Ladies European Tour – Aramco Team Series, Rijád, Saudská Arábie
(27. – 29.10.2023, +2 hodiny)

Leaderboard   Leaderboard týmy

Neděle – 3. kolo

Další povedenou akci na Ladies European Tour za sebou má golfová profesionálka Sára Kousková. Ta se na turnaji Aramco Team Series Riyadh podílela na vítězství týmu Carloty Cigandy, v individuální soutěži pak skončila se skóre -11 na děleném 23. místě. Cutem prošla ještě také Jana Melichová, která obsadila dělenou 51. příčku (-5). Z jednoznačného triumfu o osm ran se raduje Američanka Alison Lee (-29).

převzato GolfExtra.cz

Sobota – 2. kolo
Skončila soutěž týmů. Zvítězil tým Španělky Carloty Cigandy se Sárou Kouskovou, Alessandrou Fanali a amatérkou Lujain Khalil (-43).  Kousková si jako podíl z vítězství týmu  odváží z Rijádu částku 33.177 dolarů a zítra jí čeká další odměna za umístění v individuální soutěži.

V individuální soutěž, která se třetím kolem dohrává v neděli  zůstaly ve hře Kousková a Melichová. Napoleaová a Davidson Spilková neprošly cutem a dále nepokračují.
Kousková je po výkonu 69 ran s šesti birdie a třemi bogey (-3) v první dvacítce na 18. místě (-8).

Pátek – 1. kolo
V prvním kole zazářila Jana Melichová. Startovala z desítky odpaliště, hrála osm birdie, z toho pět na prvních šesti jamkách, 65 ran a postavila na 3. místo (-7).
Sára Kousková hrála skvělých 67 ran se sedmi birdie a dvěma bogey. Je na 15. místě (-5).
Kristýna Napoleaová došla v paru, 72  ran a zařadila se na 62. pozici (E).
Klára Davidson Spilková přinesla 73 ran, jedni nad par a obsadila 73. místo (+1).

V týmech vede Team Ciganda se Sárou Kouskovou  (-20).

Úvod

Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Kristina Napoleaová se v saudském Rijádu účastní závěrečného podniku sezóny Aramco Team Series.

Hraje se na hřišti  Riyadh Golf Clubu s parem 72 a délkou 6.233 metrů. Formát je stále stejný, vedle sebe se odehrají dvě soutěže – 54jamková individuální hra na rány a 36jamková týmová soutěž.