Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA – Meijer LPGA Classic for Simply Give, Grand Rapids, Michigan, USA
(17. – 20.6.2021, -6 hodin

Leaderboard

Pátek – 2. kolo
Dvě kola jako den a noc. V prvním kole hrála Spilková 70 ran, v druhém kole o šest ran víc. Dvě birdie a šest bogey daly výsledek 76 ran, čtyři nad par, pět úderů za hranicí cutu. Česká hráčka do víkendových kol nepostoupila.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z jedničky odpaliště mezi prvními brzy ráno. Uvedla se dobrým výkonem. V první devítce hrála čisté tři birdie a jedno přidala ještě na 10. jamce. Pak přišly dvě bogey a kolo uzavřela na skore 70 ran, dvě pod par. Je na 49. místě (-2).

Úvod

Klára Spilková hraje letos čtvrtý turnaj LPGA. Účastní se Meijer LPGA Classic v michiganském Grand Rapids. Loni byl turnaj zrušen. Spilková tento turnaj hrála naposledy v roce 2019, kdy neprošla cutem.

Hraje se na hřišti Blythefield Country Clubu s parem 72 a délkou 6.069 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Leaderboar

Czech Pro-Am Teaching Tour  – Mistrovství ČR, Beroun (14. – 15.6.2021)

Úterý – finálové kolo
Loňský titul Mistra republiky české PGA obhájil Petr Nič (-8). Cestu mu zkřížil skvostný výkon Jiřího Němečka v posledním kole, který zahrál osm birdie, bogey a double boey., 67 ran, pět pod (také -8). Na rozjetého Niče by ani tento výkon nestačil, kdyby na poslední jamce nezahrál trojputt. Pokřikující hráči na vedlejší sedmé jamce Niče vyrušili. Třetí rána na greenu, pár metrů od vlajky ležící míč, jasný putt do vítězného birdie. Místo toho spotřeboval další tří údery na zasunutí do jamky a přišla rozehrávka. V té už byl Nič přesnější a rozehrávku vyhrál na první jamce.
Za druhým Němečkem se na třetím místě umístil Marek Toman (-7).

Pondělí – 1. kolo
V úvodním kole byl nejlepší obhájce loňského titulu Petr Nič (-6). Zapsal eagle, šest birdie a dvě bogey, 66 ran.
Do druhého kola bude vstupovat s náskokem tří ran. Na druhé pozici jsou společně Jiří Němeček s pěti birdie a dvěma bogey a Marek Toman, oba 69 ran (-3).
Čtvrtou pozici dělí veteráni Jan Juhaniak a Petr Štrougal, kteří umí ve svém věku lehce zahrát dvě pod par.
Petr Nič už má za sebou vítězství na předchozím, květnovém turnaji na Albatrossu.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Leaderboard

LPGA – Mediheal Championship, Daly City, Kalifornie, USA  (10. – 13.6.2021, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
Ve finálovém kole hrála Spilková 74 ran s dvěma birdie a čtyřmi bogey, dvě nad par a obsadila konečné 70. místo (+8) s odměnou 2.999 dolarů.

Sobota – 3. kolo
Spilkové se nedařilo ani ve třetím kole. Nadějný začátek se dvěma birdie na prvních čtyřech jamkách přerušily dvě bogey na šesté a deváté jamce, první devítku došla v paru. Tři bogey v druhé devítce však srazily skore kola na 75 ran, tři nad par.
S celkovým skore +6 je česká hráčka na 73. místě.

Pátek – 2. kolo
Spilkové se v druhém kole nedařilo. Startovala z desítky a hned začala bogey. Následovalo šest parů, než padlo první a bohužel i poslední birdie. Na 10. jamce začala katastrofa v podobě druhé devítky pouze s bogey. Byly čtyři. Druhé kolo 76 ran, čtyři nad. S celkovým  skore +3 je Spilková na 58. místě, a postupuje do víkendových kol.

Čtvrtek -1. kolo
Klára Spilková zahájila třemi birdie a dvěma bogey, 71 ranami, jednou pod par. Výsledek jí zařadil do první dvacítky na 14. místo (-1). Pozici sdílí s Daniele Kang, Lucy Li, Amy Yang a a Lexi Thompson.

Úvod
Po třítýdenní přestávce nastupuje Klára Spilková do turnaje LPGA. Naposledy hrála Pure Silk Championship ve Virginii, kde neprošla cutem. Mediheal je třináctým turnajem letošního kalendáře LPGA.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Klára Kuchařová, Pátek 28. května 2021

V národním šampionátu NCAA DI Women’s Championship se Kousková individuálně umístila na děleném patnáctém místě po kolech 74, 70, 72 a 74 (+2).

Její tým Texas Longhorns byl mezi osmi nejlepšími po čtyřkolové kvalifikaci na rány, v prvním kole jamkovek pak podlehl následným šampionkám z University of Mississippi podílem 2:3. Kousková však zvládla pro svůj tým vybojovat bod po výhře 2&1 nad Julií Johnson.

Sára Kousková v TOP 15 na univerzitním šampionátu

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Leaderboard

Sobota – finálové kolo
Klára Spilková dosáhla dalšího zářivého mezníku své kariéry profesionální golfistky. V posledním kole zahrála zopakovala 67 ran z třetího kola a skončila svoji účast na Lotte Championship nejlepším výkonem své hráčské historie. Na prvních deseti jamkách hrála čistých pět birdie, na jedenáctce a dvanáctce přišla dvě bogey, které vyrovnala dvěma birdie na šestnácte a sedmnáctce. Výsledkem 69,68,67,67 (-17) překonala svoje doposud nejlepší skore -9 v LPGA na loňském Gainbridge a absolutně nejlepší skore -16 z German Open v roce 2014  na Ladies European Tour.
Česká profesionálka obsadila mezi světovou elitou 12. místo a získala odměnu 31.197 dolarů, zhruba 675.000 korun. V žebříčku Race to CME Globe postoupila na 12. místo, ve finančním žebříčku je na 78. místě.

Pátek – 3. kolo
Spilková hraje na Lotte Championship životní golf. V první devítce třetího kola hrála eagle, dvě birdie a jedno bogey, tři pod. V druhé devítce hrála dvě birdie, dvě pod. Ve třetím kole zaznamenala výsledek 67 ran, pět pod par. Sestupné skore 69,68,67, se součtem -12 za tři kola zahrála Spilková na LPGA poprvé v kariéře. Do finálového kola vstoupí z 16. místa, které sdílí například s Inbee Park nebo  Brooke Henderson.

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková pokračuje ve fantastickém výkonu. V druhém kole snížila skore ještě o ránu, zapsala 68 ran. Startovala z desítky a první devítku zahrála bezchybně s třemi birdie. V druhé devítce hrála tři birdie a jedno bogey. S celkovým skore -7 je na 20. místě, které dělí s dalšími čtrnácti hráčkami, mezi kterými jsou Danielle Kang, Jessica Korda a Inbee Park.

Středa – 1. kolo
Spilková začala skvěle. Na sedmnácti jamkách zahrála čtyři birdie. Na osmnáctce přišlo jediné bogey, které upravilo výsledné skore na 69 ran. České hráčce přineslo 27. pozici (-3), kterou sdílí s dalšími dvaceti hráčkami.

Úvod

Spilková se na Havaji poprvé letos účastní akce LPGA – čtyřkolového Lotte Championship.Turnaj je skvěle obsazen. Spolu se Spilkovou se na Havaj vypravila téměř kompletní první desítka žebříčku:  Inbee Park, Sei Young Kim, Nelly Korda, Kang, Henderson, Thompson, Hyo Joo Kim, Hataoka, Minjee Lee. Chybí světová jednička Jin Young Ko.
Dále hrají Lydia Ko, Kupcho, Woods, Iturrioz, Ernst, Jessica Korda, Lee6, obě Jutanugarn.

Turnaje se uskuteční v Kapolei Golf Clubu na ostrově Oahu. Hřiště má par 72 a délku 5.849 metrů.
Loni byl turnaj zrušen, obhájkyní je předloňská vítězka Brooke Henderson (-16). Spilková zde předloni obsadila dělené 32. místo (-3).
Dotace odměn je 2 miliony dolarů, zhruba 44 milionu korun. Pro vítězku je určeno 300.000, v přepočtu asi 6,5 milionu korun.

Do prvního kola vyjde ve čtvrtek Spilková ve 21:01 našeho času z jedničky odpaliště.

Turnaj vysílá český Golfchannel od čtvrtka do neděle vždy od 01:00 v noci.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Symetra Tour – IOA Championship, Beaumont, California, USA
(26. – 28.3.2021, -9 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Ve finálovém kole zopakovala Spilková nevalný výsledek prvního dne, 76 ran, čtyři nad par. Jsou v tom jedno birdie, tři bogey a jedno double bogey. S celkovým skore +5 skončila česká hráčka na 52. místě.

Sobota – 2. kolo
Spilková startovala v dopoledních flightech. Dnes se ukázala v daleko lepším světle. Startovala z desítky a první devítku s jedním birdie a jedním bogey došla v paru. Na plný výkon zapnula v druhé devítce, kde byla po prvních čtyřech jamkách s jedním birdie a jedním eagle tři údery pod par. Na dalších jamkách hrála vyrovnaně jedno birdie a jedno bogey. V součtu to bylo 69 ran, tři pod par. S celkový skore +1 se zařadila na poslední postupové, 51. místo.

Vlčková startovala v odpolední směně z 10. odpaliště. První devítku odehrála s jedním birdie a třemi bogey, v druhé přidala další dvě bogey. Celkem 76 ran, čtyři nad par. S celkovým skore +8 skončila na 104. místě, sedm ran za hranicí postupu. Do nedělního finálového kola nepostoupila.

Čtvrtek -1. kolo
Karolína Vlčková a Klára Spilková zahrály v prvním kole shodný výsledek 76 ran, čtyři nad par. Vlčková jej složila z dvou birdie, tří bogey a jednoho triple bogey. Spilková hrála čisté čtyři bogey. Obě české hráčky sdílí 89. místo (+4), dvě rány za aktuální hranicí cutu pro druhé kolo.

Úvod

Karolína Vlčková a hráčka LPGA Klára Spilková se od pátku do neděle účastní tříkolového IOA Championship presented by Morongo Casino Resort & Spa. Druhý turnaj kalendáře Symetra Tour se koná v kalifornském Beaumontu východně od Los Angeles.

Hraje se na hřišti Morongo GC s parem 72 a dalekou 5.968 metrů.

Dotace odměn je 150.000 dolarů. Loňský titul bude obhajovat Španělka Fatima Fernandez Cano (-12)

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA Drive On Championship je turnaj v kalendáři LPGA místo zrušené asijské série. Je druhým turnajem stejného názvu v tomto roce. Ten první na přelomu července a srpna vyhrála Danielle Kang. Spilková vstupuje do turnaje z 92. místa Money Listu.
Hřiště Great Waters Course má par 72 a délku 6.265 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z 10. odpaliště. Na první devítce vytvořila většinu výsledku, když zahrála dvě birdie, tři bogey a  jedno double bogey, tři nad. V druhé devítce hrála osm parů, z toho sedm v řadě a jedno bogey. Celkem 74 ran, které jí posadily na 73. místo (+4).
Klára Spilková bude po jedenácté v sezóně hrát turnaj LPGA. Dějištěm majoru KPMG Womens PGA Championship je hřiště Aronimink GC s parem 72 a délkou 6.245 metrů v Newton Square poblíž Filadelfie, největšího města státu Pensylvánie.
Dotace odměn je 4,3 milionu dolarů. Loni v Hazeltine zvítězila Australanka Hannah Green (-9).Spilková loni z turnaje po prvním kole pro zranění odstoupila.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 Úvod

Česká profesionálka Klára Spilková bude hrát po desáté v sezóně LPGA.
Turnaj ShopRite Classic je skvěle obsazen. Hraje téměř celá světová špička: Kang, Henderson, Green, Inbee Park, sestry Korda, Minjee Lee a další přední hráčky žebříčků a vítězky turnajů.

Hřiště Seaview Bay Course má par 71 a délku 5.685 metrů.
Hraje a bez diváků. Dotace odměn je 2 miliony dolarů. Loni zvítězila Lexi Thompson.

Spilková vstoupí do turnaje z 80. místa finančního žebříčku. Loni na Shoprite Classic neprošla cutem.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

PRO
Pořadí
Jméno
Klub
Reg. č.
HCP
Kolo 1
Skóre
HCP po
1 JANDA Jakub GCPRH 0090615 PRO 70 / 37 70 PRO
2 NIČ Petr GKCEE 0463258 PRO 70 / 37 70 PRO
3 VELENSKÝ Vladimír GCPRH 0090752 PRO 73 / 34 73 PRO
4 JUHANIAK Jan GCPRH 0090488 PRO 73 / 34 73 PRO
5 JUHANIAK Filip GCPRH 0090240 PRO 75 / 32 75 PRO
6 BAYER Jan gcp PRO 75 / 32 75 PRO
7 BOUČKOVÁ MAŠÍNOVÁ Zuzana GCPRH 0090130 PRO 76 / 33 76 PRO
8 MOUČKA Jiří GCPRH 0090040 PRO 83 / 24 83 PRO

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

„Zatím jsem se nedostala k tréninku, obě cvičná kola byla zrušena. Venku je hodně kouře, nedá se tam být a vůbec dýchat,“ vzkazuje z dějiště  česká Klára Spilková. Byly zrušeny také Pro-Am a čtvrteční 1. kolo. V plánu je hrát od pátku do neděle. „Od čtvrtka slibuje předpověď lepší počasí. Měl by se otočit vítr a snad by také mělo pršet,“ sděluje Spilková.

Hraje se na hřišti Columbia Edgewater s parem 72 a délkou 5.923 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Druhý major kalendáře LPGA se odehraje v kalifornském Rancho Mirage za účasti nejlepších světových hráček s české profesionálky Kláry Spilkové. ANA Inspiration se měl původně hrát na jaře, kvůli epidemii byl přeložen a září. Na startu budou Danielle Kang, Inbe Park, Austin Ernst, Minjee Lee, Nasa Hataoka, obě sestry Korda, Celine Boutier, Stacy Levis.

Hřiště Mission Hills, Dinah Shore Tournament Course má par 72 a délku 6.184  metrů.
Vzhledem k předpokládaným vysokým teplotám kolem 50° mohou kedíci doprovázet hráčky na kárkách.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Spilková podala skvěle vyrovnaný výkon. Tři kola zahrála v rozpětí jediného úderu 70,70,69 (-7) a obsadila konečné 13. místo. Získala odměnu 3.700 Eur.
O dva údery zpět se objevila amatérka Sára Kousková. Dnes zopakovala včerejší nejlepší české skore Frýdlové, zahrála také 67 ran, nejnižší výsledek kola. Z 69. pozice vyskočila na konečné 20. místo (-5) a je nejlepší amatérkou turnaje.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio
LPGA & LET – AIG Womens Open, Troon, Skotsko (20. – 23.8.2020, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Drsné hřiště a drsné počasí s deštěm, větrem a zimou jsou náročnou zkouškou odolnosti všech hráček. Obalené do teplých kalhot a bund bojují s nepřízní počasí a prostředí.
Spilkové se nic nedařilo, až do 16. jamky hrála pouze bogey a bylo jich celkem osm. Teprve na sedmnáctce přišlo první a poslední birdie. Česká hráčka zakončila druhý hrací den výsledkem 78 ran, sedm nad par. S celkovým skore +11 skončila na 91. místě. Mohla čekat, jestli se s docházejícími hráčkami cut pohne v její prospěch. Pohnul, ale jen o jediný úder na hodnotu +9. Česká hráčka tak neprošla o dva údery.

Úvod
Klára Spilková se účastní druhého společného turnaje LPGA a LET na ostrovech. AIG Womens Open (slovo British letos v názvu není) je kategorie major. Hrát může 144 hráček, kvalifikovaných podle dvacítky kritérií. Turnaj má nejlepší možné obsazení. Na startu budou  Kang, Inbee Park, Lewis, Boutier, Minjee Lee, Ciganda, Nelly Korda, Thompson, Lydia Ko, Henderson a další přední světové a evropské hráčky.

Dějiště majoru je přímořský links Royal Troon GC s parem 71 a délkou 6.080 metrů.
Dotace odměn je 4,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Japonka Hinako Shibuno.