Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Golf.cz

Ladies European Tour – Ladies Italian Open, Sutri, (14. – 16.6.2024)

Výsledky

Neděle – finálové kolo
Zvítězila Angličanka Amy Taylor (-10).Taylor si za vítězství odváží odměnu 45.000 Eur.
Sára Kousková obsadila konečné 24. místo (E), s odměnou 3.651 Eur.
Tereza Melecká skončila na 66 místě (+9).

Sobota – 2. kolo
Sára Kousková se zhoršila o osm úderů a klesla na 27. místo (E).
Cutem prošla ještě Tereza Melecká (+3).
Klára Davidson Spilková neprošla cutem o jedinou ránu (-4).

Pátek – 1. kolo
Sára Kousková,
nejlepší Češka prvního kola  začala skvěle. Šest birdie a dvě bogey daly výsledek 68 ran, čtyři pod a postavení na skvělém, děleném 5. místě.
Druhou českou hráčkou v pořadí je Tereza Melecká na 41. místě. Hrála tři birdie a čtyři bogey, 73 jednu nad par.
Špatný start měla Klára Davidson Spilková. Ve skórkartě má zapsány tři birdie, pět bogey a jedno double bogey, 76 ran, čtyři nad par. Jen 88. místě

Úvod

Klára Davidson Spilková, Sára Kousková a Tereza Melecká jsou přihlášeny na ženské Mistrovství Itálie v Sutri, 50 km severně od Říma.Sára Kousková vstoupí do turnaje v pátek z jamky č. 10 v 13:56. V sobotu ji čeká start z jedničky v 9:06.

Hraje o 300.000 Eur, ze kterých čeká na vítězku 45.000.

Hrají se tři kola na hřišti Golf Nazionale s parem 72 a délkou 5.900 metrů. Cut pro 60 nejlepších bude proveden po druhém kole.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LET & DP World Tour, Volvo Car Scandinavian Mixed, Helsingborg, Švédsko (6. – 9.6.2024)
Pátek – 2. kolo
České hráčky v druhém kole výrazně snížily skore, na postup do víkendových kol to však nestačilo. Sára Kousková hrála o šest úderů lépe, 72 a skončila na 134. místě, osm ran za hranicí cutu. Kristýna Napoleaová hrála o 9 ran lépe a skončila na 143. místě, devět ran za hranicí cutu.
Čtvrtek – 1. kolo
První kolo českým barvám nepřálo. Dvě české zástupkyně vstoupily do turnaje slabými výkony a ve výsledovce figurují v poslední dvacítce. Sára Kousková zahájila dvěma birdie, dvěma bogey, jedním double bogey a jedním triple bogey, 78 ranami. K výsledku patří 144. pozice (+6). Kristýna Napoleaová zapsala jedno birdie, sedm bogey a jedno double bogey. Výsledek 80 ran jí postavil na 153. místo (+8).
Úvod
Turnaje se účastní české hráčky Kristýna Napoleaová a Sára Kousková.
Sára Kousková má doprovod trenéra Pavla Niče jun.
Hrát bude 78 mužů a 78 žen společně na rány o stejné prize money, ale z různých odpališť. Za umístění v turnaji se získávají oficiální body do světového žebříčku, body do celosezónních soutěží European Tour a LET a také případné body do Ryder Cupu a Solheim Cupu, jejichž výsledky je třeba rozdělit mezi muže a ženy.
Na ženských odpalištích se bude hrát na celkovou délku 6.067 yardů. Mužská odpaliště budou mít celkovou délku 6.819 yardů.

Hrají se 4 kola, po druhém kole následuje cut.

Hraje o odměny ve výši 2 miliony dolarů

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Golf.cz

Ladies European Tour – Dormy Open Helsingborg, Allerum,
Švédsko (31.5 – 2.6.2024)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo

V rozehrávce zvítězila Francouzka Perrine Delacour (-11). Druhé místo překvapivě obsadila německá amatérka Helen Briem. Klára Davidson Spilková a Tereza Melecká společně obsadily 21. místo (-4) s odměnou 4.302 Eur.

Sobota – 2. kolo
Do  zítřejšího finále postoupily Tereza Melecká a Klára Davidson Spilková z 59. místa (E). Kousková, Melichová a Napoleaová neprošly cutem.

Sobota – dohrávka 1. kola
Po dohrávce prvního kola jsou v čele Angličanka Cara Gainer (-7), druhá je Polka Dorota Zalewska (-6). Třetí místo dělí Annabel Fuller, Kim Metraux a Alexandra Swayne (-5).

Prvními Češkami v pořadí jsou Tereza Melecká na 33. pozici. Na 49. místě figurují Jana Melichová a Kristýna Napoleaová (E). Sára Kousková a Klára Davidson Spilková se nachází na 74. místě (+1).

Pátek – 1. kolo přerušeno pro bouřku, dohrává se v sobotu
Všechny Češky mají odehraný plný počet jamek. Tereza Melecká je po přerušení na 33. místě  (-1). 
Jana Melichová  a Kristýna Napoleaová pozici mají odehrané kompletní kolo se stejným skore 72 ran (E). Melichová zahrála 18 parů, Napoleaová došla se dvěma birdie a dvěma bogey.  Obě jsou na aktuálním 48.místě (E).
Sára Kousková a Klára Davidson Spilková dělí 71. pozici (+1).

Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká jsou přihlášeny do Dormy Open Helsingborg ve švédském Allerum, nedaleko Helsingborgu.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Golf.cz

LET – Amundi German Masters, Berlín
(16. – 19.5.2024)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Pro Němku Alexandru Försterling to byl týden snů, když v dramatickém play-off vyhrála turnaj Amundi German Masters 2024.
Rodačka z Berlína zavěsil svůj birdie putt na druhé jamce play-off, porazila blízkou přítelkyni Emmu Spitz, zajistila si svůj čtvrtý titul na LET, který získala při svých posledních 11 startech a odváží si odměnu 45. 000 Eur.Třetí místo obsadila Angličanka Gabrieela Cowley (-10).
Sára Kousková a Kristýna Napoleaová dělí  42. místo s odměnou 1.830 EUR.

Sobota – 3. kolo
Kristýna Napoleaová zahrála ve třetím kole svůj nejlepší výsledek. Sedm birdie a dvě bogey daly výsledek 67 ran a průlet výsledovkou nahoru na 16. místo (-1). Sára Kousková zahrála také svůj dosavadní nejlepší výsledek 71 ran a postoupila na 38. pozici (+3).

Pátek – 2.kolo
České hráčky Davidson Spilková, Melichová, Melecká a Koželuhová nepostoupily do víkendových kol. Melichová neprošla o jediný úder, Spilková o dva, Melichová o tři. Melecká s Koželuhovou o pět. Melecká si zapsala první hole in one v profesionální kariéře na 5. jamce.
O víkendu budou hájit české barvy Sára Kousková a Kristýna Napoleaová. Obě hráčky jsou po dvou kolech společně na 40. místě (+4). Kousková hrála eagle, tři birdie a šest bogey, 73 ran. Napoleaová hrála tři birdie a pět bogey, 74 ran.

Čtvrtek – 1. kolo
V nejlepší pozici z českých hráček je Jana Melichová na 18. místě (+1).  Další  Češky v pořadí jsou loňská vítězka Kristýna Napoleaová a Klára Davidson Spilková. Obě hrály 74 ran, dvě nad par a jsou na 43. místě. Sára Kousková je na 62. pozici (+3).
Tereza Koželuhová dohrála s výsledkem 77 úderů o postavila se na 94.pozici (+5). České pole uzavírá Tereza Melecká na 109. pozici (+6).

Ladies European Tour  se vrací do Evropy.  Jedenáct turnajů odehrála po celém světě, nyní se vrátila do Evropy, kde se zůstane až do konce září. Za Českou republiku se účastní se Kristýna Napoleaová, Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Tereza Koželuhová.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Golf.cz

LET – Aramco Team Series Presented by PIF, Seoul, Korea
(10. – 12.5.2024, +7 hodin)

Výsledky jednotlivců  Výsledky týmů

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo přerušil déšť a dohrávat se bude v neděli. Klára Davidson Spilková stihla dohrát plný počet jamek. Hrála dvě birdie a šest bogey, 75 ran. V průběžné výsledovce figuruje na 21. místě (+3).
Melecká bude v neděli dohrávat osm jamek. Aktuálně je na hranici postupu (+7).
Kristýna Napoleaová bude v neděli dohrát čtyři jamky, ovšem už bez šance na postup (+13).

Čtvrtek – 1. kolo
Úvodní kolo zahrála nejlépe Korejka Hyo Joo Kim. Eagle, tři birdie a jedno bogey daly výsledek 68, který hráčku postavil na první místo (-4). Druhé místo zaujaly Marijao Uribe a Indka Pranavi (-3).
Z českých hráček je nejvýše Klára Davidson Spilková v Top 10  na 9. pozici (E). Na 91. místě je Tereza Melecká (+7). Nedařilo se Kristýně Napoleaové.  Se skore +10 je na 107. místě.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour & Sunshine Ladies Tour – Investec South African Womens Open, Kapské Město, JAR
(25. – 28.4.2024, +1 hodina)

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Jana Melichová figuruje stále jako nejlepší česká hráčka. Se skore -1 je na 19. pozici (-2). Další Češkou v pořadí je Kristýna Napoleaová na 41. místě (+2).Na 56. místě je Tereza Melecká (+4).Sáře Kouskové se nedařilo. Hrála jediné birdie a šest bogey, 77 ran a víkendových kol nepostoupila (+7).

Čtvrtek – 1. kolo
Jana Melichová přinesla nejnižší české skore úvodního kola 69 ran (-3) a postavila se na 11. místo. Druhou Češkou v pořadí je Kristýna Napoleaová s 71 ranami (-1).
Sára Kousková je třetí českou hráčkou v pořadí. Zaujala 63. místo (+2). Tereza Melecká obsadila 97. místo (+5) s chmurnou vyhlídkou na postup.

Sára Kousková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká se v Jižní Africe přesunuly z Johannesburgu do Kapského Města. Účastní se zde turnaje Investec South African Womens Open.

Turnaj začíná ve čtvrtek, hrají se 4 kola na hřišti Erinvale Country and Golf Estate s parem 72 a délkou 5.858 metrů.
Celková výše odměn je 320.000 Eur. Loni zvítězila domácí Ashleigh Buhai.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Golf.cz

LET & Sunshine Tour – Joburg Ladies Open, Johannesburg, Jižní Afrika
(18. -21.4.2024, +1 hodina)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo

Z českých hráček se nejlépe umístila Tereza Melecká, které dělí 5. místo s Belgičankou Manon de Roey a domácí hráčkou Nicole Garcia (všechny -8). Za umístění získala každá ze tří hráček odměnu 9.500 Eur.

Sára Kousková skončila na prvním turnaji LET v Jihoafrické republice na 21.místě s odměnou 4.038 Eur. Nejlepší Češka v letošním hodnocení Ladies European Tour obešla čtyři kola v Modderfontein Golf Clubu dvě rány pod normu hřiště. Kristýna Napoleaová a Jana Melichová se umístily v šesté desítce pořadí. Napoleaová na 52. pozici s odmenou 1.185 Eru a Melichová na 58. místě s odměnou 1.050. Eur.

Sobota – 3.kolo

Třetí kolo zahrála Melecká se čtyřmi birdie a dvěma bogey, 71 ran a postoupila o jednu příčku blíže k vrcholu pořadí.
Sára Kousková po skvělém výkonu 68 ran postoupila o 26 příček na 14 pozici.
Další Češky ztrácejí. Jana Melichová nasbírala ve třetím kole ke dvěma birdie pět bogey, 77 ran a klesla na 41. pozici (-2).  Kristýna Napoleaová klesla po výkonu 76 ran na 54. pozici (+4).

Pátek – 2. kolo
Tereza Melecká zahrála 2. kolo nejlépe z Češek. Druhé kolo startovala z 10. jamky a prvních devět jamek hrála samé pary.  druhé devítce hrála čtyři birdie, 69 ran  a posunula se na skvělou dělenou 4. pozici (-5).  Druhou Češku v pořadí dnes představuje Jana Melichová. Dnes hrála 74 ran a ustoupila na 12. místo (-2).
Kristýna Napoleaová se zlepšila o tři údery, 72 a postoupila o 25 pozic na 35. místo (+1). Zlepšila se i Sára Kousková, hrála 73 ran, v paru a pokročila o 25 příček na 40. pozici (+2). Všechny české hráčky s rezervou bezpečně prošly cutem.

Čtvrtek – 1. kolo
Z českých hráček přinesla nejlepší výsledek  prvního kola Jana Melichová. Hrála z 10. odpaliště. V první devítce přinesla tři birdie a jedno bogey, v druhé jedno birdie, celkem 70 úderů. Výsledek jí zařadil na 8. místo (-3).  Další v pořadí českých hráček je Tereza Melecká kterou jeden eagle, čtyři birdie, dvě bogey jeden triple bogey, 72 ran zařadily na 25. místo (-1). Další hráčkami v českém pořadí jsou Sára Kousková a Kristýna Napoleaová na 61. místě, obě s výsledkem 75 ran, dvě nad par.

Joburg Ladies Open
České profesionálky Sára Kousková, Kristýna Napoleaová, Jana Melichová a Tereza Melecká se jihoafrickém Johannesburgu účastní společného turnaj LET a Sunshine Tour.

Hrají se čtyři kola na hřišti Modderfontein Golf Clubu s parem 73 a délkou 6.009 metrů. Hřiště je v nadmořské výšce 1.600 metrů.

Hraje se o celkovou sumu odměn 300.000 Eur.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LET – NSW Womens Open, New South Wales, Austrálie
(29. -31.3.2024, +10 hod)

Neděle – 3. kolo
Cutem prošly tři české hráčky.  Nejvýše skončila Sára Kousková, obsadila 28. příčku (-1) a obdržela odměnu 3.270 Eur.
Jana Melichová skončila na 43. místě (+2) s odměnou 1.746 Eur.
Klára Davidson Spilková obsadila 54. místo (+4) s odměnou 1.144 Eur.

Sobota – 2. kolo
České hráčky jsou vpředu. V první dvacítce jsou Melichová (-3), která v druhém kole zahrála 69 ran  s pěti birdie a dvěma bogey a Sára Kousková se čtyřmi birdie, dvěma bogey a jedním double bogey, 72 ran.
Klára Davidson  Spilková zapsala 70 ran a je na 29. místě (-2).
Kristýna Napoleaová nezlepšila, stejně jako v prvním kole hrála 75 ran a neprošla cutem (+6).

Pátek – 1. kolo

První kolo australského swingu zahrála nejlépe Sára Kousková. S čistými třemi birdie, 69 ran, nastoupila na 14. místo (-3), dělené např. s Cheenglab a Gainer. Druhé Češky v pořadí jsou Klára Davidson Spilková a Jana Melichová. Obě došly v paru a zařadily se na 46. pozici (E). Spilková si na 3. jamce zapsala Hole In One.
České pole uzavírá Kristýna Napoleaová. Dvě birdie a pět bogey daly výsledek 75 ran (+3) a 90. místo.
 NSW Womens Open

Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Kristýna Napoleaová se u protinožců účastní tříkolového  turnaje NSW Womens Open.

Dějištěm turnaje je Magenta Shores Golf & Country Club. Hřiště má par 71 a délku 5.760 metrů.

V pokladně je na odměny pro nejlepší připraveno 300.000 dolarů.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LET – Aramco Saudi Ladies International by PIF, Rijád, Saudská Arábie
(15. – 18.2.2024, +2 hodiny)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Triumfálně zvítezila Thajka Patty Tavatanakit (-18). A za vítězství si z bohaté dotace odváží podíl 697.743 dolarů.

Sára Kousková hrála poslední kolo v paru, 72 ran a skončila na 57. místě. Odváží si prémii 15.117 dolarů. Jana Melichová obsadila konečnou 60. pozici a získala 13.722 dolarů.

Sobota  – třetí kolo
Pozice dvou českých hráček ve hře se třetím kolem nijak nezlepšily. Jana Melichová hrála 75 ran a ztratila deset pozic, je na 56. místě (+5). Sára Kousková hrála 76 ran, ztratila tři pozice a je na 61. místě (+7).

Pátek – 2. kolo
Jana Melichová (+2) a Sára Kousková (+3) prošly cutem do víkendových kol. Davidson Spilková a Napoleaová se stejným skore +7 do dalších kol nepostoupily.

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole se českým hráčkám nedařilo, všechny jsou v druhé polovině pořadí. Nejméně špatně začala Jana Melichová. Hrála jedno birdie, tři bogey a jedno double bogey, 76 ran a postavila se na 66. příčku (+4). O ránu zpět je na 82. pozici Klára Davidson Spilková s  třemi bogey a jedním double bogey, 77. ranami (+5).
Sára Kousková absolvovala úvodní kolo s výsledkem 78 ran a je na 97. místě (+6). Nejhůře zahrála Kristýna Napoleaová. Má na kontě 82 ran a je na 116. pozici (+10).

České profesionálky Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová se v saudském Rijádu účastní štědře dotovaného Aramco Saudi Ladies International.

Letos se hraje na hřišti Riyadh GC s parem 72 a délkou 6.159 metrů.

Prize Money jsou nebývale vysokých 5 milionu USD.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.