Ladies European Tour – Aramco team Series, Hong Kong
(6. – 8.9.2023, +6 hodin)

Týmy   Jednotlivci

Neděle – turnaj zkrácen na dvě kola
Finálové kolo turnaje v Hong Kongu muselo být zrušeno kvůli tajfunu Koinu poté, co vláda vyhlásila výstrahu T8.
Vedoucí hráčky individuální části ATS Korejka Jin Young Ko s Číňankou Xi Yu Lin sehrály rozehrávku o titul.  V dešti byla úspěšnější Číňanka Lin.  Nádherným dlouhým puttem získala svůj třetí titul na Ladies European Tour.Třetí místo obsadila Nizozemka Van Dam (-10).

Dále platí výsledky 2. kola.

Sobota – 2. kolo
Soutěž týmů po dvou kolech skončila. Ve čtvrtém pořadu Aramco Team Series v Hong Kongu senzačně zvítězil tým kapitánky Kristýny Napoleaové ve složení Napoleaová, Füunfstück, Simmermacher,  Hyun (-31)

Z Češek se drží nejvýše Klára Davidson Spilková na 21. místě (-2). Sára Kousková a Tereza Melecká dělí 38. místo (+1). Na 52. místě prošla cutem ještě Jana Melichová (+3).
Cutem neprošla Kristýna Napoleaová (+6). Silnou útěchou jí bude senzační vítězství v týmové soutěži.

Pátek – 1. kolo
V soutěži jednotlivců zahrála první kolo nejlépe Korejka Jin Young Ko. Hrála čistých osm birdie, 65 ran.
Na druhém místě je Nizozemka Anne Van Dam. Eagle šest birdie a dvě bogey daly výsledkem 67 ran, pět pod par. Třetí místo zaujala Španělka Nuria Iturrioz (-5).

Klára Davidson Spilková absolvovala úvodní kolo se 72 ranami a jako nejlepší Češka dne zaujala 19. místo (-1).
Tereza Melecká hrála 74 ran a obsadila 35. místo (+1).
Třetí Češkou v pořadí je Sára Kousková na 54. pozici (+3). Kristýna Napoleaová a jana Melichová jsou na 62. místě (+4).

Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová, Jana Melichová a Tereza Melecká se v Hong Kongu účastní čtvrtého turnaje Aramco Team Series.

Aramco Team Series  je týmová soutěž pro 26 týmů. Každý se skládá ze tří profesionálek a jedné amatérky. přičemž o kapitánech týmů se rozhodne na základě žebříčku Rolex Women’s World Golf Rankings.
Sestavení týmů se koná draftem.

Kapitánky si vyberou v náhodném pořadí první hráčku. Každému týmu je pak náhodně přidělena amatérské hráčka a další profesionálka ze zbývajícího pole. V každém kole se do soutěže týmů započítávají dva nejlepší výsledky.
Soutěž týmů se hraje na dvě kola. Pro jednotlivce bude po 36 jamkách proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa. Poslední den se bude bojovat o individuální titul. Formát je stále stejný, vedle sebe se odehrají dvě soutěže – 54jamková individuální hra na rány a 36jamková týmová soutěž.

Suma odměn je 1 milion dolarů, z toho polovina pro soutěž týmů a polovina  pro soutěž jednotlivců.

Hraje se na hřišti Hong Kong Clubu s parem 73 a délkou 5.954 metrů.