Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

23.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Q- Series, Pinehurst, Severní Karolína, USA (24. – 3.11.2018, -6 hodin)

Klára Spilková - hráčka LPGA

Klára Spilková – hráčka LPGA

Klára Spilková je hráčkou LPGA. Skončil osmikolový maraton a česká profesionálka uspěla v závěrečné kvalifikaci pro LPGA v roce 2019. V poslední kole si už dovolila povolit, hrála jedno birdie a 4 bogey, celkem 75 ran, tři nad par. Skončila čtvrtá a stává se řádnou hráčkou nejvyšší světové soutěže – Ladies PGA Tour.

Úvod

Česká hráčka Klára Spilková se jako jediná ze tří Češek probojovala do Q-series, závěrečné kvalifikace na ročník LPGA 2019.
Hraje se v novém formátu, osm kol bez cutu. První čtyři kola se odehrají na hřišti Pinehurst  č. 6  od středy 24.  do soboty  27. října. Další čtyři kola se odehrají na hřišti Pinehurst č. 7 od středy 31. října do soboty 3. listopadu. Skore z prvního hřiště si hráčky přenesou na druhé hřiště.
Z Pinehurstu si nejméně 45 hráček odnese kartu na další ročník LPGA a Symetra Tour.

Spolu se Spilkovou budou o lepší hráčskou budoucnost bojovat například Popov, Reid, Van Dam, McPherson, Artis, Haglund, Granada, Lin, He, Woods, Madsen, Pedersen Pogacar, Boulden, Itturios, Rozsa nebo Sobron.

Dotace turnaje je 150.000 dolarů.

Do prvního kola vstoupí Klára Spilková ve středu, v 19:16 hodin našeho času.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

16.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA Qualifying Tournament Stage II – Venice, Florida, USA (15. – 18.10.2018, -6 hodin)

Čtvrtek – finálové kolo
Klára Spilková prošla druhou kvalifikací zcela hladce. Hrála v evidentní pohodě. Až na zaváhání v druhém kole hrála stále pod par a tři kola byla v Top 10 výsledovky. V posledním kole donesla 71 ran, jednu pod par. Skončila na 4. místě (-7) a do finálové  Q-Series postoupila s rezervou sedmi úderů.

Středa – 3. kolo
Klára Spilková zahrála třetí den parádní výsledek 68 ran, který jí vrátil do Top 10 na 4. místo s celkovým skore -6. Hrála šest birdie a dvě bogey, čtyři pod par a jde si pro postup do závěrečného Q-series. Postoupí 25 nejlepších hráček. 

Úterý – 2. kolo
V druhém kole si české hráčky vybraly slabší den a klesly v pořadí.
Klára Spilková startovala v dopoledních flightech z desítky odpaliště hřiště Panther. Zahrála tři birdie, tři bogey a jedno double bogey, 74 ran, dvě nad par. Výsledek odsunul českou hráčku na 14. pozici (-2).

Pondělí – 1. kolo
České profesionálky zahájily kvalifikační turnaj  skvěle. Úvodní kolo odehrály na hřišti Bobcat s parem 72 a délkou 5.977 metrů.
Spilková začala výkonem 68 ran se sedmi birdie, jedním bogey a jedním double bogey, čtyři údery pod parem. Výsledek ji postavil do Top 10 na 4. místo (-4).

Úvod
České profesionálky Klára Spilková, Karolína Vlčková a Šideri Váňová se ve floridském Venice účastní II. fáze kvalifikace na LPGA 2019. Spilková a Vlčková do druhé fáze vstupují přímo, Váňová postoupila z úspěšné 1. kvalifikace  v srpnu.
Z dalších nám známých hráček budou o 15-25 karet do  finálové fáze Q-Series bojovat Boulden, Dlamini, Garcia, Haddioui, Itturrios, MacLaren, Leona Maguire, Nicollet, Pogacar, Rozsa, sestry Barrio, Stahle, Van Dam.

Hrají se čtyři kola bez cutu na hřišti Bobcat a Panther Course Plantation Golf and Country Clubu. Hřiště Bobcat má par 72 a délku 5.977 metrů. Hřiště Panther má par 72 a délku 5.818 metrů.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 

 

Vítěz CPATT 2018 Petr Nič

Vítěz CPATT 2018 Petr Nič

01.10.2018 | Čeněk Lorenc – CPAT | publikováno v rubrice Novinky

Czech Pro-Am Teaching Tour, Finále CPATT, Černý Most (1.10.2018)

Petr Nič obhájil titul.

Děleným třetím místem při posledním turnaji sezony na Černém Mostě podtrhl Petr Nič obhajobu titulu na Czech Pro-Am Teaching Tour 2018. „Loni jsem vyhrál tři turnaje, letos jenom dva,“ podotkl skromně učící profesionál, který měl druhý titul za sebou jasný ještě před závěrečným kláním.

Na Černém Mostě se konala prodloužená s jednou dodatečnou jamkou, osmnáctkou. Do play-off šli na ni s výsledkem 70 ran Rudolf Nechanický junior a Ondřej Špůr. Po Špůrově bogey zahrál Nechanický par a zajistil si vítězství. Třetí místo, s odstupem jedné rány, patřilo Petru Ničovi spolu s Petrem Skopovým.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

27.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Czech PGA – Repromeda Cup 2018 – Grand Finále Moneta Czech PGA Tour (27. – 29.9.2018)

Sobota – finálové kolo
Ondřej Lieser opět potvrdil svojí výjimečnou pozici v českém profesionálním golfu. V závěrečném turnaji Moneta Czech PGA Tour na Kaskádě zvítězil se skore -18 o šest úderů před Filipem Mrůzkem (-12) a o deset před dvojicí na 3. místě, Michalem Pospíšilem a Tadeášem Sedláčkem (-8).

Další pozice: 6. Kořínek (-4), 7. Cafourek (-3),  9. Nechanický (-1), 12. Tintěra (E), 13. Pokorný (+1), 15.- Dostál (+2), 18. Groh (a), Švajlen, Příhoda (+4), 23. Siakala (+6), 33. Nič (+11), 42. Hinnerová, Kamasová (+16).

Tímto turnajem skončila Moneta Czech PGA Tour 2018.
Jejím celkovým vítězem, hráč s nejvyšší cifrou v Oder of Merit se stal Filip Mrůzek.

Konečné výsledky

Hřiště Kaskáda má par 72 a délku 6.472 metrů

Hraje se o podíly z celkové dotace 500.000 Kč. Na vítěze čeká celá pětina,tj. 100.000 Kč, druhý obdrží 50.000 Kč, třetí 33.000 Kč a ještě hráč na 30. místě získá 50.000 Kč. Loni zvítězil Stanislav Matuš.

Úvod
Závěrečné Grandfinále série Moneta Czech PGA Tour se uskuteční o víkendu na Kaskádě. Uzavřou se žebříčky, slavnostně vyhlásí nejlepší hráči a mistři sezóny.

Hrají se tři kola na rány bez cutu. Účastní 73 hráčů a hráček, profesionálů i amatérů.

Z českých Tour Professional se účastní Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Ondřej Lieser,  Dan Suchan, Lukáš Tintěra, Michal Pospíšil, Martin Příhoda, Tadeáš Sedláček nebo Petr Dědek. Chybí Stanislav Matuš a Petr Gál, kteří se v italském Bogognu účastní 1. kvalifikace na European Tour. Dále hrají Petr Nič, Lukáš Lizánek, Jakub Pokorný, Alan Babický, Robert Schovánek nebo Vojtěch Dostál.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

17.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Ladies European Tour –  Estrella Damm Mediterranean Open, Sitges, Barcelona, Španělsko (20. – 23.9.2018)

Neděle – finálové kolo
V posledním kole si Spilková vybrala slabší den a poprvé v turnaji nezahrála pod par. Čtyři birdie, šest bogey a jedno double bogey dalo 75 ran, čtyři nad par a konečné 33. místo pořadí (-6).

Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Spilková hrála dobře i ve třetím kole. Pět birdie a  tři bogey daly výsledek 69 ran, dvě po parem a místo v Top 10. Se skore -10 je česká hráčka na 9. místě.

Pátek – 2. kolo
V druhém kole předvedla Klára Spilková co umí. Zahrála čistých sedm birdie, z toho čtyři v řadě, 64 ran, sedm pod par. Celkové skore -8 jí vyneslo do Top 10, na 5. místo.

Opačnou cestou se vydala Šideri Váňová. Po prvním kole tři pod par se od ní v druhém kole golfové štěstí odvrátilo. Po jednom triple bogey, jednom double bogey a jednom bogey byla 12. jamce šest úderů nad parem, celkem +3. Váňová se nevzdávala, na jamkách 13. – 16. silně zabojovala, zahrála tři birdie a podařilo se jí vrátit se na úroveň cutu. Postupu však zabránilo bogey na 17. jamce a Šideri Váňová na turnaji skončila se skore 75 (+1).

Čtvrtek – 1. kolo
Dnes se z českých hráček v lepším světle předvedla skvělá Šideri Váňová. Jeden eagle, tři birdie a dvě bogey, znamenají 68 ran, tři pod parem. V dohrávaném kole je Váňová v druhé desítce pořadí (-3).

Spilková Startovala z devátého odpaliště a začala berdíkem na druhé jamce. Hned na další ho pokazila bogey a další přidala na osmé jamce. V druhé devítce nechybovala, hrála dvě birdie a kolo skončila s výsledkem 70 ran, jednu pod par. Aktuálně se pohybuje ve čtvrté desítce  pořadí.

Úvod

Klára Spilková a Šideri Váňová se v Sitges, jihozápadně od Barcelony, účastní druhého ročníku Estrella Damm Mediterranean Open. Loni se turnaj hrál v dubnu, následně po marockém Lalla Meryem.  Sponzor Estrella Damm je nejstarší španělský pivovar, se sídlem v Barceloně.
Turnaj je první ze dvou akcí LET na španělském území a budou se chtít ukázat především domácí hráčky. Nastoupí v plné síle. Hrát budou Ciganda, Jimenéz Martin, Hedberg, Beautel, Muňoz, Sobron, Carmen Alonso, Banon, Prat a Folch.
Dále hrají Nordqvist, Allen, Brewerton, DePradenne, MacLaren, Van Dam, Gal, Cowan, Dimmock, Booth, Hall, Kemp, Cowley, Hedwall, Skarpnord,De Roey.

Během turnaje všichni uctí památku tragicky zesnulé domácí golfistky Celie Barquin přerušením hry a minutou ticha v Pro-Amu a prvním kole. Na počest Celie budou mít hráčky připnutou černou stužku. Barquin byly nalezena bez života na hřišti v americké Iowě. Podlehla důsledkům bezdůvodného napadení bezdomovcem. Barquin je vítězkou letošího European Ladies’ Amateur Championship  v červenci na slovenském Penati.

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

13.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA & LET – Evian Championship, Evian les Bains, Francie (13. – 16.9.2018)

Pátek – 2. kolo
Až do 16. jamky hrála Spilková vyrovnaný golf se třemi birdie a třemi bogey. Do té chvíle byla v paru s rezervou jednoho úderu na hranici cutu (+3). Na sedmnáctce však přišlo double bogey a na osmnáctce bogey. Výsledek 74 a celkové skore +5 posunulo Spilkovou do deváté desítky pořadí, dva údery  za hranici postupu.
Spilková do dalších kol neprošla.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková začínala z 10. odpaliště. První devítku se dvěma bogey a jedním birdie hrála jeden úder nad parem. V druhé devítce  dvě bogey a jedno birdie zopakovala. Výsledné skore je 73 ran, dvě nad par. V probíhajícím kole je Spilková na 56. příčce pořadí (+2).

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

10.09.2018 | Čeněk Lorenc – CPAT | publikováno v rubrice Novinky

V Berouně opět vyhrál expert Nič

Petr nič

Petr Nič

To, co jsou na srdce Poděbrady, to je na Beroun golfový profesionál Petr Nič. Expert na berounskou osmnáctku zde vyhrál už počtvrté za posledních třináct měsíců a potřetí to bylo v rámci Czech Pro-Am Teaching Tour.

Stejně jako loni v září a letos při jarním dvoudenním mistrovství, tak i tentokrát Nič porazil všechny učící profesionály. A stejně jako loni i letos výsledkem 68 ran, 4 pod par. Nič už letos vyhrál také na Černém Mostě a k tomu byl druhý na Zbraslavi, takže před závěrečným turnajem sezony vede celkové pořadí tour.

„Není to v Berouně tak lehké, jak by se mohlo zdát. Měl jsem dnes double bogey na sedmnáctce,“ připomněl vítěz své jediné zaváhání, paradoxně na nejlehčí jamce hřiště, kde byl jinak bezchybný a zapsal si šest birdie.

Nikoli poprvé slavil Nič také double díky vítězství v kategorii týmů, spolu s amatérem Michalem Zrzavým. Ten byl se 41 body za svůj nejlepší výkon v sezoně – 73 ran – druhý v individuálním pořadí. Nič přispěl 42 body.

Kompletní výsledky

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

04.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Ladies European Tour – Lacoste Ladies Open de France, Le Pian-Medoc, Francie (6. – 9.9.2018)

Neděle – finálové kolo
V posledním kole Spilková snížila skore o jeden úder, hrála 71 ran, ale stačí to pouze na 40. místo (+1).

Sobota – 3. kolo
Tři birdie a čtyři bogey, 72 ran, jedna nad par. Spilková ustoupila o čtyři místa dozadu na 48. pozici (+1).

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková se rychle otřepala. V druhém kole přinesla pět birdie a jediné bogey, 67 ran,  čtyři pod par. Výsledek ji posunul na 44. místo (E) a s rezervou prošla cutem, který je na hodnotě +2.

Šideri Váňová měla ještě na 12. jamce celkové skore +2 a šanci se do cutu dostat. Následovaly však double bogey, triple bogey, bogey a výsledek 77 ran. Celkové skore nabobtnalo na +8 a Váňová je 100. místě, daleko od hranice postupu.

Vedou Jihoafričanka Nicole Garcia a Dánka Nanna Koerstz Madse (-8). Na třetím místě je Švédka Julia Engstrom.

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo zahrála z Češek lépe Šideri Váňová. Hrála 73 ran, dvě nad par a je na 64. místě (+2).
Klára Spilková hrála o dvě rány více, 75 ran a je na 90 místě (+4).
Vede Švédka Julia Egstrom (-7) před Jihoafričankou Nicole Garcia (-4) a před trojicí Banon-Carlsson-Caudall se skore -4.

Další pozice:  6. Sobron, De Roey (-3), 13. Madsen, Lin, Van Dam, Hedwall (-2), 24. Nuutinen, Boulden, Boineau (-1), 33. Parker, Cowan (E),  45. Lampert (+1), 64. Boutier (+2).

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

27.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

IGF – Espirito Santo Trophy, Mistrovství světa družstev žen, Maynooth, Irsko (29.8. – 1.9.2018)

Leaderboard:    Týmy    Jednotlivci

Sára Kousková

Sára Kousková

Pátek – poslední kolo
V posledním kole, které Češky hrály na hřišti Montgomerie s parem 72,  byla nejlepší hráčkou opět Sára Kousková. Přinesla výsledek 73, se třemi birdie a a čtyřmi bogey, jednu ránu nad par a umístila s v soutěži jednotlivců na konečném 46. místě (+4).
Druhou Češkou v pořadí je Kateřina Vlašínová na 78. místě (+10). V posledním kole jí potkalo jedno triple bogey, čtyři bogey a pět birdie. Účast na mistrovství uzavřela výsledkem 74, dvěma ranami nad parem a je na 78. místě (+10).
Hana Ryšková se s mistrovstvím rozloučila výsledkem 77 se dvěma double bogey jedním bogey a jedním birdie.  S celkový skore +15 skončila na 102. pozici.
Z našich hráček byla na mistrovství jednoznačně nejlepší Sára Kousková. Třikrát zahrála nejlepší výsledek, po čtyři kola nezahrála hůře než bogey a její výsledek se ani jednou neškrtal.

Pátek – 3. kolo
Ve třetím kole, hraném na hřišti O´ Meara s parem 73, zahrála z Češek nejlépe Kateřina Vlašínová. Přinesla zatím nejlepší český výsledek na mistrovství, 72 ran, složený ze čtyř birdie, jednoho bogey a jednoho double bogey. Po třech kolech je na  97. místě (+8).
Sára Kousková hrála dvě birdie a čtyři bogey, 75 ran, dvě nad par a je nejlépe umístěnou Češkou na 35. pozici (+3).
Dnes se škrtalo 77, čtyři nad par Hanky Ryškové. Poskládala je ze dvou birdie a šesti bogey. Je na 97. místě (+11).

Čtvrtek – 2. kolo
Druhý hrací den se pro České hráčky uskutečnil na hřišti Montgomerie s parem 72.  Nejlepší Češkou je opět Sára Kousková. Hrála dvě birdie a tři bogey, 73 ran, jednu nad par. V dohrávaném kole je na 40. místě (+1).

Hana Ryšková přinesla dvě birdie a pět bogey, 75 ran, tři nad par. S celkovým skore +7 je na aktuálním 97. místě.

Dnes se škrtá skore 77 Kateřiny Vlašínové. Šest bogey a jediné birdie daly výsledek 77 ran, pět nad par a hráčka se odsunula do druhé stovky pořadí, na 118. místo (+9).

Středa – 1. kolo
České hráčky mají za sebou první kolo na hřišti O´Meara s parem 73.  Nejlépe z našich hráček je umístěna Sára Kousková. Hrála dvě opačné devítky. První se čtyřmi birdie, čtyři rány pod par, druhou se čtyřmi bogey, čtyři nad par.  Celkem došla v paru, za 73 úderů a usadila se na 20. místě.

Úvod
Espirito Santo Trophy je nejvyšší amatérskou soutěží na světě, pořádané IGF – Mezinárodní golfovou federací. Amatérské Mistrovství světa družstev žen se koná každé dva roky na jednom ze čtyř světadílů. Letos je po předloňské Americe na řadě Evropa. Uskuteční se v irském Maynoothu, nedaleko Dublinu. Tradičně se hraje střídavě na dvou hřištích. Letošním dějištěm budou hřiště Montgomerie a O´Meara golfového clubu Carton House.

Formát mistrovství se nemění. Tříčlenné týmy hrají čtyři dny po 18 jamkách. Každý den se týmu započítávají dva nelepši výsledky.

Česká republika vyslala do Irska Sáru Kouskovou, Hanu Ryškovou a Kateřinu Vlašínovou. Kapitánem je Petr Šavrda, koučem Staffan Johansson. Ženský tým čeká těžká úloha, obhájit skvělé 17. místo z mexického Cancúnu před dvěma lety. Nejlepší umístění českého týmu v historii účasti na Mistrovství světa tehdy uhrál tým ve složení Frýdlová, Vlašínová, Vlčková.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

WGM a PGAC – WGM  Czech Open, Beroun (15. – 18.8.2018)

Sobota – finálové kolo
Pátý ročník WGM Czech Open podruhé vyhrál Filip Mrůzek (-22). V posledním kole hrál 68 úderů. Závěr ovšem udělal napínavým, když na posledním greenu přetáhl, míč skončil ve vodě, Po příhře k vlajce  putoval do bogey. Pokud by nedal a Cruz v závěsu by put proměnil, šli by do rozehrávky. Mrůzkův put byl úspěšný, zatímco Cruz neproměnil svůj sedmdesáti centimetrový put a bylo jasno, zůstal druhý (-21) . Titul a odměna 200.000 korun patří českému hráči.Další pozice: 5. Cafourek (-9), Dostál, Sedláček, Zvarík (-7), 11. Švajlen, Páleník, Siakala (-6), 19. Šimek. Tintěra  (-5), 21. Nič, Phillips (-3), 28. Ajster, Němeček (+1), 30. M.Příhoda (+2), 35. Dědek (+4), 40. Velenský, Schovánek (+6), 50. Ráža (+12). 

Měření sil mezi profesionály a amatéry vyznělo jasně pro profesionál. S výjimkou Brixiho  na 4. místě se  amatéři neprosadil.

Konečné výsledky

Úvod
Čtyřkolový turnaj pro profesionály a amatéry se popáté koná v Berouně. Je určen především pro české hráče a plní úkol společného turnaje pro profesionální a amatérské golfisty.

Pro profesionály je to národní turnaj s nejvyšším Prize Money. Výše odměn je 600.000 Kč, ze kterých vítěz obdrží rovných 200.000. Pro amatéry je to možnost měření sil s profesionálními hráči, které má navíc vyšší hodnocení amatérů pro světový žebříček WAGR.

Turnajové pole tvoří 164 hráčů. S výjimkou Matuše a Liesera, kteří hrají Challenge Tour a Pro Golf Tour se účastní celá česká profesionální špička. Mrůzek, Cafourek, Kořínek, Příhoda, Nič, Tintěra, Siakala nebo Šebrle. Ze Slovenska přijeli Zvarík, Švajlen, z Maďarska Palanszki, Lugosi, z Itálie Elli.
Z amatérů budou hrát  Brixi, Strýček, Lisý, Ráža, Miler, Vymazal nebo Angličan Lawrence.

Po druhém kole bude proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa.

Hřiště Golf Clubu Beroun má par 72 a délku 6.078 metrů.Loni zvítězil Petr Nič rekordním skore -18.

Pozor, v Berouně uvidíte nevídané. Vzhledem k vedrům jsou pro tento turnaj profesionálů povoleny krátké kalhoty.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

15.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LET Access Series – Bossey Ladies Championship 2018, Bossey, Francie (15. – 17.8.2018)

Čtvrtek – 2. kolo
Žádná z Češek nepostoupila do finálového kola. Lucie Hinnerová (+6) měla z prvního kola v paru výborně našlápnuto, ale zhoršila se o šest ran, hrála 77 úderů, a o ránu neprošla do finálového kola.
Peklem si v druhém kole prošla Eva Koželuhová (+26). Bůhví co se muselo dít. Devět ran na tříparu, osm ran na čtyřparu a devět bogey znamená 90 ran, pozici u dna výsledovky a konec v turnaji.
Ještě o čtyři údery zpět skončila Michaela Valášková (+30).

Středa – 1. kolo
Z Češek se nejlépe uvedla Lucie Hinnerová. S jedním birdie a jedním bogey došla v paru a usedla na 17. místo (E).
Evě Koželuhové se nedařilo. Hrála jenom bogey a byl jich sedm. Se skore +7 je pět úderů za hranicí cutu, předpokládaného pro druhé kolo.

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

08.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LET Access Tour – Anna Nordqvist Västeras, Bjärby, Švédsko (9. – 11.8.2018)

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo bylo pro bouřku přerušeno. Kousková odehrála před přerušením patnáct jamek. V druhém kole se jí však dařilo ještě méně než v prvním. Nasbírala tři double bogey, pět bogey a jediné birdie. Tři jamky od konce byla osm ran nad parem. Po přerušení dohrála tři pary a s celkovým skore +15 neprošla cutem.

 

Čtvrtek – 1. kolo
Kouskové první kolo nesedlo. Startovala z desítky odpaliště a odehrála dvě odlišné devítky. První s jedním birdie za -1, druhou s jedním triple bogey a třemi bogey za +6.  S celkovým skore +5 je nyní na 68. místě probíhajícího úvodního kola.

Vede  finská hráčka Sanna Nuutimen (- 4) před dvojicí Beautell, Maggetti (-3).

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

01.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA & LET – 43. Ricoh Womens British Open, Lancashire, Anglie (2. – 5.8.2018, -1 hodina)

Neděle – poslední kolo
14:30 – V posledním kole předvedla Spilková dvě opačné devítky. V té první, úžasné, hrála eagle a dvě birdie a v polovině kola byla čtyři údery pod parem. V druhé, horší, začala sérií double bogey, bogey a následně až do předposlední jamky hrála opatrných šest parů. Na osmnáctce zahrála druhé bogey a v druhé půlce kola byla čtyři údery nad par. Součtem obou devítek je 72 ran, Even par a pozice v šesté  desítce pořadí. Zahrála své druhé nejlepší skore v turnaji a polepšila si osm míst. Akuálně je Spilková na 50. místě

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo nic moc. Spilková hrála pět bogey a dvě birdie, 75 ran a ustoupila na 58. místo (+3).

Pátek – 2. kolo
Spilková se v druhém kole výrazně zlepšila. Hrála pět birdie a jediné bogey, 68 ran, čtyři pod par. Dostala se tak na celkové skore Even par, 41. místo,  s jistotou postupu do dalších kol.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková si v probíhajícím kole vedla zpočátku  velmi dobře. Po devíti jamkách byla se  dvěma birdie a jedním bogey  ránu pod par a pohybovala se v nejlepší dvacítce. Zvrtlo se to na 11. jamce, kde na pětiparu zahrála devět úderů. Po dalších dvou bogey a jednom birdie skončila na součtu 76 úderů (+4) a v druhé stovce pořadí.

Dvě české profesionálky se účastní prestižního Womens British Open. Klára Spilková pošesté, Šideri Váňová poprvé.

Turnaj pořádá R&A a je opět společnou akcí a majorem LPGA a LET.  Schéma pozvánek na britské mistrovství je složité, od první třicítky Rolex Ranking, přes vítězky posledních pěti majorů, až k patnácti nejlepším z LET, atd. (Podrobně zde). V praxi to znamená, že na startu bude celá světová špička.
Hrají sestry Jutanugarn, sestry Korda, Inbee Park, Sung Hyun Park, Ryu, Feng, Lydia Ko,Wie a další hvězdy světového golfu. Chybět bude jenom Lexi Thompson, která se minulý týden odhlásila z osobních důvodů

Leaderboard

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Př evzato: / Červenec 30, 2018

(pga.cz) Finále dvoudenního turnaje české PGA v beskydské Ropici vyhrál těsně se skóre 138 Jan Cafourek. Druhý se umístil Aleš Kořínek, také 138, třetí místo s výsledkem 139 připadlo Juraji Zvaríkovi. Cafourek a Kořínek bojovali o prvenství v rozehrávce na jamce číslo 8, kde vítěz zahrál par, Aleš Kořínek bogey. V pořadí pátý turnaj Moneta Czech PGA Tour 2018 provázelo mimořádně slunečné počasí.

Konečné výsledky

Moneta Czech PGA Tour 2018 pokračovala dnes, 30. července turnajem Ropice Golf Trophy 2018 v beskydském resortu Ropice. Po prvním kole vede se shodným skóre (68) Aleš Procházka, Petr Nič a Aleš Kořínek. V těsném závěsu se umístil Juraj Zvarík. Turnaj se hraje na 2×18 jamek o 300 tisícové prize money dělené do 30. místa.

Procházka otevřel hru na prvních čtyřech jamkách parem, pátou a osmnáctou jamku zahrál bogey. Birdie zahrál na šesti jamkách. Petr Nič zahrál na první jamce birdie, následované dvěma pary. Na šesté a osmé jamce zahrál bogey. Kořínek otevřel hru parem a zahrál šestkrát birdie a dvě bogey. Podrobné výsledky po prvním kole jsou dostupné na výsledkové listině.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

24.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

EGA – European Ladies Amateur Championship, Senica, Slovensko
(25. – 28.7.2018)

Sobota – Finálové kolo
Skvělá Sára Kousková vylepšila své loňské umístění o dvě místa. V posledním kole hrála 73 úderů a s celkovým skore -5 se umístila na historicky nejlepším osmém místě.
„Mrzí mě závěr dnešního kola,“ lituje Kousková. „Špatně jsem vyhodnotila situaci na poslední jamce a zbytečně ztratila. Z celého šampionátu mám ale dobrý pocit, držela jsem vyrovnanou hru a stále byla v první desítce.“

Leaderboard

Pátek – 3. kolo
Do finálového kola prošly Sára Kousková, Hana Ryšková a Kateřina Vlašínová.
Nepostoupily Vítů, Melichová, Macková, Marie Luňáčková, Františka Luňáčková a Koželuhová.

Kousková dnes hrála dvě birdie a jedno bogey, 71 ran, jednu po par. Udržela se v Top 10 na 7. místě (-6).
Ryšková v první devítce Kouskovou dotahovala, po devíti jamkách byla jeden úder pod parem. V druhé devítce však převládly čtyři bogey nad jediným berdíkem a konečný výsledek 74 ran ji posadil na 25. místo (E).

Čtvrtek – 2.kolo
Sára Kousková dnes hrála tři birdie a tři bogey, 72 ran, v paru a ztratila dvě pozice. Po dvou kolech je na 5. místě (-5)
Obdobně se dařilo Haně Ryškové. Také hrála v paru a a ztratila 4. pozice. Je na 15. místě (-2).
Patricie Macková hrála v paru, 72 ran, má celkové skore +2 a polepšila si 26 příček. Nyní je na 27. místě (+2).
Největší skok udělala Kateřina Vlašínová. Zahrála jeden úder pod par, 71 ran a vyneslo jí to o 43 příček ze 70. na 27. pozici (+2).

Leaderboard

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

24.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v

LPGA & Ladies European Tour  –  Aberdeen Standard Investment Ladies Scottish Open, Gullane, Skotsko
(26. – 29.7.2018, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Spilková se v druhém kole zlepšila o tři údery. Se dvěma birdie a dvěma bogey došla v paru, 71 ran. Polepšila si sice o několik málo míst, ale je na 95. místě, dvě rány za hranicí cutu a v turnaji končí.

Vedoucí hráčkou je i nadále Američanka Tiffany Joh (-13).

Leaderboard

rubrice V zahraničí

 

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole je Spilková tři údery nad parem a na 102. pozici. Tři údery nastřádala v první devítce, druhou půlku hrála v paru, celkem 74 úderů.

Vede  Američanka Tiffany Joh, které hřiště Gullane neobyčejně sedlo. Prošla ho s čistými devíti birdie, za rekordních 62 úderů. O druhé místo (-5) se dělí tři Korejky In Kyung Kim, Amy Yang a Jenny Shin.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

23.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Czech Pro-am Teaching Tour Zbraslav (23.7.2018)

Čtvrý turnaj kalendáře Czech Pro-Am Teching Tour se uskutečnil v Prague City Golf na Zbraslavi.

Kategorie Pro – učících profesionálů vyhrál Robert Schovánek (-4)  o tři údery před Petrem Ničem (-1) a o pět před Markem Tomanem (+1).

Druhý v kategorii Pro Petr Nič
PRO
Pořadí
Jméno
Klub
Reg. č.
HCP
Kolo 1
Skóre
HCP po
1 SCHOVÁNEK Robert GCPAR 0541146 PRO 68 / 42 68 PRO
2 NIČ Petr GKCEE 0463258 PRO 71 / 39 71 PRO
3 TOMAN Marek RGCML 0040657 PRO 73 / 37 73 PRO
4 STRACHOTA Květoslav GKLIS 0120128 PRO 73 / 37 73 PRO
5 NEWELL Mike Stuttgart GC PRO 74 / 36 74 PRO

Kompletní výsledky kategorie

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

10.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

PGAC – Czech PGA Smartwings Championship 2018, Albatross, Vysoký Újezd (9. – 10.7.2018)

Čtvrtý turnaj kalendáře Moneta Czech PGA Tour  se odehrál u Prahy na  Albatrossu. Ve spojení s novým partnerem, leteckou společností Travel Servis, dostal název Czech PGA Smartwings Championship. Byl určen pro 30 pozvaných profesionálů.

Turnaj s dotací 400.000 Kč vyhrál  Filip Mrůzek a získal prémii 70.000 Kč. Obě kola hrál hluboko pod parem, 68 a 67 ran. V prvním kole k tomu potřeboval šest birdie a dvě bogey, druhé kolo také šest birdie, ale jediné bogey.

Konečné výsledky

Konečné Top 10

SmartwingsTop10

Odkazy:   Albatross GR     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

06.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

European Challenge Tour – Prague Golf Challenge, Praha (5. – 8.7.2018)

Neděle – finálové kolo 
Zvítězil Angličan Ben Stow (-18). Bohatýrským závěrem s jedním eagle, šesti birdie a jediným bogey, 65 ranami,  zvítězil o ránu před Švýcarem Girrbachem (-17). Je to Angličanovo první vítězství na Challenge Tour. Z rukou promotéra Petra Dědka obdržel šek na 29.600 Eur. V žebříčku Road to Al Khaimah se posunul na 16. místo.
Třetí místo (-16) dělí Němec Florian Fritsch a Francouz Sciot-Seiegrist.

Stanislav Matuš dosáhl zatím svého nejlepšího výsledku v prvním ročníku Challenge Tour. Získal odměnu 3.453 Eur a nastoupil na 130. místo žebříčku.  Zároveň dosáhl nejlepšího umístění českého hráče posledních let. Lepší umístění měl na Challenge pouze Jirka Janda v devadesátých letech minulého století.

Pátek – 2. kolo
Z českých hráčů postoupil do víkendových kol pouze Stanislav Matuš. V druhém kole se zlepšil o ránu, hrál pět birdie a jedno bogey, 68 ran čtyři pod par. Je na skvělém 10. místě (-7).

Cutem neprošel vítěz z Kunětické Hory Korejec Im Kyu Kim. Vypadl i vítěz předchozího turnaje Made in Denmark a lídr žebříčku  Joachim B. Hansen.

Překvapením je i kolaps českého hráče Petra Niče, vítěze několika lokálních profesionálních turnajů. Na Zbraslavi skončil na posledním místě výsledkové listiny.

Čtvrtek -1. kolo

Z českých hráčů se zatím nejlépe předvedl Stanislav Matuš. Výkonem 69 ran, složeným z pěti birdie a dvou bogey, se usadil na 32. místě (-3).
V poslední době stále lépe hrající Dan Suchan došel první kolo jeden úder pod parem, 71 ran a je aktuálně na 71. pozici (-1).
Filip Mrůzek došel kolo v paru, 72 ran a je na 86. pozici (E).

V druhé stovce pořadí jsou Ondřej Lieser a Aleš Kořínek, kteří hráli 73 úderů, jeden nad par. Petr Gál a amatér Benák hráli shodně 75 úderů a jsou také daleko od sté pozice.

Na aktuálním dně tabulky bohužel leží pět českých vlajek. Patří Petru Dědkovi, Petrovi Ničovi, Cyrilovi Sukovi, Ondřejovi Melicharovi a Ondřejovi Lysému.

Úvod

Díky pozvánkám promotéra Relmost se turnaje účastní čtrnáct českých hráčů. Jsou to profesionálové Jan Cafourek, Petr Dědek jr., Petr Gál, Aleš Kořínek, Filip Mrůzek, Petr Nič, Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra Daniel Suchan a Cyril Suk. Dalších čtyři hráči jsou amatéři Gordon Brixi, Ondřej Lisý, Ondřej Melichar a David Benák.
Patnáctý Čech Stanislav Matuš startuje na svoji loni uhranou řádnou kartu.

Dějiště turnaje, hřiště Prague City Golf Club v Praze Zbraslavi má par 72 a  délku 6.543 metrů.

Dotace turnaje je 185.000 Eur. Loni zvítězil Angličan Garrick Porteous.

Leaderboard