Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Převzato GOlf.cz

LET – Belgian Ladies Open, Wanze, Belgie (26. – 28.5.2023)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Sára Kousková a Jana Melichová  skončily se stejným skore -3 a dělí  konečné 16. místo. Obě hrály v posledním kole 68 ran. Kousková s pěti birdie a jediným bogey, Melichová se sedmi birdie a dvěma bogey. Obě skončila na děleném 16. místě.

Sobota – 2. kolo
Janě Melichové se druhé kolo nevydařilo. Hrála 75 ran a klesla o 22. pozic na 38. místo, které kromě dalších třinácti hráček dělí s druhou Češkou ve hře Sárou Kouskovou (obě +1).
Tereza Koželuhová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká neprošly cutem.

Pátek – 1. kolo
Z českých hráček dnes zahrála nejlépe Jana Melichová. V první devítce se trápila. Na prvních pěti jamkách hrála tři bogey, než přišlo první birdie na devítce. Od 14. do 16. jamky zahrála tři birdie v řadě, které upravily skore na konečných 71 ran. Výsledek zařadil českou hráčku do první dvacítky, na 16. místo (-2).
Sáta Kousková dnes přinesla dvě birdie, jedno bogey a jedno double bogey na šesté jamce. S výsledkem 73 ran, jednu nad par zaujala 52. místo.

Úvod

České profesionálky Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna  Napoleaová se v belgickém Wanze účastní Belgian Ladies Open, turnaje série Ladies European Tour.

Dějiště turnaje hřiště Naxhelet Golf Clubu má par 72 a délku 5.854 metrů. Loni zvítězila Linn  Grant (-15), která neobhajuje, hraje jamkovku LPGA v Las Vegas.

Suma odměn pro nejlepší hráčky je  300.000 Eur.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Převzato Golf.cz

Ladies European Tour –  Aramco Team Series by Public Investment Fund, Palm Beach, Florida (19. – 22.5.2023, -6 hodin)

Týmy    Jednotlivci

Neděle – finálové kolo jednotlivců
Česká účast na Aramco Team Series na Floridě byla velmi úspěšná. Tři z pěti hráček prošly cutem a dvě  skončily v Top 10 individuální soutěže.

Klára Davidson Spilková úspěšně odehrála skvěle obsazený turnaj, ve kterém obsadila fantastické 2. místo (-1). V posledním kole hrála tři birdie, tři bogey a jedno double begy, 74 ran, dvě nad par. Za umístění si z Palm Beach odváží odměnu 41.655 dolarů a posun na 4. místo žebříčku Race to Costa del Sol.

Do nejlepší desítky se vešla ještě Sára Kousková, obsadila 10. místo (+4) s odměnou 9.719 dolarů. Obě hráčky za sebou nechaly mnoho velkých jmen na velmi obtížném hřišti, které pustilo celkovým výsledkem pod par pouze dvě hráčky z pole 65, které prošly cutem.
Cutem prošla ještě Tereza Melecká, která obsadila 55. místo a získala 1.604 dolarů.

Sobota – 2. kolo nedohráno
Poté, co bylo v sobotu ráno kvůli zpoždění prvního dne způsobenému blesky dohráno první kolo, se rozběhlo kolo druhé, ale přibližně ve 20 hodin místního času byla hra kvůli špatnému světlu přerušena.

V soutěži jednotlivců stále vede Španělka Nuria Iturrioz. Přerušila na 14. jamce se skore -5. Na druhém místě je skotská hráčka Louise Duncan (-4).
Na 3. pozici jsou Klára Davidson Spilková a další Španělka Carlota Ciganda, obě s plným počtem jamek (-3). Spilková odehrála druhé kolo v paru, 72 ran s pěti birdie, jedním bogey a dvěma double bogey.
Sára Kousková přerušila na 16. jamce. Aktuálně je na dělené 17. pozici (+3).
V zóně možného postupu je Tereza Melecká s plným počtem jamek (+10). Hranice cutu vystoupala v průběhu kolo do aktuální nebývalé výše +9 a může se ještě měnit.

Pátek – 1. kolo nedohráno
V prvním kole, bouřkou na dvě hodiny přerušeném jsou dvě Češky v první dvacítce aktuálního pořadí. Klára Davidson Spilková úvod odehrála skvěle. Čtyři birdie a jediné bogey daly výsledek 69, tři rány pod par, který hráčku zařadil na průběžnou třetí, dělenou pozici.
Druhou Češkou v pořadí je Sára Kousková na děleném 13. místě. Přinesla jeden eagle, jedno birdie a tři bogey, 72 ran, v paru.

Po březnovém Aramco Ladies v Singapuru se jedná o druhý z pěti týmových turnajů v roce 2023.

Hraje 108 hráček z 25 zemí, např. Lydia Ko, Kyriacou, Nuutinen, Thompson, Grant, Pace, Noja,  Roussin, De Roey, Pelaez, Cowan, Babnik, Garcia, Carta, Spitz, Dimmock, Skarpnord, Füunfstück.
Hraje pět českých hráček: Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a  Kristýna Napoleaová, která postoupila z čekačky náhradnic za odhlášenou Jessicu Korda.

Hrají se na hřišti Trump International ve West Palm Beach s parem 72 a délku 5.974 metrů

Suma odměn je 1 milion dolarů, z toho polovina pro soutěž týmů a polovina  pro soutěž jednotlivců. V posledním Aramco Team Series v březnu

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour – Jabra Ladies Open, Evian les Bains, Francie (11. – 13.5.2023)
Sobota – finálové kolo
Klára Davidson Spilková si nechala svůj nejlepší výkon na závěr. Ze 45. místa přelétla o 31 příček na konečnou 17. pozici (+1). Ve finále hrála pět birdie a jediné bogey, 67 ran, čtyři pod par. Za umístění získala odměnu 4.875 Eur. V žebříčku a v žebříčku Race to CME Globe postoupila do Top 10 na 9. místo.
Druhou Češkou v konečném pořadí je Jana Melichová na 52. místě (+8). O ránu dále se Sára Kousková umístila na 56. pozici (+9). Kristýna Napoleaová obsadila 57. místo (+10).
Pátek – 2. kolo
Do sobotního finále prostoupily čtyři Češky. Sára Kousková z 31. místa (+3), Kristýna Napoleaová a Klára Davidson Spilková z děleného  48. místa (+5) a Jana Melichová z 62. místa (+6).
Za hranicí cutu zůstaly Tereza Koželuhová (+8) a Tereza  Melecká (+9).
Čtvrtek – 1. kolo
18:20 – první kolo probíhá
Z českých hráček začala nejlépe Sára Kousková. Zapsala šest birdie, jedno bogey a dvě double bogey, 70 ran, jednu pod par. V dohrávaném kole je v Top 10 na průběžném 4. místě.
Do turnaje vykročila špatnou nohou naše jednička Klára Davidson Spilková. Startovala z 15. jamky, na které zahrála bogey. Na pátá jamce zahrála double bogey, na desáté jamce přišlo první a poslední birdie. Následovaly čtyři bogey, z toho tři v řadě od patnáctky do sedmnáctky. Celkem 77 ran (+6)  a je v druhé stovce pořadí.

Hrají se tři kola na hřišti Evian Resort GC s parem 71 a délkou 5.928 metrů. Hráčky startují z 6. a 15. odpaliště.
Obhajuje Finka Tia Koivisto.

Dotace odměn je 300.000 Eur.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

převzato Golf.cz

LET Access Series – Terre Blanche Ladies Open, Tourettes, Francie (13. – 15.4.2023)

Leaderboard

Sobota – 2. finálové kolo
Turnaj zkrácený na 2. kola senzačně vyhrála ve tříčlenné rozehrávce čtrnáctiletá francouzská amatérka Louise Uma Landgraf (-1).

Francouzky na domácí půdě dominovaly, do první desítky se jich vešlo sedm.

Z českých hráček skončila nejvýše Sára Kousková na dělené 20. pozici (+5). Tereza Koželuhová a Šideri Váňová společně obsadily dělené 42. místo (+9).

Pátek – dohrávka 1. kola
První kolo dohrála z Češek nejlépe Sára Kousková, 75 ran a je na 26. místě (+3). Na 35. pozici je Tereza Koželuhová (+4). Šideri Váňova zaujala 52. místo (+5).

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním, přerušeném kole je aktuálně nejlépe umístěná Češka Tereza Koželuhová na průběžném 16. místě (+1), která přerušila na 6. jamce.. O ránu dále je na 22. místě Sára Kousková (+2 na 6. jamce). Šideri Váňová je na 67. pozici (+5).

Úvod
Sára Kousková, Tereza Koželuhová a Šideri Váňová se ve francouzském Tourettes účastní druhého turnaje kalendáře LET Access, Terre Blanche Ladies Open.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ivan Paggio

PGA – Aramco Team Series Presented By Public Investment Fund, Singapur
(16. – 18.3.2023, +7 hodin)

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková
má za sebou velice úspěšné vystoupení na Aramco Team Series v Singapuru. Po třetím místě v soutěži týmů získala 4. místo v soutěži jednotlivců (-7). Pozici dělí se Švédkami Linn Grant a Elin Arvidsson. Za umístění získala odměnu 17.599 dolarů.
Sára Kousková obsadila 23. pozici  (E) s odměnou 6.081 dolarů.Tereza Melecká skončila na 55. místě s odměnou 1.634 dolarů.

Pátek – 2. kolo

Tři české hráčky v sobotu pokračují v individuální soutěži. Klára Davidson Spilková hrála dnes v paru,72 ran a ustoupila na  7. místo, které dělí s Lydií Ko, Chiarou Noja, Nicole  Broch Estrup a Bronte Law (-4).
Sára Kousková si polepšila, hrála o tři rány méně než v prvním kole. Čtyři birdie a dvě bogey, 70 ran a postoupila na  18. pozici (-1).
Tereza Melecká dnes hrála 75 ran a je na 60. posledním postupovém místě.
Jana Melichová dnes hrála v paru, 72 ran. Se skore +9 zůstala dva údery za hranicí cutu a do sobotního kola nepostoupí.
Týmová soutěž skončila. Tým Davidson Spilkové obsadil konečnou skvělou 3. pozici se skore – 27. Přes jedno double bogey zahrála v týmu nejlépe amatérka Alisa Imprasit, 68 ran. Započítal se její výsledek a 72 ran Davidson Spilkové. Škrtaly se výsledky Witt a Koivisto, které  hrály každá 76 ran. Za umístění týmu obdržela každá profesionálka 8.415 dolarů.

V týmu Sáry Kouskové se započetly výsledky 70 Kouskové a 74 Nadaud. Škrtaly se Haddiou 82 ran a amatérka Hirahara 97. Tým skončil 24. místě (-13), ránu za týmem Lydie Ko a ránu před týmem De Roey. Profesionálky z týmu obdržely za umístění každá 1.178 dolarů.

Čtvrtek – 1. kolo
Týmy českých kapitánek mají první kolo odehrané. Tým Kláry Davidson Spilkové má skore -13 a je na 11. místě, které dělí s týmem Babnik.
Tým Sáry Kouskové uzavřel úvodní kolo na skore -8 a je na  21. pozici, dělené s týmem Hillier, ve kterém hraje Jana Melichová.

Čtveřice českých profesionálek se z Jižní Afriky přesunula do Singapuru. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká se v Singapuru účastní prvního turnaje pětidílné série Aramco Team Series.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

Ladies European Tour & Sunshine Ladies Tour – Investec South African Womens Open, Kapské Město, JAR
(8. – 11.3.2023, +1 hodina)

Leaderboard

Sobota – finálové kolo
Klára Davidson Spilková si nechala to nejlepší na konec a připsala si další Top 10. Ve finálovém kole zahrála čistých šest birdie, 66 ran a postavila se na konečné 6. místo (-10). Získala odměnu 9.920 Eur.
Sára Kousková došla poslední kolo v paru a skončila na děleném 47. místě (E) s odměnou 1.536 Eur.

Pátek – 3. kolo
Ze dvou Češek, které po cutu zůstaly ve hře byla dnes lepší Klára Davidson Spilková. V první devítce hrála dvě birdie, v druhé dvě birdie a dvě bogey, 70 ran. S celkovým skore -4  je na 27. místě. Přeskočila v pořadí Sáru Kouskovou, která hrála jedno birdie, čtyři bogey, 75 ran a ustoupila na 53. místo (E).

Čtvrtek – 2.kolo
České hráčky mají odehrané kompletní dvě kola.  Nejvýše na výsledovce je Sára Kousková. Hrála 71 úderů, jedno birdie a 17 parů,  jeden úder pod par. Zůstává ve třetí desítce na 25. pozici (-3).
Klára Davidson Spilková je druhou českou hráčkou v pořadí. Dnes hrála nejlepší české skore, tři birdie a jediné bogey, 70 ran, dvě po par. Postoupila dopředu na 32. místo .

Středa – 1. kolo
11:30 – první kolo probíhá
Kousková, Melichová a Davidson Spilková mají prví kolo odehrané. Českým hráčkám se daří.  Kousková hrála pět birdie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par(-2).Jana Melichová dohrála kolo s výsledkem 71 ran(-1).Davidson Spilková dohrála kolo v paru,72 ran(E).

Tereza Melecká startuje  v odpoledních flightech ve 13:50 našeho času

Úvod
Klára Davidson Spilková, Sára Kousková
, Jana Melichová a Tereza Melecká se v Jižní Africe přesunuly z Johannesburgu do Kapského Města. Účastní se zde turnaje Investec South African Womens Open.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour & Sunshine Ladies Tour – Joburg Ladies Open, Johannesburg, JAR (1. – 4.3.2023, +1 hodina)

Sobota – finálové kolo
V dobře obsazeném turnaji skončila Klára Davidson Silková v Top 10, obsadila skvělé 4. místo (-9). Ve finálovém kole zahrála  73 ran, se třemi birdie a třemi bogey. Pozici dělí s Jihoafričankou Kierou Lord a Dánkou Nicole Broch Estrup. Za umístění obdrží 11.200 Eur a posunula se na 15. místo žebříčku Race to Costa del Sol.

Zvítězila Angličanka Lily May  Humpreys (-12) s odměnou 45.000 Eur. Na druhém místě společně skončily Španělka Pelaez a Švédka Moa Folke (-10)

Sára Kousková obsadila dělené 49. místo (+5) s odměnou 1.365 Eur

Pátek – 3. kolon 
Klára Davidson Spilková pokračuje ve skvěle vyrovnaném výkonu, který jí udržuje na předních místech výsledovky. Dnes hrála eagle, tři birdie a dvě bogey, 70 ran, tři pod parem. S celkovým skore -9 půjde do sobotního finále ze třetího místa, se ztrátou tří úderů na vedoucí hráčku. Tou je sedmadvacetiletá Švédka Moa Folke (-12). Na druhém místě je Dánka Nicole Broch Estrup (-10).
Druhá Češka ve hře Sára Kousková hrála dnešní osmnáctku v paru, 73 ran. Získala pět pozic a je na 43. místě (+2), které dělí s Emmou Spitz, Laurou Holmey a Momoko Kobori.

Čtvrtek – 2. kolo
Klára Davidson Spilková odehrála skvělé kolo s šesti birdie a dvěma bogey, 69 ran, čtyři pod par.  S celkovým skore -6 je na vynikajícím druhém místě, dva údery za vedoucí Dankou Nicole Broch Estrup (-8). Pozici dělí se Švédkou Linneou Johansson a Angličankou Lily May Humpreys.

Druhá Češka v pořadí Sára Kousková dnes došla v paru a se skore +2 na 48. místě prošla cutem do dalších

Středa – 1. kolo
Po prvním kole je z českých hráček nejlépe umístěna Klára Davidson Spilková. Hrála pět birdie a tři bogey, 71 ran, dvě pod par. Je na děleném 12. místě (-2).
Ostatním Češkám se v úvodním kole nedařilo. Sára Kousková má ve skorkartě zapsané tři birdie a pět bogey, 75 ran, dvě nad par. Postavila se na dělené 65. místo (+2). Na 88. místě je Šideri Váňová, 76 ran (+3).
Další české vlaječky jsou až v druhé stovce pořadí výsledkové listiny. Jana Melichová figuruje na 120. místě (+6), Tereza Melecká na předposledním, 130. místě (+8).

Úvod
Nejlepší české golfistky se v Johannesburgu účastní pátého turnaje jihoafrické Sunshine Ladies Tour 2023.
Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Šideri Váňová budou ve středu na startu Joburg Ladies Open 2023.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LET – Aramco Saudi Ladies International by Public Investment Fund, KAEC, Saudská Arábie (16. – 19.2.2023, +2 hodiny)
Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Klára Spilková si ve finálové kole mírně pohoršila. Poprvé v turnaji se nedostala pod par, hrála 72 ran, v paru. Přišla o devět pozic, skončila na 40. místě (-5). Za umístění obdrží odměnu 31.000 dolarů.
Jana Melichová se naopak poprvé v turnaji dostala pod par, hrála 69 ran. Obsadila konečné 53. místo (E) s odměnou 19.333 dolarů.

Zvítězila světová jednička Novozélanďanka Lydia Ko (-21) a čeká jí odměna 750.000 dolarů. Druhé místo obsadila Indka Aditi Ashok (-20).
Na třetím místě se sešly Belgičanka Manon de Roey, Američanka Lexi Thompson a další Američanka  Lilia Vu (-19).

Sobota – 3. kolo
České hráčky mají třetí kolo dohrané. Klára Davidson Spilková přišla  s výsledkem 71 ran, jednu pod parem se dvěma birdie a jedním bogey. Je na průběžném 31. místě (-5).
Jana Melichová hrála jedno birdie a čtyři bogey, 74 ran. Je na 59. místě (+3).

Pátek – 2. kolo
Obě Češky prošly cutem. To je na  takto silně obsazeném turnaji nemalý úspěch. Spilková na 22. místě (-4), Melichová na posledním postupovém, 54. místě (+1).
Spilková hrála čtyři birdie a tři bogey, 71 ran, jednu pod.
Melichová tři birdie a tři bogey, 72 ran, v paru.

Čtvrtek – 1. kolo
Výborně začala Klára Davidson Spilková. Hrála čtyři birdie a jedno bogey, 69 ran, tři pod par. Zaujala  17. místo, které sdílí  např. s  Kang, Hewson, Van Dam.
Jana Melichová hrála čtyři birdie a pět bogey, 73 ran, jednu na par. Je na  69. místě, které s ní sdílí např. Thompson, Saso, Cowan, Henseleit.

Úvod

České hráčky Klára Davidson Spilková a Jana Melichová ve čtvrtek startují v Saudské Arábii na  turnaji LET Aramco Saudi Ladies International. Spilková zde startuje svojí již 13. profesionální sezónu.

Oproti loňsku stoupla dotace odměn turnaje pětinásobně na 5 milionů dolarů, je třetí nejvyšší na LET. Nyní je stejná jako u turnaje mužů Saudi International. Vítězka obdrží odměnu 750.000 dolarů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

Ladies European Tour – Lalla Meryem Cup, Rabat, Maroko (9. – 11.2.2023)

Leaderboard

Sobota – finálové kolo
Skvělého umístění dosáhla Jana Melichová. Hrála konzistentně, třikrát 72. Ve finálovém kole hrála tři birdie a dvě bogey a ve velmi silné konkurenci obsadila parádní 5. místo (-3). Za umístění si odváží odměnu 15.075 Eur.
Sára Kousková dosáhla na 24. místo (+2). Z první dvacítky ji vyhnalo double bogey na šestnáctce, ve finále hrála 75 ran. Získala odměnu 5.602 Eur.
Double bogey ve  finále odsunulo také Terezu Meleckou. Hrála také 75 ran a skončila na 36. místě s odměnou 3.195 Eur.

Pátek – 2. kolo
Jana Melichová zopakovala včerejší výkon, i dnes hrála 72 ran, jednu pod par. a postoupila v Top 10 na 5. místo (-2).
Sára Kousková také zopakovala včerejších 73 ran a posunula se do Top 10 na 10. pozici (E).
Tereza Melecká je na dělené 23. pozici (+3).

Čtvrtek – 1. kolo
České hráčky zahájily skvěle, v pořadí jsou všechny mezi prvním třinácti. Nejlépe zahrála první kolo Jana Melichová. Dvě birdie a jedno bogey daly výsledek 72 ran, jednu pod par. Je v Top 10 na 8. místě (-1).
Na dělené 13. pozici jsou Sára Kousková a Tereza Melecká (obě E). Kousková hrála čtyři birdie, jednou double bogey a jedno triple bogey, 73 ran, v paru. Melecká dvě birdie a dvě bogey, 73. ran, v paru.

Úvod

Jana Melichová, Sára Kousková a Tereza Melecká se z Jižní Afriky přesunuly do Maroka, kde budou od čtvrtka hrát turnaj Lalla Meryem Cup.

Hrají se tři kola se na hřišti Blue resortu Royal Golf Dar Es Salam s parem 73 a délkou 5.954 metrů.Dotace odměn je 450.000 Eur. Loni zvítězila španělská hráčka Nuria Iturrioz.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour – Magical Kenya Ladies Open, Vipingo Ridge, Keňa
(2. – 5.2.2023, +2 hodiny)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Jana Melichová v posledním kole donesla výsledek 76, složený ze čtyř birdie, pěti bogey a jednoho double bogey. Obsadila konečné 27. místo (+7) patří jí odměna 3.380 Eur.

O dva údery dále skončila na 34. místě Sára Kousková (+9) s výdělkem 2.625 Eur. O možnost lepšího umístění jí připravila jamka č. 15, par pět, kde trefila z odpaliště dvakrát aut a odnesla si následně 9 ran.
„Bylo skvělé se vrátit na turnaje. Jsem ráda, že hra jako taková vypadá dobře a vylepšuje se každým odehraným kolem,“ hodnotí turnaj Kousková. „Výsledek mohl být lepší, ale těžko lze pomýšlet na lepší umístění, pokud v turnaji trefíte čtyři auty. Začátek byl trochu nervóznější, ale pak se vše kolo od kola zlepšovalo – jak má koncentrace, tak sebedůvěra. Herně jsem spokojená, projevilo se hodně práce, kterou jsme nad trefováním míče s trenérem Pavlem Ničem jr. v pauze strávili. Naopak lepší mohla být spíše některá herní rozhodnutí, která jsem v turnaji udělala.“

Sobota  – 3. kolo
Jana Melichová je po třech kolech na děleném 19. místě (+4). Šla v paru  do 13. jamky, než přišla než sekvence bogey, par, double bogey, bogey, která znamená pro českou hráčku výsledek 77 a celkové skore +4.
Sára Kousková je druhou českou hráčkou v pořadí. Dosáhla výsledku 73 ran, nejlepšího z  Češek a obsadila 37. místo (+8). Kristýna Napoleaová je na 53. místě (+12).

Pátek – 2. kolo
Po slabém začátku se výrazně zlepšila Jana Melichová. V druhém kole snížila skore o šest úderů, hrála pět birdie a dvě bogey, 70 ran, tři pod par. Ve výsledovce vyskočila o 23 příček na 13. pozici (E).
Polepšily se i další Češky v pořadí Kristýna Napoleaová a Sára Kousková. Výrazně srazily své skore a bezpečně prošly cutem na 50. místě (obě +8).
Tereza Melecká v turnaji skončila. Hrála 79 ran, šest nad par a zůstala šest ran za hranící cutu (+15).

Čtvrtek – 1. kolo

Nejlépe z nich vstoupila do turnaje ve Vipingo Ridge Jana Melichová, která zahrála na úvod 76 ran (+3) a je na děleném 36. místě devět ran za vedoucí Indkou Aditi Ashok.

Sára Kousková zahrála při svém debutu jako hráčka LET první kolo za 79 ran (+6) a nachází se na děleném 59. místě. Kristýna Napoleaová zapsala rundu za 81 ran (+8) a do dalšího průběhu půjde z děleného 77. místa. Ještě o ránu více zahrála Tereza Melecká, která je po první osmnáctce na děleném 82. místě.

Úvod

Sezóna LET začíná v Keni a má rekordní české zastoupení. Profesionálky Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová se účastní úvodního turnaje LET Magical Kenya Ladies Open ve Vipingo Ridge v Keni.

Přihlášeno je silné pole hráček. Na startu jsou Nuutinen, Ashok, Parker, Henseleit, Gustavsson, De Roey, Pelaez, Babnik, Alonso, Kobori, Spitz, A. Leth-Nielse, Skarpnord, Malchirand, Laisne.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 Golf Australia -ISPA Handa  Australian Golf Open,  Melbourne, Austrálie (1. – 4.12.2022, +10 hodin)
Sára Kousková - foto Tristan Jones
Neděle – finálové kolo
Sára Kousková skončila na prestižním ISPS Handa Australian Open dělená dvaadvacátá. Z turnaje si odváží kromě šeku na 19.380 AUD (304 tis. Kč) také zajímavé body do světového žebříčku, kde si upevní pozici druhé nejlepší české hráčky.
Sobota – 3. kolo
Sára Kousková udržela pozici v první dvacítce. Dnes zopakovala výsledek 72 ran, se dvěma birdie a dvěma bogey, v paru a je na 20. místě výsledovky (+2).
Pátek – 2. kolo
Golfistka Sára Kousková postoupila na Australian Open do finálových bojů. Druhé kolo, které dnes v Melbourne odehrála na hřišti Viktoria Golf Club, zvládla česká dvojka v paru a s celkovým skóre +2 se na závěrečném turnaji své premiérové profesionální sezony dělí o 19. místo.
Čtvrtek – 1. kolo
Česká golfistka Sára Kousková má za sebou úvodní kolo ISPS Handa Australian Open. Na turnaji s dotací 1,7 mil. AUD zahrála na hřišti Kingston Heath 3 birdie a 5 bogey a s výsledkem +2 dělí třicátou pozici. Ve vedení je po prvním kole po výsledku -7 domácí hráčka Grace Kim. Největší favoritka turnaje, čtvrtá hráčka světového žebříčku, Minjee Lee, je s dvěma ranami pod par prozatím na děleném devátém místě.
Úvod
Česká golfistka Sára Kousková vstupuje ve čtvrtek do svého posledního turnaje sezóny. Prestižní ISPS Handa Australian Open, na který obdržela pozvání jako vítězka celoročního žebříčku LETAS, se uskuteční od 1. do 4. prosince v Melbourne a tradičně přilákal velké hvězdy světového golfu.
Kousková po říjnovém ukončení sezóny na LETAS vyplnila turnajovou pauzu tréninkem. „Měla jsem možnost si díky dobrému počasí dobře zatrénovat v Česku s trenérem Pavlem Ničem mladším. Absolvovala jsem i týdenní přípravu v Austinu a tureckém Beleku. Už se ale těším na turnajovou atmosféru,“ usmívá se aktuálně druhá nejlépe umístěná česká golfistka na světovém žebříčku.
První kolo startuje Kousková na hřišti Kingston Heath ve čtvrtek v 8:28 místního času. Turnaj se vysílá ve více než 100 zemích světa, včetně české verze Golf Channelu, který má na programu každý den záznamy v odpoledních hodinách.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Ladies European Tour – Andalucia Costa del Sol Open de Espaňa, Benahavis, Španělsko (24. – 27.11.2022)
Neděle – finálové kolo
Spilková hrála v posledním kole opět pod parem, dnes se na rozdíl od předchozích kol se nedařilo v druhé devítce. První devítku absolvovala skvěle s pěti birdie a dvěma bogey, tři pod par. V druhé devítce hrála bez birdie jedno bogey. Kolo uzavřela s výsledkem 71 ran, dvě pod parem. V turnaji obsazeném hvězdami LET jí o dvě rány uteklo TOP 10, obsadila konečné 14. místo (-10).
Sobota – 3. kolo
Spilková má za sebou další úspěšné kolo s výsledkem pod parem. Dnes hrála obdobně jako v úvodním kole první devítku dvě nad par a v druhé korigovala výsledek pěti birdie a jedním bogey na konečných 71 ran, dvě pod par.
S celkovým výsledkem -8 se drží v Top 10, kde dělí 9. místo (-8).
Pátek – 2. kolo
Klára Spilková v druhém kole svůj výkon ještě zlepšila. Tentokrát první devítku v paru, druhou stejně jako včera se čtyřmi birdie čtyři pod, celkem 69 ran. Pokročila na 9. místo první desítky -(6).
Čtvrtek – 1. kolo
Češka Klára Spilková vstoupila do turnaje výkonem 71 ran. V první devítce se nedařilo, hrála po jednom birdie, bogey, double bogey a v polovině kola byla dva údery nad parem. V druhé devítce se pronikavě zlepšila, přinesla čtyři birdie a zkorigovala stav na dva údery pod parem. Dělí 24. místo (-2).
Úvod
Open de Espaňa, třiatřicátý, závěrečný podnik Ladies European Tour se koná na hřišti Alferini Golf Benahavis a bude zde korunována šampionka roku 2022.
Spilková je na žebříčku Race to Costa del Sol na 17. pozici.
Jako třetí a čtvrtá náhradnice jsou na čekačce Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

(10. – 12.11.2022, +2 hodiny)

Pátek – 2. kolo

V individuální soutěži prošly cutem Jana Melichová (E) a Tereza Melecká (+1).
Kristýna Napoleaová zůstala ránu za postupem, Kláře Spilkové na postup přebývaly čtyři údery.

Čtvrtek – 1. kolo

První kolo bylo pro tmu přerušeno,  tři hráčky budou dohrávat v pátek ráno.
České hráčky vstoupily do úvodního kola slabšími výsledky. Na výsledovce je nejvýše postavenou Češkou Jana Melichová na 33. místě. První kolo absolvovala se čtyřmi birdie a třemi bogey, 71 ran, jednu pod par.
Dalšími českými hráčkami v pořadí jsou Tereza Melecká a Kristýna Napoleaové na 64. pozici (+1). Přinesla pět birdie, dvě bogey a dvě double bogey, 73 ran.
Nedařilo se Kláře Spilkové. Hrála dvě birdie, pět bogey a jedno double bogey, 77 ran. Je na 98. místě (+5).

Úvod
Klára Spilková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká se v Saudské Arábii účastní posledního turnaje Aramco Team Series. Pětidílná série měla zastávky v Bangkoku, kde zvítězila Manon de Roey, v Londýně s vítězkou Bronte Law, v Sotogrande, kde dominovala Nelly Korda, v New Yorku s vítězkou Lexi Thompson a poslední se nyní odehraje  v Džiddě.

Aramco Team Series 2022 je týmová soutěž pro 26 týmů. Každý se skládá ze tří profesionálek a jedné amatérky.
Sestavení týmů se koná draftem. Kapitánky jsou nasazeny na základě ženského světového  žebříčku.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Využít příležitost, která se jí nabídla díky vítězství na KPMG Irish Women´s Open, se rozhodla Klára Spilková pro sezonu 2023. „Chci se plně věnovat a soustředit právě na Ladies European Tour,“ sdělila dlouhodobě nejlepší česká profesionálka na začátku listopadu, ještě před posledními dvěma starty sezony.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

zdroj: ČTK autor: Patrik Jeřicha

Sára Kousková je nejlepší golfistkou ročníku druhé nejvyšší evropské soutěže LETAS. Třiadvacetiletá hráčka ovládla Order of Merit této tour jako první Češka v historii, také byla vyhlášena nejlepším nováčkem a je první ve finančním žebříčku. Díky letošním úspěchům má Kousková plnou hrací kartu pro příští sezonu Ladies European Tour.

Kousková přitom absolvovala pouze polovinu z dvaceti letošních turnajů Access Series. Nezúčastnila se tento týden ani závěrečného podniku u Zaragozy, jenž na jejím celkovém vítězství nemohl nic změnit. Následně obdržela na Zbraslavi ocenění za letošní úspěchy od české zástupkyně Ladies European Tour Kláry Kuchařové. „Bylo to ohromně milé a velmi osobní. Trochu mě mrzelo, že jsem nemohla být u pátečního předávání ve Španělsku, ale dnešní zážitek to vše ještě předčil. Byl to jeden z nejdojemnějších momentů v mém životě,“ uvedla v tiskové zprávě Kousková.

Po letošním vstupu mezi profesionálky vyhrála Kousková tři turnaje – v Málaze, Jönköpingu a švýcarském Puidoux, na dalších třech byla na stupních vítězů a pokaždé prošla cutem. „Plán letošních turnajů byl lehce fluidní, ale byli jsme s týmem připraveni na několik variant průběhu sezony. Volba cesty přes LETAS se ukázala být jako ta nejlepší, i když to nebylo zrovna lehké rozhodování. To, že vše dopadlo ziskem karty a výhrou v Order of Merit, ač se to v červnu mohlo zdát spíš jako sen, je ohromná odměna,“ řekla.

Ve světovém žebříčku je Kousková aktuálně na 260. místě, přičemž na konci května při přestupu k profesionálkám byla v osmé stovce. Nyní je českou dvojkou za Klárou Spilkovou a současná pozice by jim oběma zajistila start na olympijském turnaji v Paříži. „Samozřejmě skok na žebříčku je to obrovský. Amatérské turnaje se do světového žebříčku nepočítaly, takže jsem reálně začala sbírat body až od června. A moc mě těší, že se nám daří plnit plán i směrem k olympijským hrám v Paříži. Ty jsou velkým snem a motivací,“ uvedla Kousková.

Dlouholetá česká amatérská jednička ještě letos s golfem nekončí. Byla pozvána na Australian Open a ve hře jsou pozvánky na turnaj Aramco Series v Džiddě a na finále Ladies European Tour ve Španělsku. „Ještě nechci hodnotit celou sezonu, protože jsme se rozhodli si ji trochu prodloužit. Jsem šťastná, že budu moct závěr roku strávit na hřišti a zahrát si s nejlepšími golfistkami světa. Věřím, že se mi povede na turnajích přetavit to, co zatím fungovalo celou sezonu – tedy konzistentní hra z týčka a v poli. Když se k tomu přidá i puttování, tak věřím, že mohu být úspěšná i mezi nimi,“ řekla Kousková.

Ačkoli ještě nemá přesně stanovené cíle pro příští rok, v hrubých obrysech má o působení mezi evropskou elitou jasno. „Určitě bych se chtěla pohybovat v TOP 25 žebříčku LET a prorazit na jednom z majorů,“ uvedla.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

 

Významná postava českého golfu, elitní golfový trenér Pavel Nič začal s golfem před padesáti lety jako hráč v pražském Motole. Před třiceti lety začal golf vyučovat jako trenér.

Je úzce spjatý především s ženským golfem. Do dnešních dnů zanechal v českém golfu hlubokou stopu. Vychoval mnoho našich předních hráček a hráčů které  přivedl k jejich sportovním úspěchům.

Nejlepší z nich přivedl do Ladies European Tour. Nejdříve Zuzanu Mašínovou, která hrála LET v letech 2008 a 2009, následně Kláru Spilkovou, která hraje v evropské LET od roku 2011 a v americké LPGA od roku 2018.

Z jeho trenérské dílny vyšla další jména, která figurují na předních místech záznamů Mistrovsví republiky a dobových žebříčků České golfové federace. Jsou to například Gabriela Teissingová, Petra Kvídová, Lucie Šarochová, Lucie Hinnerová, Kateřina Krásová nebo Kristýna Frýdlová.

Jablko nepadá daleko od stromu. Jeho starší syn Pavel sklízí trenérské úspěchy prostřednictvím své svěřenkyně Sáry Kouskové, aktuálně nejvíce viditelné hráčky. Jako třetí v historii českého golfu po Mašínové a Spilkové míří Kousková příští rok do nejvyšší evropské soutěže, Ladies European Tour.

Mladší syn Petr Nič je mnohonásobný Mistr České republiky a mnohonásobný mistr České PGA.

Všichni tři Ničové pracuji v rodinné golfové akademii.
Pavel Nič dnes působí v golfovém centru Čechie

Milý Pavle, děkujeme Ti za dosavadní působení a těšíme se na Tvoje další pracovní úspěchy.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Sobota – finálové kolo
V soutěži jednotlivců zvítězila Lexi Thompson. Udržela náskok z předchozího kola. Výkonem 69 ran potvrdila svojí vedoucí a nakonec vítěznou pozici (-11). Za vítězství získala odměnu 72.987 dolarů.
Klára Spilková obsadila 53. místo (+6), s odměnou 1.781 dolarů.
Pátek – 2. kolo
V individuální soutěži prošlo cutem do sobotního finálového kola 64 hráček, včetně Kláry Spilkové.
Spilková si výrazně polepšila, hrála o devět ran méně než včera a je nyní na 56. pozici (-2).
Soutěž týmů po dvou kolech skončila. Zvítězil tým Švédky Johanny Gustavsson (-24) se Švédkou Jessicou Karlsson, Němkou Karolin Lampert a americkou amatérskou Jennifer Rosenberg.  Každá z profesionálek týmu obdržela odměnu 34.060 dolarů.
Čtvrtek – 1. kolo
Trumpovo hřiště se ukazuje jako velmi obtížné. Pouze pět hráček ze 78 členného pole dostalo pod par,
Klára Spilková hrála 80 ran (+8) se třemi double bogey, pěti bogey a třemi birdie. Postavila se na 66. pozici.
Úvod
Aramco Team Series 2022 je týmová soutěž s celkem 26 týmy. Každý se skládá ze dvou profesionálek a jedné amatérky.
Sestavení týmů se koná draftem. Kapitánky týmů jsou nasazeny na základě ženského světového  žebříčku.
Kapitánky si vyberou v náhodném pořadí první hráčku. Každému týmu je pak náhodně přidělena amatérské hráčka a další profesionálka ze zbývajícího pole. V každém kole se do soutěže týmů započítávají dva nejlepší výsledky.
Pro rok 2022 byl upraven formát. Týmy hrají dvě kola, pro jednotlivce bude po 36 jamkách proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa. Poslední den se bude bojovat o individuální titul.