič je mnohonásobný Mistr České republiky a mnohonásobný mistr České PGA.

Všichni tři Ničové pracuji v rodinné golfové akademii.
Pavel Nič dnes působí v golfovém centru Čechie

Milý Pavle, děkujeme Ti za dosavadní působení a těšíme se na Tvoje další pracovní úspěchy.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Sobota – finálové kolo
V soutěži jednotlivců zvítězila Lexi Thompson. Udržela náskok z předchozího kola. Výkonem 69 ran potvrdila svojí vedoucí a nakonec vítěznou pozici (-11). Za vítězství získala odměnu 72.987 dolarů.
Klára Spilková obsadila 53. místo (+6), s odměnou 1.781 dolarů.
Pátek – 2. kolo
V individuální soutěži prošlo cutem do sobotního finálového kola 64 hráček, včetně Kláry Spilkové.
Spilková si výrazně polepšila, hrála o devět ran méně než včera a je nyní na 56. pozici (-2).
Soutěž týmů po dvou kolech skončila. Zvítězil tým Švédky Johanny Gustavsson (-24) se Švédkou Jessicou Karlsson, Němkou Karolin Lampert a americkou amatérskou Jennifer Rosenberg.  Každá z profesionálek týmu obdržela odměnu 34.060 dolarů.
Čtvrtek – 1. kolo
Trumpovo hřiště se ukazuje jako velmi obtížné. Pouze pět hráček ze 78 členného pole dostalo pod par,
Klára Spilková hrála 80 ran (+8) se třemi double bogey, pěti bogey a třemi birdie. Postavila se na 66. pozici.
Úvod
Aramco Team Series 2022 je týmová soutěž s celkem 26 týmy. Každý se skládá ze dvou profesionálek a jedné amatérky.
Sestavení týmů se koná draftem. Kapitánky týmů jsou nasazeny na základě ženského světového  žebříčku.
Kapitánky si vyberou v náhodném pořadí první hráčku. Každému týmu je pak náhodně přidělena amatérské hráčka a další profesionálka ze zbývajícího pole. V každém kole se do soutěže týmů započítávají dva nejlepší výsledky.
Pro rok 2022 byl upraven formát. Týmy hrají dvě kola, pro jednotlivce bude po 36 jamkách proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa. Poslední den se bude bojovat o individuální titul.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Epson Tour – Tuscaloosa Toyota Classic, Tuscaloosa, Alabama
(30.9. – 2.10.2021, -6 hodin)
Aktualizace – Klára Spilková do turnaje nenastoupila kvůli nachlazení
Ověnčena čerstvými vavříny z Irish Open nastupuje Klára Spilková do dalšího turnaje své domovské série Epson Tour – Tuscaloosa Toyota Classic.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Golf.cz

LET – KPMG Womens Irish Open, Dromoland Castle, Irsko
(22. -25.9.2022, -1 hodina)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Klára Spilková dosáhla obrovského úspěchu. V tříčlenné rozehrávce zvítezila na KPMG Irish Open.Berdíkem na poslední jamce skončila na skore -14. Ve finále hrála sedm birdie a dvě bogey, 67 ran, pět pod.

Sobota – 3. kolo
Z třetího kola krásně rozehraného turnaje odstoupila z osobních důvodů, s bolestí v srdci Jana Melichová.

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková odehrála další skvělé kolo, 68 ran a postoupila na 2. místo, dělené s Dánkou Sonderby a Španělkou Alonso (všechny -10).

Čtvrtek – 1. kolo
České hráčky skvěle vstoupily do prvního kola. Spilková aktuálně sdílí třetí místo se dvěma hráčkami Dimmock a Caudal (-6). Hrála bez bogey, eagle a čtyři birdie, 66 ran.

Klára Spilková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká se v irském  Dromolandu účastní Irish Open.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LET Access Series – ASGI Lavaux Ladies Open, Puidoux,  Švýcarsko
(14. -16.9.2022)

Leaderboard

Pátek – 3. kolo
(Jakub Mejzlík) Česká golfistka Sára Kousková ovládla turnaj ASGI Lavaux Ladies Open ze série Ladies European Tour Access Series ve Švýcarsku a slaví vítězný hattrick. Po vítězstvích ve Španělsku a na předchozím turnaji ve Švédsku, si připsala kromě 500 bodů do žebříčku Order of Merit, také finanční prémii ve výši 6400 Euro. Co je však ještě důležitější, svým vítězstvím si prakticky na 100% zajistila kartu na příští ročník Ladies European Tour.

„Jsem ohromně šťastná. Vítězství se samozřejmě neomrzí. Tady ve Švýcarsku si všechno sedlo náramně. V podstatě od prvního kola se mi hrálo skvěle,“ svěřila se Kousková krátce po triumfu. „Dnes jsem byla stejně trpělivá, a ač jsem hned na třetí jamce připsala bogey, nic jsme na plánu neměnili. Na hřišti bylo důležité být přesný a hrát strategicky, což se nám dařilo. V tomhle mi na hřišti pomohlo, že jsem u sebe mohla mít svého caddyho Kubu, který ve Švédsku chyběl. Když jsem si ráno oblékala své oblíbené tričko, tak jsem si říkala, že by mi mohlo opět přinést štěstí, stejně jako ve Španělsku a ve Švédsku. A ono se to fakt povedlo.“

Čtvrtek – 2. kolo
Sára Kousková exceluje. V druhém kole hrála šest birdie a jediné bogey, 67 ran, pět pod par a vystoupala na vrchol výsledkové listiny. Vede o dva údery před čtveřicí Noja, Jimenéz, Diez a Moosnam (-5).

Středa – 1. kolo
V první kole byla nejlepší Češkou Sára Kousková. Hrála pět birdie, jedno bogey a jedno double bogey, 70 ran, dvě pod par a zařadila se na 10. místo.Jen o ránu zpět je na 13. pozici Šideri Váňová s výsledkem 71, jednu pod par, se čtyřmi birdie a jedním bogey.Tereza Koželuhová na 32. místě má na kontě 73 ran, jednu nad a Eva Koželuhová je na 63. místě (+4)

Úvod
Čtyři české profesionálky Sára Kousková, Eva Koželuhová, Tereza Koželuhová a Šideri Váňová se ve švýcarském Puidoux účastní tříkolového ASGI Lavaux Ladies Open.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Zdroj: Golf.cz

Epson Tour – Wildhorse Ladies Golf Classic, Pendleton, Oregon, USA
(2. – 4.9.2022, -9 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Klára Spilková zahrála v posledním kole čistých šest birdie, 66 ran, jeden ze dvou nejnižších výsledků kola. Umístila se v Top 10 na 6. místě (-12) a získala odměnu 6.224 dolarů.

Sobota – 2. kolo
Spilková je po dvou kolech v první dvacítce. Po kolech 68 a 701 (-6) je na 15. místě.
Vlčkové se nedařilo. S výsledky 71,77 +4 neprošla cutem.

Klára Spilková a Karolína Vlčková hrají první ročník Wildhorse Ladies Golf Classic v oregonském Pendletonu.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Zdroj: Golf.cz

LET Access Series – Elite Hotel Open, Jönköping, Švédsko (31.8. – 2.9.2022)

Leaderboard

Sára Kousková slaví své třetí vítězství na Ladies European Tour Access Series. Po čtvrtém místě minulý týden v Goteborgu dnes ovládla turnaj Elite Hotels Open v Jonkopingu a připsala si kromě šeku na 6.400 euro také 500 bodů do celoročního žebříčku LETAS, v něm poskočila již na třetí místo. Finálové kolo Kousková dokončila za 66 ran, celkově 12 ran pod normu hřiště

Čtvrtek – 2. kolo
Sára Kousková přidala ke skvělému prvnímu kolu další dobrý výsledek. V první devítce hrála pouze jedno bogey. Pak se ale sekvencí čtyř birdie od  čtrnáctky do osmnáctky dostala na výsledek 67, tři pod par. S celkovým skore -8 je aktuálně v čele probíhajícího kola, s náskokem tří úderů na  švýcarskou amatérku Vanessu Knecht na druhém místě (-5). Na třetí místo ustoupila včerejší lídr Norka Grimstad. Zhoršila se 11 ran (-3). Pozici dělí s domácí Emmou Thorngren.

Středa – 1. kolo
Kousková prošla prvním kole hladce se šesti birdie a jedním bogey, hrála 65 ran.

Česká profesionálka Sára Kousková, aktuálně šestá na Letas Order of Merit pokračuje dalším turnajem ve Švédském Jönköpingu.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 LET Access Series – Göteborg Open, Švédsko (24. – 26.8.2022)

Leaderboard

Pátek – finálové kolo
Sára Kousková obsadila na turnaji Letas Götenorg Open  po výsledcích 70,73,70 (-3) pěkné 4. místo.

Čtvrtek – 2. kolo
V druhém kole se Kousková o tři rány zhoršila. Hrála tři birdie a čtyři bogey, 7 ran, jednu nad. Klesla na samostatné 6. místo (-1).

Středa – 1. kolo
Sára Kousková dohrála úvodní kolo s výsledkem 70 ran, dvě pod parem a je na druhém místě (-2). Hrála pět birdie a  tři bogey. Pozici dělí se Švédkou Emmou Thorngren.

Úvod
Česká profesionálka Sára Kousková se účastní turnaje LET Access Series ve švédském Kungsbacka, 30 kilometrů jižně od Göteborgu.