Aktuality

Publikováno: od v kategorii Aktuality, Preferované.

Hledáme další talenty

Hledáme další talenty

Holky a kluci s golfovou zkušeností i absolutní začátečníci od 3-12 let.

  • Golfová školka: 3-6 let
  • Golfová akademie: 7-12 let


Publikováno: od v kategorii Aktuality.

PRO
Pořadí
Jméno
Klub
Reg. č.
HCP
Kolo 1
Skóre
HCP po
1 JANDA Jakub GCPRH 0090615 PRO 70 / 37 70 PRO
2 NIČ Petr GKCEE 0463258 PRO 70 / 37 70 PRO
3 VELENSKÝ Vladimír GCPRH 0090752 PRO 73 / 34 73 PRO
4 JUHANIAK Jan GCPRH 0090488 PRO 73 / 34 73 PRO
5 JUHANIAK Filip GCPRH 0090240 PRO 75 / 32 75 PRO
6 BAYER Jan gcp PRO 75 / 32 75 PRO
7 BOUČKOVÁ MAŠÍNOVÁ Zuzana GCPRH 0090130 PRO 76 / 33 76 PRO
8 MOUČKA Jiří GCPRH 0090040 PRO 83 / 24 83 PRO

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

„Zatím jsem se nedostala k tréninku, obě cvičná kola byla zrušena. Venku je hodně kouře, nedá se tam být a vůbec dýchat,“ vzkazuje z dějiště  česká Klára Spilková. Byly zrušeny také Pro-Am a čtvrteční 1. kolo. V plánu je hrát od pátku do neděle. „Od čtvrtka slibuje předpověď lepší počasí. Měl by se otočit vítr a snad by také mělo pršet,“ sděluje Spilková.

Hraje se na hřišti Columbia Edgewater s parem 72 a délkou 5.923 metrů.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Druhý major kalendáře LPGA se odehraje v kalifornském Rancho Mirage za účasti nejlepších světových hráček s české profesionálky Kláry Spilkové. ANA Inspiration se měl původně hrát na jaře, kvůli epidemii byl přeložen a září. Na startu budou Danielle Kang, Inbe Park, Austin Ernst, Minjee Lee, Nasa Hataoka, obě sestry Korda, Celine Boutier, Stacy Levis.

Hřiště Mission Hills, Dinah Shore Tournament Course má par 72 a délku 6.184  metrů.
Vzhledem k předpokládaným vysokým teplotám kolem 50° mohou kedíci doprovázet hráčky na kárkách.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Spilková podala skvěle vyrovnaný výkon. Tři kola zahrála v rozpětí jediného úderu 70,70,69 (-7) a obsadila konečné 13. místo. Získala odměnu 3.700 Eur.
O dva údery zpět se objevila amatérka Sára Kousková. Dnes zopakovala včerejší nejlepší české skore Frýdlové, zahrála také 67 ran, nejnižší výsledek kola. Z 69. pozice vyskočila na konečné 20. místo (-5) a je nejlepší amatérkou turnaje.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio
LPGA & LET – AIG Womens Open, Troon, Skotsko (20. – 23.8.2020, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Drsné hřiště a drsné počasí s deštěm, větrem a zimou jsou náročnou zkouškou odolnosti všech hráček. Obalené do teplých kalhot a bund bojují s nepřízní počasí a prostředí.
Spilkové se nic nedařilo, až do 16. jamky hrála pouze bogey a bylo jich celkem osm. Teprve na sedmnáctce přišlo první a poslední birdie. Česká hráčka zakončila druhý hrací den výsledkem 78 ran, sedm nad par. S celkovým skore +11 skončila na 91. místě. Mohla čekat, jestli se s docházejícími hráčkami cut pohne v její prospěch. Pohnul, ale jen o jediný úder na hodnotu +9. Česká hráčka tak neprošla o dva údery.

Úvod
Klára Spilková se účastní druhého společného turnaje LPGA a LET na ostrovech. AIG Womens Open (slovo British letos v názvu není) je kategorie major. Hrát může 144 hráček, kvalifikovaných podle dvacítky kritérií. Turnaj má nejlepší možné obsazení. Na startu budou  Kang, Inbee Park, Lewis, Boutier, Minjee Lee, Ciganda, Nelly Korda, Thompson, Lydia Ko, Henderson a další přední světové a evropské hráčky.

Dějiště majoru je přímořský links Royal Troon GC s parem 71 a délkou 6.080 metrů.
Dotace odměn je 4,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Japonka Hinako Shibuno.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

CPATT – Czech Pro-Am Teaching Tour Mstětice (17.8.2020) 

Náhradou za dubnový, koronavirem zrušený termín se Ve Mstěticích u Prahy konal náhradní turnaj série učících profesionálů  Czech Pro-Am Teaching Tour.
Účastnilo se  85 hráčů, 27 profesionálů, 14 Apprentice a 44 amatérů.
V kategorii profesionálů hrály legendy českého golfu Pavel Nič senior, Jan Juhaniak, Petr Štrougal, Jiří Němeček, Petr Nič, Petr Skopový a další protagonisté dějin porevolučního českého golfu. Pavel Nič zahrál číslo rovnající se jeho věku, 72 ran.

Jednokolový turnaj skončil tříčlennou rozehrávkou. Hned na první jamce zvítězil v Česku působící Tunisan Jamel Sahli, Jiří Němeček a  Mike Newell obsadili dělené druhé místo (všichni -3).

Top 10 profesionálů

Další pozice:  13. Petr Nič (+4), 16. Jan Juhaniak, Vít Šimek (+5), 20. Karel Příhoda (+7), 26. Jiří Moučka (+16).

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

LPGA & LET – Aberdeen Standard Investment Ladies Scottish Open, North Berwick, Skotsko
(13. – 16.8.2020, -1 hodina)

Úvod

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Čtvrtek – 1. kolo
Spilkové se vstup do Marathon LPGA Classic nevydařil. Prvních jedenáct jamek byla vinou čtyř bogey čtyři údery nad parem. První birdie přišlo až na třináctce, ale vyrovnala ho pátým bogey na sedmnáctce. Celkem 75 ran (+4) a 137 místo, čtyři údery za aktuální hranicí cutu.

Do druhého turnaje po přerušení vstoupí vstoupí Klára Spilková v ohijské Sylvanii. Hraje se zde čtyřkolový Marathon LPGA Classic.

Vítězka minulého turnaje Danielle Kang, sestry Korda, Lexi Thompson, Boutier,Lydia Ko. Nápadná je minimální přítomnost asijských šampionek, které doma zřejmě drží anticovidová  opatření.

Hraje se na hřišti Highland Meadows GC s parem 71 a délkou 5.994 metrů.
Dotace odměn je 1,7 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Sei Young Kim (-22).

Spilková vstoupí do turnaje z 29. místa aktuálního finančního žebříčku.

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Třetí turnaj sezony Czech Pro-Am Teaching Tour v Kácově měl podruhé za sebou stejného vítěze.

Po triumfu na červnovém mistrovství v Berouně i tentokrát vyhrál Petr Nič. S 68 (-4) byl o čtyři rány lepší než Květoslav Strachota. Jen tito dva hráči se vešli do paru skvěle vypadajícího hřiště, zkombinovaného z devítek River a Meadows. Třetí místo se 73 ranami obsadil mezi učiteli Marek Toman a o to čtvrté se dělili senioři Petr Štrougal a Jan Juhaniak (oba 74).

Nič dodržel tradiční kácovský ceremoniál a skočil na oslavu do jezírka u klubovny, stejně jako vítěz kategorie Apprentice, kterým byl Jan Hejna. Ten měl 77 ran, stejně jako druhá v pořadí Michaela Valášková. Nakonec o vítězi rozhodlo v počítání výsledků birdie na poslední jamce.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Úterý – 2. kolo

Skvělý finiš druhého kola přinesl Petru Ničovi vítězství o jednu ránu na dvoudenním mistrovství Czech PRO-AM Teaching Tour v Berouně, zaštítěném generálním partnerem Kirvi, vodou Vikingů z Faerských ostrovů.

Učící profesionál ze sousedního Albatrossu zahrál po pondělních 71 ranách druhý den ještě o dvě lépe a jeho 69 úderů dalo dohromady celkových 140, tedy 4 pod par. Druhý skončil Rudolf Nechanický junior (72-69) a třetí o další dvě rány zpět Jiří Němeček (71-72).

Nič druhý den nejprve zachránil klíčový par na 14. jamce z bunkeru a pak vystřihl smršť tří birdie za sebou, díky nimž mu nevadilo ani bogey na poslední jamce. „Hrál jsem naplno, protože jsem nevěděl, jak na to jsem v porovnání s ostatními. Jsem rád, že jsem si splnil jeden z cílů sezony,“ řekl vítězný Nič, jehož atakoval druhý Nechanický v každém kole jedním eaglem.

Čtvrté místo obsadil Ondřej Lébl, který vedl po prvním kole se 70 ranami, po nichž ale následovalo 74. Lébl ovšem vyhrál týmovou soutěž spolu s nejlepším individuálním amatérem, kterým byl Petr Neústupný. Ten za dva dny nasbíral 81 bodů a výrazně přispěl do celkového součtu 157 s Léblem.

Konečné Top 10 profesionálů

Konečné výsledky

Pondělí – 1. kolo
První hrací den v kategorii PRO dopadl nejlépe pro Ondřeje Lébla (-2). Šest birdie, dvě bogey a jedno double bogey přinesly výsledek 70 ran, dvě pod par.  O ránu zpět jsou na děleném druhé místě Petr Nič a Jiří Němeček se skore 71 ran (-1).

 

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Czech Pro-Am Teaching Tour: Start na Albatrossu i s play-off

 

Rekordní počet 102 hráčů se postavil na start úvodního turnaje IX. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour na Albatrossu.

Turnaj se hrál pod patronací nového hlavního partnera, vikingské vody Kirvi z Faerských ostrovů. A vody proudilo dost také směrem z nebes. Navzdory silnému dešti a větru na začátku turnajového dne se však podařilo dovést úvodní klání do zdárného konce.

Navíc prodlouženého, protože o vítězi mezi profesionály rozhodovalo play off, dosud nejdelší, a sice na tři jamky. Utkali se v něm po výsledku 72 ran (par) učitelé z pražských Hodkoviček, Rudolf Nechanický jr. a Petr Skopový. Rozstřel v chladu přinesl velké drama.

Třetí mezi profesionály byl s odstupem dvou ran Petr Nič.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

LPGA – ISPS Handa Vic Open, Barwon Heads, Victoria, Austrálie
(6. – 9.2.2019, +10 hodin)

Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Po dvou skvostných kolech šest a jeden úder pod par, porazil Spilkovou brutální vítr na Beach Course, kde startovala z 10. odpaliště. Ve třetím kole  ohýbal vlajky a měnil dráhu míčů. Spilkovou podmínky zaskočily. V první devítce hrála na prvních pěti jamkách čtyři bogey, v druhé devítce další tři bogey a jediné birdie, celkem 78 ran, šest nad par.
Sice hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček, mezi 35 hráček druhého cutu se už však nevešla.

Spilková se nyní přesune o 700 kilometrů na severozápad do Adelaide, kde se příští týden účastní ženského Mistrovství Austrálie  – ISPS Handa Women’s Australian Open.

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo začínala Spilková na desátém odpališti obtíženějšího Beach Course. První devítku se dvěma birdie a jedním bogey hrála jednu pod par, druhou s jedním birdie a jedním bogey v paru. Celkem 71 ran, ránu pod parem. Ustoupila na 20. místo (-7).
Česká hráčka hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček do sobotního kola. Po něm bude proveden další cut pro 35 nejlepších pro nedělní finále.

Čtvrtek – 1.kolo
08:25 – Spilková zahájila svoji účast na ISPS Handa v australském Barwon Heads senzačně.
Po šesti jamkách v paru začala na hřišti Creek Course sázet jenom berdíky a do 16. jamky  byla šest ran pod parem. Poslední dvě jamky dohrála poklidně v paru. S výsledkem 67 ran je aktuálně v Top 10 na 5. místě probíhajícího kola.

Úvod
Po úspěšném začátku sezóny na Floridě s umístěním v Top 10, odehraje Klára Spilková druhý turnaj sezóny v Austrálii.
Světová špička tuto akci vynechává. Z aktuální první desítky hrají pouze domácí hráčka Minjee Lee a Korejka Jeong Eun Lee6. Dále budou na startu Inbee Park, Nomura, Tavatanakit, S.Lewis, Lin.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Od Ivan Paggio

LPGA – Gainbridge LPGA at Boca Rio, Boca Raton, Florida, USA
(23. – 26.1.2020, -6 hodin)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Česká profesionální golfistka Klára Spilková vstoupila do světové elity. V turnaji LPGA na Floridě, za účasti nejlepších hráček světa se umístila v Top 10, na 8. místě (-9). Pozici sdílí s Jessicou Korda a Japonkou Yui Kawamoto.

Je první českou hráčkou, která se na turnaji LPGA probojovala do Top 10. Získala odměnu 45.563 dolarů (1,04 milionu korun), druhou nejvyšší v kariéře po vítězství na LET v Maroku 2017. Na finančním žebříčku LPGA se postavila na 17. místo.

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková pokračuje v impozantním výkonu. Ve třetím kole zopakovala pět birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par.
Zařadila se na skvělé 8. místo, které dělí s Jessicou Korda a Brooke Henderson.

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková odehrála fantastické druhé kolo. V první devítce dvě birdie, v druhé devítce tři birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par. Zaujala 13. místo, které dělí s Nelly Korda a Brooke Henderson (-4). Spilková dnes potřetí vyrovnala svůj zatím nejlepší výsledek na LPGA.

Čtvrtek – 1. kolo
Úvodní kolo bylo pro prudký déšť přerušeno a pro tmu nedohráno. Dvanáct hráček dohrává v pátek ráno.

Spilková kolo dohrála. Do prvního turnaje své desáté profesionální sezóny vstoupila bezpečně. Začínala na desátém odpališti. V první devítce hrála jedno birdie, v druhé devítce jedno bogey a skončila s výsledkem 72 ran, v paru. V přerušeném kole je na 27. místě (E).

 

První turnaj Kláry Spilkové na LPGA 2020, je premiérový Gainbridge LPGA at Boca Rio v Boca Raton na Floridě. Začíná ve čtvrtek.

Hraje se 72 jamek, čtyři kola a startuje 108 hráček.

Obsazení je v plné síle. Na startu budou Hataoka, Henderson, Inbee Park, Ciganda, Thompson, obě sestry Korda, obě sestry Jutanugarn, D.Kang, Reid, Pressel a čerstvá vítězka z Orlanda Gaby Lopez.

Hřiště Boca Rio GC má par 72 a délku 6.127 metrů.

Prize Money  turnaje je 2 miliony dolarů.

 

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

21.10.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA & Symetra Tour – Q-series, Pinehurst, Severní Karolína, USA (23.10 – 2.11.2019, -6 hodin)

Leaderboard

Sobota – finálové kolo
Poslední kolo došla Spilková v paru, se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey, 72 ran.
Skončila na 38. místě (+4), jednu ránu nad aktuální hranicí postupu pro 45 hráček. Uhájila kartu na LPGA 2020.

Pátek – 7. kolo
18:50 – Situace Spilkové se komplikuje. Předposlední den finálové kvalifikace zahrála pět bogey bez birdie, 77 ran, pět nad par. S celkovým skore +4 se odsunula do poslední desítky pořadí probíhajícího kola. Ale ve hře je ještě mnoho hráček, pozice Spilkové se bude měnit.Hranice postupu do LPGA pro 45 nejlepších se mezitím posunula na aktuální hodnotu +5.

Čtvrtek – 6. kolo
Spilková dohrála šesté kolo se zatím nejslabším výsledkem 75 ran, tři nad par. Může za to první double bogey v turnaji, dvě bogey a jediné birdie. Startovala z 10. odpaliště a první devítku s birdie a bogey došla v paru. Skore tři nad par vyrobila v druhé devítce, kde  hrála bogey a double bogey.
S celkový skore -1 se odsunula na 30.místo. Postupové skore do LPGA je aktuálně na hodnotě +3, Spilková má na poslední dvě kola rezervu čtyř úderů.

Středa – 5. kolo
Spilková si vše špatné odbyla hned na začátku. Dvě bogey na první a druhé jamce jí vynesla z Top 10 do druhé desítky. Berdík na páté jamce pozici vylepšil. Po následných deseti parech přišlo druhé birdie na šestnáctce a česká hráčka se vrátila mezi deset nejlepších. Na poslední jamce přišlo bogey, kolo Spilková ukončila s výsledkem za 73 ran, jednu nad par. Ustoupila na 13. místo (-4).

Sobota – 4.kolo
Klára Spilková nepolevuje. Dnes hrála 71 úderů, v paru, se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey. Drží se v Top 10, aktuálně je na 7. místě (-5).

Pátek – 3. kolo
Klára Spilková pokračuje ve skvělém výkonu. Přes ohlášené nachlazení opět zdolala hřiště Pinehurs č. 6 tři rány pod par, s pěti berdíky a dvěma bogey, 68 ran. Postoupila do první desítky na 7. místo (-5).

Čtvrtek – 2. kolo
Výrazně se polepšila Klára Spilková a jde dopředu. Startovala z desítky a druhý hrací den přinesla pět birdie a dvě bogey, 68 ran, tři pod par. Polepšila si o 20 míst, postoupila na 14. pozici (-2).

Středa – 1. kolo

Spilková vycházela do prvního kola po obědě, ve 12:16 místního času, z prvního odpaliště. Nedařilo se. O páté do desáté jamky nastřádala tři bogey. Až na čtrnáctce a patnáctce přišly dvě birdie, které zkorigovaly konečné skore na 72 ran, jednu nad par. Aktuálně je Spilková ve čtvrté desítce pořadí.

Úvod

Klára Spilková a Karolína Vlčková vstupují do dalšího mezníku svých kariér.
Po slabém ročníku 2019 by se Spilkové velmi hodilo získat v Q-Series kartu na další sezónu, jinak bude v příštím roce hrát pouze šest turnajů na lékařskou výjimku. Těch, které pro nemoc neodehrála letos. Pokud by po těchto turnajích měla v součtu s bilancí letošní sezony bodový zisk, kterým by se vešla do letošního konečného pořadí Top 100 na LPGA, pak obhájí členskou kartu. To je ale nejistý výsledek, a hodně daleko.
Úspěch v Q-Series je lepší cestou, jak si kartu udržet a hrát všechny turnaje LPGA 2020. Loni na Q-series Spilková excelovala. Po prvním kole byla druhá, v dalších pěti kolech vedla. Skončila na skvostném 4. místě a stala se hráčkou LPGA.  Vlčková loni do Q-series nepostoupila, pro zranění nedokončila II Stage.

Vlčková by po dvou nevýrazných letech na Symetra Tour mohla v případě úspěchu postoupit na nejvyšší úroveň a vyhnout se horšímu statutu Symetra Tour.

Spilková nastoupí se silným nachlazením. Vynechala cvičná kola. „Byla jsem jen v pondělí chipovat a puttovat. Jsem brutálně nastydlá a místo cvičného kola jedu k doktorovi,“ hlásila Spilková den před startem

Q-Series jsou dva čtyřkolové turnaje za sebou s třídenní přestávkou. První až čtvrté kolo se odehrají do středy 23. do soboty 26. října na hřišti Pinehurst č.6, páté až osmé od středy 30. října do soboty 2. listopadu na hřišti Pinehurst č.9.  Skore z prvního hřiště si hráčky přenesou na druhé. Po 6. kole bude proveden cut pro 80 hráček.
Nejméně 45 hráček si z Pinehurstu odnese kartu na LPGA 2019, ostatní podle umístění některý ze statutů Symetra Tour.

 

 

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

03.10.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

PGAC- Portiva Golf Trophy, Grandfinále Moneta Czech PGA Tour, Brno Kaskáda (3. – 6.10.2019)

Konečné výsledky

Sobota – finálové kolo
Prvenství v Portiva Golf Trophy získal Ondřej Lieser (-11). Vyhrál o jeden úder před Stanislavem Matušem (-10) o pět před třetím Američanem Greggem Lavoie (-6).

Další pozice:  6. Tintěra (-4), 7. Nič, Lizánek (E), 10. Kořínek, Pospíšil (+1), 12.am Benák (+2), 15. am Balatka (+3), 19. am Ráža, Zvarík (+4), 26. am Strýček (+7), 34. Siakala (+11), 41. Hinnerová (+15), 52. Švajlen (+21).

Pátek – 2. kolo
V čele Grandfinále zůstal Ondřej Lieser, Hinnerová odpadla. Lieser se o další ránu zlepšil, hrál 67 ran  a vede se skore -9. Hinnerová se zhoršila o devět ran na 77 a ustoupila na 13. místo (+1).
Na druhé místo se posunul Gregg Lavoie (-5).

Další pozice: 6. Lizánek (-3), 8. Nič, Pospíšil (-1), 12. Tintěra (E), 13. Zvarík, am Benák(+1), 17. am Ráža, am Strýček, am Balatka (+2),  24. Kořínek (+4),  28. am Vítů (+5), 33. am Macková (+6), 44. Siakala (+11), 54. Krásová (+17), 65. Urbanová (+28).

Čtvrtek – 1. kolo
Lucie Hinnerová předvedla na domácím hřišti skvělý výkon. Hrála pět birdie a jedno bogey, 68 ran čtyři pod par a postavila se na 1. místo. Vyrovnal se jí pouze Ondřej Lieser, se kterým sdílí vedení (oba -4). Lieser hrál eagle, pět birdie a dvě bogey.
Na třetí pozici přenocuje Slovák Michal Brezovský (-3).

Další pozice: 4. Bareš, Lizánek (-2), 6. Valášek (-1), 10. am Strýček, am Tichý (a) (E), 14. Pospíšil, am Vítů,  (+1), 18. Tintěra (+2), 25. am Ráža, Švajlen, Zvarík, am Macková (+3), 31. Nič (+4), 44. Siakala (+6), 59. Šebrle (+11), 68. Urbanová (+17).

Úvod
Závěrečný turnaj série Moneta Czech PGA Tour se s názvem Portiva Golf Tropy odehraje tradičně na brněnské Kaskádě.
Přihlášeno je 67 hráčů, profesionálů i amatérů. Hrají se tři kola bez cutu ve společné kategorii.
Na startu bude veleúspěšná trojice, která ve středu dohrála v Top 10 Castanea Championship v německém Adendorfu: Ondřej Lieser, coby čerstvý držitel karty na Challenge Tour, Jan Cafourek a Aleš Kořínek.  Dále hrají Stanislav Matuš,

Petr Nič, Lukáš Tintěra, Alan Babický, Michal Pospíšil, Marek Siakala, Lucie Hinnerová, Edita Urbanová a Kateřina Krásová. Ze Slovenska přijeli Švajlen, Valášek, Puchmelter, Brezovský, Zvarík a Friezs.

Publikováno: od v kategorii Aktuality.

02.10.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

LPGA – Volunteers of America Texas Classic, The Colony, Dallas, Texas (3. – 6.10.2019, časový posun -7 hodin)

Leaderboard

Neděle -finálové kolo
Poslední den zahrála Spilková nejslabší výsledek v turnaji. Začínala na desátém odpališti. Po osmi  jamkách první devítky, třech bogey a jednom double bogey  měla skore pět nad par. Výsledek zkorigovala dvěma birdie v druhé devítce. Celkem 74 ran, tři nad par. Umístila se na konečném 58. místě (+3) s odměnou 3.459 dolarů. Ve finančním žebříčku se posunula na 141. místo s celkovým výdělkem 33.456 dolarů.

Sobota – 3. kolo
21:00 – Třetí den hrála Spilková v paru. Začínala z 10. odpaliště a měla dvě opačné devítky. První se třemi bogey, tři nad a druhou, podstatně lepší se třemi birdie, tři pod. Celkem 71 ran, v paru. V probíhajícím kole je v páté desítce pořadí (E).

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková popáté v sezóně prošla cutem do víkendových kol. V druhém kole hrála první devítku v paru se dvěma birdie a dvěma bogey. Skore vytvořila v druhé devítce, kde zahrála dvě birdie. Celkem 69 ran, dvě pod parem. Cutem prošla s rezervou dvou úderů.

Čtvrtek – 1. kolo
První hrací den zapsala Spilková čtyři birdie a šest bogey, 73 ran, dvě nad par. Přenocuje na  87. pozici (+2).
Vede Stephanie Meadows ze Severního Irska (-8). Hrála samé birdie. Od dvojky do šestky jamky jich v první devítce vystřihla pět za sebou, v druhé devítce přidala další tři.

Úvod

Volunteers of America je náboženská nevýdělečná organizace, která poskytuje cenově dostupné bydlení lidem a další pomoc s nízkými příjmy po celých Spojených státech.
Turnaj se hraje posedmé,  první ročník se uskutečnil v roce 2013.

Pro Kláru Spilkovou je to čtrnáctý turnaj první sezóny v LPGA. Aktuálně je na 142. místě žebříčku.

Hrají se 4 kola na hřišti Old American GC s parem 71 a délkou 5.918 metrů.